PDA

Zobacz pełną wersję : PollXT - multiple voting - spory problem



man4business
04-05-2009, 14:35
Witam,

nie pisałbym gdyby nie fakt, że "wierzyć mi się nie chce", że moduł tak polecany przez wszystkich po prostu nie działa poprawnie.....

Otóż przetestowałem (plugin) zarówno wersję 1.24.03 (w trybie legacy) jak i bardzo świeżą wersję 2.00.02 (natywną dla joomla 1.5).

PROBLEM ROZWIĄZAŁEM w 1.24.03. W zakładce Security trzeba było odznaczyć sprawdzanie IP a zostawić tylko sprawdzanie przez login. A zatem jednak to było "feature" choć uważam, że to dość kuriozalna logika. IP jest sens sprawdzać dla anonimowych userów a nie zalogowanych na indywidualnych kontach.... w każdym razie w wersji 2.00.02 jest raczej nadal bug.

W wersji 1.24.03 stworzyłem ankietę, każda z opcją że głosować mogą tylko zalogowaniu użytkownicy oraz że głosować można tylko raz (czyli multiple voting ustawione na "no"). Efekt jest taki, że jak jeden user odda swój głos, to ankieta przestaje być dostępna dla jakiegokolwiek innego użytkownika! Niech mnie ktoś uszczypnie i napisze, że to nie tak ma działać! (spodziewałem się, że każdy user będzie mógł po prostu wypełnić daną ankietę tylko raz, a nie że sama ankieta będzia mogła być wypełniana tylko raz!). Jeśli to nie jest "bug" tylko "feature" no to masakra. Bo jak wtedy zrobić tak, żeby zalogowany user nie mógł wielokrotnie wysyłać tej samej ankiety?

W wersji 2.00.02 jest jeszcze gorzej - po prostu opcja jednokrotnego głosowania w ogóle nie działa, mimo ustawienia na "no" można klikać do woli i akumulować kolejne wyniki.

Co z tym zrobić? może ja coś źle kombinuję, albo znacie patch na ten problem...

pozdrawiam,
man4b.

ps. testowane na ubuntu/firefox 3.0.10/joomla 1.5.10

eman
20-07-2009, 02:39
mam dokładnie to samo gdy wyłączę opcje wielokrotnego głosowania w ogóle nie pokazuje mi sondy a przydało by się żeby pokazało ale nie pozwoliło głosować ... wie ktoś jak to naprawić?

Escaladr
29-10-2009, 23:50
To może ja odświeżę nieco temat. Jest jakiś sposób żeby PollXT działał jak trzeba [tzn żeby można było głosować tylko raz]?

Albo czy w ogóle istnieje jakiś component/moduł whatever do ankiet, w którym da radę głosować tylko raz i będzie ładnie działał?

Pozdrawiam.

adlibitum
18-11-2009, 09:28
dołaczam sie rowniez, do pytania wyzej

nikszal
18-11-2009, 12:10
Dajcie panowie adres, skąd pobraliście tą ankietę. Sprawdzę.

adlibitum
18-11-2009, 13:03
http://www.joomlaxt.com/download-topmenu-31?func=select&id=4

ja sciagałem z tej strony - niby działa tylko zastanawiam sie czy jest mozliwosc aby utworzyc sade taka aby kłosować mogł kazdy uzytkownik tylko raz ze swojego kompa (zeby nie było takiej sytuacji ze usuniemy sobie ciasteczko z tempa i mozna znowu głosowac)

nikszal
18-11-2009, 13:07
A jak chcesz zablokować usuwanie ciasteczek czy zmianę adresu IP na komputerze użytkowników? Może postaw obok każdego komputera ochroniarza znającego się obsłudze komputera i... niech pilnują użytkowników.

Myślenie ma wielką przyszłość.

TC_2005
20-07-2011, 09:27
mam dokładnie to samo gdy wyłączę opcje wielokrotnego głosowania w ogóle nie pokazuje mi sondy a przydało by się żeby pokazało ale nie pozwoliło głosować ... wie ktoś jak to naprawić?

mam to samo ..
a raczej w ogóle mi nie wyświetla sondy, nawet po zmianie z 'multiple voting' na pojedyncze głosy ...
w modułach kręci mi się tylko bezustannie strzałka ładowania + napis POLLXT_LOADING i doopa :(

to samo po wybraniu na zapleczu 'Display results', także przy sondzie przykładowej ..

czy ktoś ma jakiś pomysł. OCB?
i czy PollXT to jedyny moduł pozwalający na wielokrotny wybór (np 3 spośród 39 odpowiedzi)?