PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd przy wgrywaniu komponentu



arekk
20-06-2006, 15:30
Cześć. Na początek chciał bym powiedzieć ze ten temat był już poruszany, pewnie wiele razy i błąd jaki przedstawię, tez już był na forum ale nie został rozwiązany, przynajmniej ja sobie nie poradziłem. A mianowicie przy wgrywaniu komponentu, pojawia mi się taki błąd,
Wczytaj component - Wczytanie pliku NIEUDANE Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku Joomla! XML.
Wczytaj component - NiepowodzenieNie znaleziono pliku instalacyjnego:
G:\Program Files\Apache Group\Apache2\test\media\install_4497f616a637e\ Błąd ten pojawia się przy wgrywaniu "com_PonyGallery_112_OS_PL"...Nie jest to moje pierwsze wgrywanie komponentu, wcześniej nie miąłem z tym problemu. Proszę o pomoc, co mam z tym fantem zrobić..

arekk
22-06-2006, 10:34
Ja Was Bardzo Prosze O Pomoc, Moze Sie Powtarzam Ale Jesli Temat Juz Był To Mnie Do Niego Odeslijcie.

danieladrianka
22-06-2006, 10:54
1. rozpakuj paczkę i sprawdz czy jest tam plik z rozszerzeniem xml
2. jesli jest - usuń wszystkie polskie literki typu ą ę itp.
3. spróbuj kliknąć 2 razy w ten plik żeby otworzył się w przeglądarce ( jeśli jest poprawny - wyświetli się jego zawartość - jeśli nie - pokaże w którym miejscu ma błąd)
4. jeśli nadal nie działa - hmmm może przyczyną ustawienia serwera jak np. safe mode lub wersja php

powodzenia

arekk
22-06-2006, 15:32
To są wersje jakie mam zainstalowane na komputerze instaluje wszystko lokalnie Wersja MySQL:: 5.0.22-community Wersja PHP:: 5.1.4 Serwer WWW:: Apache/2.0.58
Safe Mode [Tryb bezpieczny]:: OFF (wyłączone). Z rozpakowanie to już na to wpadłem wcześniej plik taki istnieje (ściągałem z oficjalnej strony joomla pakiet) Polskich znaków nie ma a po otworzeniu pliku „ponygallery.xml”. pokazuje się taki błąd
Nie można wyświetlić strony XML

Nie można przeglądać wejścia XML przy użyciu arkusza stylów XSL. Popraw błąd, a następnie kliknij przycisk Odśwież (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:location.reload%28%29) lub spróbuj ponownie później.
Znaleziono nieprawidłowy znak w zawartości tekstowej. Błąd podczas przetwarzania zasobu 'file:///E:/Joomla/Komponenty/com_PonyGallery_112_OS_PL/ponygallery.xml'. Wiersz 10, Pozycja 57
<description>PonyGallery 1.1.0 komponent galerii bazuj
Poprawiłem ten błąd wyświetliło mi poprawnie ten plik, dając dodaj komponent wyskakuje taki błąd
Wczytaj component - Wczytanie pliku NIEUDANE Błąd programu rozpakowującego archiwum: "%s" Kod: "%s" Wczytaj component - Niepowodzenie Nie znaleziono pliku instalacyjnego:z tego co czytałem, to oznacza on że dodaje zła aplikacje. Ale przecież to jest komponent. Jak mam rozwiązać ten problem. Wielki dzięki za pomoc.

danieladrianka
22-06-2006, 16:16
hmmmm być może wina leży po stronie php 5 i mysqla w wersji 5 - ale nie dam za to głowy

z tego co piszesz instalujesz to na localhoście na swoim kompie - może nie masz włączonej obsługi xml w php ???

tak się dzieje tylko przy tym komponencie czy przy wszystkich??
to tylko takie moje domysły bo sam nie jestem w tym taki biegły ;P

arekk
22-06-2006, 19:19
Wiesz ze nie wiem, z tego co czytałem do PHP ma ja już uaktywniona domyślne ale mogę się mylić, wiesz może jak to sprawdzić. A co do wersji PHP i MySQL to wiem że są problemy, na razie będę szukał i pytał na forum się wie J jak ten problem rozwiązać. A tak na boku która wersje PHP i MySQL polecacie...

