PDA

Zobacz pełną wersję : Widoczność IP i Banowanie



Łukasz Razor
06-05-2009, 20:53
Nie spotkałem się z podobnym problemem wiec pisze. Mam taki problem z IP użytkowników. Mam zainstalowany moduł JoomingDales Gatekeepe, który blokuje IP użytkowników. Brak mi jednak komponentu, który wyświetlałby mi IP wraz z loginem danego użytkownika. Bez znajomości IP użytkownika i jego loginu nie mam możliwości nałożenia Bana. Samo IP bez nicku nic nie daje. Pomóżcie mi proszę. Miałem zainstalowany moduł USER TRACE, ale niestety wyświetla mi on faktycznie IP i nick każdego użytkownika ale zapisuje go za każdym wejściem i powoduje to że zapisywane informacje zwiększają masakrycznie transfer serwera. Ogólnie proszę o pomoc i podobny program, który będzie np raz na dzień czyścił pamięć lub zapamiętywał tylko jedno wejście. Sory za kłopot ale nie mam już do tego zdrowia:( :o

stasio
06-05-2009, 21:21
pamiętaj ze blokowanie IP moze być bezcelowe jesli ktoś używa dynamicznego IP np z neostrady... wystarczy odłączyć sie na 10 miut i możesz mieć inny IP i znów wchodzic... a blokowanie Stałego moze wiązać się z tym ze zablokujesz np całą podsieć czy np 10 a nawet 100 klientów.
Przy dynamiczych mozesz zablować maskowaniem np 83.66.* ale zablokujesz mnóstwo ludzi...

Łukasz Razor
06-05-2009, 21:40
Tego klienta co chce zbanować to akurat wiem że menda działa sam:)

stasio
06-05-2009, 21:41
jak jest na statycznym to spoko można go wyciąć... ale wytnij mu 4 numery przed i po bo jak ma dsla może dysponować 4 numerami do 8 numerów...

ale jak będzie chciał ci usrać życie to starczy mu karta z Iplusa ;/ menda jest menda

ppilus
06-05-2009, 22:38
Menda nie musi inwestować, wystarczy Tor :)

big_krzysiek
06-05-2009, 22:44
wez "mende" na przetrzymanie...znudzi mu sie szybciej jak odpuscisz...

jak bedziesz "cos" robil, to dla zaspokojnenia "rzadzy" bycia lepszym, nadal bedzie uprzykszal ci zycie, mniej lub bardziej "wyszukanymi" sposobami....

jak juz poblokujesz pojedyncze ip, cale zakresy itp...to bedzie ci wchodzil przez proxy itd...

big_krzysiek
06-05-2009, 22:49
przypomialo mi sie ze chyba nowy joomlastats ma mozliwosc blokowania ip z ktorych odwiedzano strone jednym kliknieciem...sciagnij i potestuj ....

ppilus
06-05-2009, 23:11
przypomialo mi sie ze chyba nowy joomlastats ma mozliwosc blokowania ip z ktorych odwiedzano strone jednym kliknieciem...sciagnij i potestuj ....Zgadza się z tym, że przy sporym ruchu baza puchnie w oczach.

Łukasz Razor
07-05-2009, 09:48
Ja już ze spuchniętą bazą miałem problemy jak mówisz że puchnie to nie instaluje tego. Jak ktoś ma inne propozycje, albo nowszy moduł User Data chętnie wezmę. Ten User Data jest super tylko ma jedną wadę, że zapisuje każde IP i nazwę użytkownika a potem go nie usuwa i system wczytuje go ciąglę i ciągle i ciągle i baza transferu z/do puchnie a potem dostaję list że jak z tym nic ine zrobie to serwer mi wyłączą:)

hesar
07-05-2009, 10:53
no to napisz sobie prosty skrypcik ktory zrobi ci porzadek w tej tabelce i odpalaj go recznie raz na tydzien albo z crona

Łukasz Razor
07-05-2009, 14:35
hesar już o tym pomyślałem i to jest do d.... bo czyszcząc to raz na 2 godziny przy tak wielu wejściach jak my mamy na portal jest to za mało. To by się musiało resetować co max. 2 godziny. Zresztą mimo wywalenia tam były jakies fazy bo w bazie MSql te dane zostawały. Dokładnie ci nie powiem ale to juz testowałem i to jest do d.... niestety :(

hesar
07-05-2009, 14:50
a nie da sie pzrerobic komponentu tak zeby dodawla tylko dane nie powtarzajace sie?

Łukasz Razor
07-05-2009, 21:59
a nie da sie pzrerobic komponentu tak zeby dodawla tylko dane nie powtarzajace sie?


Ja nie umiem:(

hesar
07-05-2009, 22:52
no to nie ma wyjscia jak komus zlecic w odpowiednim podforum :)
od razu mowie ze sie nie podejme bo nie mam czasu