PDA

Zobacz pełną wersję : Tekst w menu



kalay
06-05-2009, 15:04
Instalacja przebiegła prawidłowo.

Witam, mam problem z edycją Menu, chodzi mi o to, czy jest możliwość wyświetlania w menu tekstu zamiast linków. Szukałem trochę w poradnikach, jednak znalazłem tylko jak w Menu dodać odnośnik do Blogu, a mnie chodzi o to, żeby w menu był wyświetlany sam tekst.

Prosiłbym o pomoc, bądź link do artykułu w poradniku jak to zrobić.

zwiastun
06-05-2009, 15:16
Co to znaczy, żeby był wyświetlany sam tekst?
Separator?

kalay
06-05-2009, 15:38
Jak możemy zobaczyć tutaj (http://demo.rockettheme.com/) (template - Nov 06 - WoWTrooper) w lewych menu znajdują się małe obrazki oraz tekst, chodzi mi właśnie o coś takiego, bądź też sam tekst.

zwiastun
06-05-2009, 15:47
Odpowiedź zawarłem już poprzednio. Proszę w sprawach standardowych opcji korzystać z systemu pomocy. Forum nie jest od tego! Adresy poniżej!

kalay
06-05-2009, 16:17
Dobra, sam to jakoś rozkminiłem.

Odpowiedź na moje pytanie: Aby dodać menu z tekstem, należy utworzyć nowy Moduł --> Custom HTML. Wybrać pozycję, oraz napisać w HTMLu to co chcemy umieścić.

Takie trudne do napisania?


Forum nie jest od tego!

P.S. A żebyś właśnie wiedział, że od tego jest forum. Od wymieniania się swoimi poglądami, doświadczeniami, udzielać pomocy i odpowiadać na pytania, jeżeli ktoś ma taką potrzebę.

Jeżeli nie do tego, to do czego według Ciebie służy forum?

Nie jest to mój atak na Ciebie, jednak większość forów od tego właśnie jest - aby pomóc komu, kto potrzebuje pomocy ( chodzi mi tutaj o fora różnych oprogramowań). Wiem, że pisanie po raz 100 tego samego w innym temacie przez 1 osobę może wkurzyć człowieka, ale po 1 istnieje coś takiego jak opcja Szukaj i za nieużywanie jej można karać ostrzeżeniami. Po 2 nie jesteś sam na tym forum! Masz tu wiele ludzi, którzy mogą pomóc początkującym z Joomlą, nie musisz wszystkiego robić sam! ( get a life ;p )

zwiastun
06-05-2009, 16:46
P.S. A żebyś właśnie wiedział, że od tego jest forum. Od wymieniania się swoimi poglądami, doświadczeniami, udzielać pomocy i odpowiadać na pytania, jeżeli ktoś ma taką potrzebę.


Za wszelkie pouczenia uprzejmie dziękuję. Ale istnieje podstawowa zasada korzystania z tego typu forów: najpierw poszukaj w podręcznikach, potem na forum, a dopiero potem pytaj.
Twoje pytanie dotyczy banału objaśnionego w każdym poradniku dotyczącym korzystania z Joomla i opublikowanym na stronach joomla.pl.
A forum na pewno nie jest od tego, żeby powtarzać, to co jest napisane w podręcznikach, ani od tego, żeby zastępować użytkowników w poszukiwaniu informacji.

PS. Twój sposób nadaje się do kosza. To nie jest menu, tylko zwykły moduł. Radzę sprawdzić w poradnikach, jak się tworzy menu, jak się dodaje ikonę w menu, jak się tworzy pozycję menu, która nie jest odnośnikiem.

kalay
06-05-2009, 16:49
PS. Twój sposób nadaje się do kosza. To nie jest menu, tylko zwykły moduł. Radzę sprawdzić w poradnikach, jak się tworzy menu, jak się dodaje ikonę w menu, jak się tworzy pozycję menu, która nie jest odnośnikiem.

No cóż, mi wszystko działa cacy, ikonkę mam ze swojego template i nic więcej mi nie potrzeba ;]

zwiastun
06-05-2009, 16:54
To ciesz się, że Ci działa, ale proszę, nie jęcz za chwilę na forum, że nie zachowuje się jak menu.