Rybik
22-06-2006, 20:47
na boku to chyba wszyscy lezeli i spali zamiast posiedziec na d. i poczytac, chocby www.pomoc.joomla.pl (http://www.pomoc.joomla.pl) ONZ czyli FAQ, dzial "srodowisko".

polecamy wersje 4 poniewaz jest w wielu rozmiarach i smakach

arekk
22-06-2006, 22:00
Może i tego nie czytałem, ale przeglądnąłem forum i nigdzie nie znalazłem aby ten błąd był rozwiązany. I Każdy ma z nim problem, no prawie każdy, Pisali o Safe Mode które mam na OFF pisali aby rozpakować paczkę i sprawdzić czy jest poprawna czy ma wszystkie pliki, pisali czy nie ma jakiegoś FAQ lub informacji jak zainstalować komponent itp., pisali czy plik XML się otwiera. Wszystko zrobiłem rozpakowałem poprawiłem błąd który się wyświetlił. Był jeden nieznany znak w opisie w plikiu *.xml. o to i ten bład
<description>PonyGallery 1.1.0 komponent galerii bazuj±cy na Akogallery 2.1.<Spakowałem ponownie paczkę i co dalej to samo. Pisali czy PHP obsługuje XML tak się składa ze tak. W FAQ na joomla.pl jest tabela ustawień dla WWW i PHP wszystko mam na zielono ustawione. Wiec albo to jest wina paczki, albo mam cos jeszcze źle ustawione o czym nie wiem a nigdzie nie pisze, bądź jeszcze do tego się nie dogrzebałem. A wszystko się rozchodzi o komponent PonyGallery ściągnięty z http://www.joomla.pl/index.php/component/option,com_remository/Itemid,15/func,fileinfo/id,132/. A o to i bład jaki się wyświetla
Invalid checksum for file "Rar! to jest na gorze a potem jest
Wczytaj component - Wczytanie pliku NIEUDANE Błąd programu rozpakowującego archiwum: "%s" Kod: "%s" Wczytaj component - Niepowodzenie Nie znaleziono pliku instalacyjnego:...No własnie przed chwila jakos tak wpadłem na pomysł czego by tego nie spakowac ale w formacie *.zip no i prosze cos ruszyło nowe błędy. Podczas instalcji, ale teraz to juz ni chuchu nie wiem co z tym fantem zrobić, o to i błędy pierwszy 148 i po wcisnięciu OK 149 Pakiet sie niby zainstalował. Nie Sprawdzałem go ponieważ te błedy mnie nie pokoją. Co mam z tym fantem zrobić

stone
22-06-2006, 23:01
A czy miałbyś możliwość sprawdzić czy to także występuje na 109pl beta?

Rybik
22-06-2006, 23:58
pierwsze co to zmien php i sql na 4, potem dalsze kombinacje

arekk
23-06-2006, 14:38
Ok Zaraz zaczne przeinstalowywanie PHP i MySQL na 4 do usłyszenia....Powiadowmie czy się udało 3m sie

danieladrianka
23-06-2006, 15:03
a tak wogóle to dlaczego ty masz to spakowane do rar-a ??????????????????

przeciesz pokazuje ci błąd

Invalid checksum for file "Rar!


paczki do joomla MUSZĄ być spakowane w ZIP-ie !!


po naprawieniu błędu spakowałeś pliki nie do tego co trzeba formatu i przeciesz pokazuje ci inny błąd - właśnie błąd programu rozpakowywującego. Popraw to i spróbuj jeszcze raz a potem daj znać czy zadziałało

