PDA

Zobacz pełną wersję : Firefox nie rozciąga div'a



Robb
04-05-2009, 19:34
Problem polega na tym że Firefox i Opera nie rozciąga diva. Na IE 7 wszystko działa jak nalezy, na IE 6 jeszcze nie sprawdzałem. Ale na Firefox i Opera nie działa, można to zobaczyć patrząc na cień pod stroną, tam gdzie się kończy leży stopka strony ukryta pod stroną, a na IE jest na dole jak należy.

Adres strony: http://fportal.nazwa.pl/ksiegowosc/

W czym problem?

Bazyl
04-05-2009, 20:11
Zrób tak, by działało w FF i Operze, a później dodaj hacki dla IE.

Robb
04-05-2009, 20:15
no wlasnie, tylko ze jak to zrobic, mi sie wydaje ze problem polega na tym ze w divie jest tabela(tak robi to joomla) i wtedy ten div z tabela w srodku sie nie rozciaga, probowalem juz roznych sposobow height na auto na 100% itp. nic nie dziala, nigdy nie mialem problemu z samymi divami.

Bazyl
04-05-2009, 20:19
Kaskada, dziedziczenie, i co tam jeszcze...

Jak dasz linka to zapewne dobrzy ludzie pomogą.:)

Robb
04-05-2009, 20:25
dalem w pierwszym poscie :)

http://fportal.nazwa.pl/ksiegowosc/

Bazyl
04-05-2009, 20:48
Sorki, wszystko przez pośpiech.
Masz błędy w arkuszu css.
Może jak dodasz treść do stopki coś się zmieni?
Co to za szablon?

Robb
04-05-2009, 20:55
Treść w stopce nic nie zmienia, tak wiem ze jest tam jeden błąd ale on nie ma związku z tym problemem, strona jest w fazie budowy więc moze miec bledy, ale nie chce mi sie isc dalej dopoki nie rozwiaze tego problemu.
szablon jest moj, wlasnie go robie i stanalem na tym.

Robb
04-05-2009, 20:58
Jak dla diva w ktorym jest obrazek z cieniem dam np height: 200px to rozciaga mi go na 200px, ale jak dam auto albo 100% to rozciaga sie tylko na wysokosc 2 pierwszych od gory divow, "header i menu", czyli tak jakby nie widzial wewnatrz siebie pozostalych divow.
no i pod IE widzi. nie kumam tego.

Bazyl
04-05-2009, 22:02
Zrób tak, by działało w FF i Operze, a później dodaj hacki dla IE.

Google - clearfix hack, kurs css

kondorek
04-05-2009, 22:29
Tak jak pisał już bazyl, poczytaj kurs css

masz w szablonie left_side i right_side oba na floatach, a dodatkowo brak clear ewentualnie clearfix-a obejmującego te dwa divy

więc Ci wyskakują

Robb
05-05-2009, 14:43
Dziękuję Panowie bardzo za pomoc.
Wsadziłem left_side i right_side w diva i dałem mu klase tylko z jednym stylem:

display: inline-table;

i wszystko działa :)

bardzo dziekuje za pomoc.

ps. A czy ktoś może wie jeszcze dlaczego pod Operą używa innych czcionek niż w innych przeglądarkach? Ustawiłem Helvetice, ale pod Opera to chyba jakis Arial jest.

zwiastun
05-05-2009, 15:01
To, jaka czcionka jest wyświetlana, nie zależy od przeglądarki, ale od systemu operacyjnego. Czcionki Helvetica raczej w Windowsach nie ma. Ponadto wyświetlanie czcionek w różnych przeglądarkach trochę się różni

Robb
06-05-2009, 07:38
Masz racje, zmieniłem na Verdana i wygląda o wiele lepiej. Jeszcze raz dziekuje Panowie za pomoc i pozdrawiam.