PDA

Zobacz pełną wersję : Login form ale bez mozliwości rejestracji



lukebe
05-05-2009, 13:23
Witam,

szukam już od jakiegoś czasu i nie potrafię nic znaleźć :(
Ale do konkretów, sytuacja wygląda tak:

Jest sobie strona ze sklepem (Virtuemart), oczywiście by coś kupić trzeba założyć konto. Na tej samej stronie jest galeria (PhocaGallery), do której mogą uploadować zdjęcia tylko zarejestrowani użytkownicy. Chcemy, by z jednej strony dało robić się zakupy w sklepie (rejestrując się), z drugiej publikując login form na głównej chcemy by nie było przycisku "Załóż konto".
Chodzi o to, że w formularzu rejestracji do sklepu jest dużo więcej danych do podania niż w standardowym loginformie, a nie chcemy mieć userów rejestrowanych przez login forma (gdzie tych danych jest mniej).
Ustawienie braku możliwości rejestracji nowych użytkowników przez login forma skutkuje niemożnością założenia konta w sklepie.
Wiem, dosyć pokrętnie to tłumaczę, mam nadzieje że ktoś zrozumie ;-)

Aha, strona to www.e-rajdy.pl (http://www.e-rajdy.pl).

Oczywiście w razie wątpliwości służę wyjasnieniami :)

big_krzysiek
06-05-2009, 22:04
nie wiem czy o to chodzilo, ale mozesz np doinstalowac modul alogin i usunac z niego wpis zaloz konto....

hesar
07-05-2009, 10:01
wystarczy metoda templates overrides zmodyfikowac mod_login w ten sposob zeby nie wyswietlal linka do logowania (to metoda najprostsza)
natomiast jest to tylko proteza bo kazdy kto ma pojecie o joomli zarejestruje sie wchodzac w adres rejestracji bezposrednio (choc oczywiscie 99% uzytkownikow internetu nie ma o tym bladego pojecia)

lukebe
07-05-2009, 14:04
hesar wielkie dzięki!!! Nie kumałem o co Ci biega ale szukajka pomogła ;-)

Już działa jak ma działać - temat do zamknięcia.

hesar
07-05-2009, 14:06
przynajmniej jeden porzadny co to umie uzywac opcji szukaj :P
prosze uprzejmie