arekk
23-06-2006, 16:23
Napisałem że nie działało...
...No własnie przed chwila jakos tak wpadłem na pomysł czego by tego nie spakowac ale w formacie *.zip no i prosze cos ruszyło nowe błędy. Podczas instalcji, ale teraz to juz ni chuchu nie wiem co z tym fantem zrobić, o to i błędy pierwszy Załącznik 148 (http://attachment.php?attachmentid=148) i po wcisnięciu OK Załącznik 149 (http://attachment.php?attachmentid=149) Pakiet sie niby zainstalował. Nie Sprawdzałem go ponieważ te błedy mnie nie pokoją. Co mam z tym fantem zrobićTeż to zauważyłem, że zle pakowałem ale to był odruch z przyzwyczajenia pakuje w archiwum rar...jestem w trakcie instalacji PHP i MySQL 4

arekk
29-06-2006, 07:40
Witam ponownie wiec tak miałem małe problemy z zainstalowanie osobnych pakietów PHP I MySQL w wersji 4, wiec załadowałem krasnala z tymi wersjami
Informacje o systemie: Wersja MySQL 4.1.11 Wersja PHP:: 4.3.9 No i niestety dalej ten sam błąd co pisałem wcześniej są zrobione screeny...:mad:

arekk
30-06-2006, 11:35
No i co dalej wiecie czym to może być spowodowane może, sam komponent jest uszkodzony. POMOCY!!!!!!!!!! Zależy mi na tym i to bardzo....

zwiastun
30-06-2006, 11:56
Już to pisałem = problemy sprawia w php5 parser XML-a, a Rybik powtarza do znudzenia, tylko pewno po co go słuchać!

danieladrianka
30-06-2006, 15:19
a ja poproszę tę paczkę taką jaką masz na adrianka2005@vp.pl

sprawdzimy czy u mnie zadziała ;) jeśli tak to wina serwka, jeśli nie - wina paczki a wtedy może coś zaradzimy ale będzie już wiadomo choć co sprawia kłopoty

arekk
30-06-2006, 15:40
Przecież napisałem ze załadowałem krasnala z PHP 4.3.9 i MySQL 4.1.11 i dalej to samo, ale widać też mnie nie słuchacie…
zwiastun Już to pisałem = problemy sprawia w php5 parser XML-a, a Rybik powtarza do znudzenia, tylko pewno po co go słuchać! tak więc nie wiem czemu tak się bulwersujesz ze tak to ujmę. A paczke zaraz prześle na e-mila do "danieladrianka"

zwiastun
30-06-2006, 15:47
Nie bulwersuje się, nie zwróciłem uwagi, zwłąszcza że wcześniej miałeś jednak php5


Popraw w pliku ponygallery.xml to bazujący na OPARTY, zapisz
i spróbuj raz jeszcze.
Sprawdź wcześniej, czy nie zostało Ci co z poprzednich prób instalacji.
W plikowni jest poprawiona paczka.

arekk
01-07-2006, 10:45
Aż tak nie jestem zawansowany. Możecie bardziej szczegółowo opisać co mam zrobić, bo to co napisał „zwiastun” dużo mi nie mówi. Jednym słowem w tych sprawach jestem lama ale z pewnością się nauczę z czasem.. Nie dostałem jeszcze odpowiedzi od danieladrianka co z tą paczką.. Hm a macie może gdzieś na dysku owa paczkę wiedząc że jest sprawna. Możecie podesłać na e-mila wampirxxl@poczta.onet.p

zwiastun
01-07-2006, 11:03
Przeczytaj ostatnie zdanie mojego popzedniego posta!

arekk
03-07-2006, 07:06
Ok Dzieki...

arekk
06-07-2006, 12:11
No to znowu ja…no i dalej ten sam problem, i wiem ze to wina leży gdzieś w moich ustawieniach wczoraj wgrywałem ten komponent u kolegi ale na serwer (usługodawcy już nie pamiętam) ale mniejsza z tym wgrało się bez problemu… A ja mam ten sam błąd co wcześniej, i przez to nie mogę wgrać, zdjęć. Dodam jeszcze że na serwerze gdzie wgrywany był komponent są załadowane MySQL 5.0.22 i PHP 5.1.4 a ja mam, Wersje MySQL 5 a PHP 4 instaluje lokalnie wszystko...A o to co sie pojawia http://www.forum.joomla.pl/forum/attachment.php?attachmentid=148&d=1151006316