PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zacząć instalację w moim przypadku??



markuss7
07-05-2009, 17:09
Na początku chciałem Wszystkich użytkowników forum PRZYWITAĆ:)
Jako, że jestem totalnym laikiem i nie znam HTML spróbowałem korzystać z Joomli ale...
Wykupiłem domenę na home.pl, założyłem serwer na cba.pl i zrzuciłem przez Filezille Joomla 1.5 jednak kiedy w pasku firefoxa wpisuje nazwę swojej strony/joomla/install itp. to z automatu przekierowuje mnie home.pl
Próbowałem też cba.pl/moje konto/joomla ale nic z tego. Co robie źle?
Pomóżcie , zgóry wielki DZIĘKI

idek
07-05-2009, 18:04
domen nie jest przekierowana na serwer cba, i zapewne też na serwerze cba nie jest podpięta...

propinuję zapoznać się z pomocą obu firm świadczacych Ci usługi i napewno sobie poradzisz... ew. skontaktuj się z nimi w prośbie o pomoc, ale powinienś sobie sam da rade

markuss7
07-05-2009, 20:26
Dzięki za pomoc. Spróbuję na home.pl bo z tego co kojarzę, to podczas zakładania konta na cba.pl to podawałam domenę na którą chciałem konto założyć. Jeszcze raz dzięki za radę.

Bazyl
07-05-2009, 21:54
Jak już będziesz miał miejsce dla Joomla! zajrzyj koniecznie do Biblioteki Elektronicznej Dokumentacji Joomla! (http://wiki.joomla.pl/nowicjusze).

markuss7
09-05-2009, 09:46
Rzeczywiście przekierowałam domenę na serwa i jest oki. tzn. po wejściu na moją domenę widzę panel logowania na cba.pl i już jest oki, także raz jeszcze dzięki idek. Wszedłem tez na linka, którego zamieściłeś bazyl
"Biblioteki Elektronicznej Dokumentacji Joomla! (http://wiki.joomla.pl/nowicjusze)." ale nie rozwiązuje on mojego drugiego problemu tj. nie mogę zacząć instalki Joomli bo jak wpiszę domena/joomla15 lub inne kombinacje domena/joomla15/installation.index.php
to ładuje się stronka administracyjna na cba.pl ale tak jakby nie dokońca bo bez żdnych jpg.ów gifów itp. sa same odnośniki do przycisków ale żadnych obrazków no i oczywiście instalacji Joomli tez nie ma.

Bazyl
09-05-2009, 10:09
Z darmowymi hostingami bywa różnie, z tanimi też...
Nie wiem, jak jest na cba, i nie chcę wiedzieć.
Żeby zainstalować Joomla! musisz mieć miejsce na serwerze (edit:)) z umieszczonymi tam plikami instalacyjnymi + bazę danych.
Na Joomla!WikiPl masz wszystkie potrzebne informacje.

markuss7
09-05-2009, 11:12
moje miejsce na serwie to 200mb, także na Joomle chyba spoko i pliki instalacyjne Jommli też wrzuciłem ale próbując zainstalować Joomle z oficjalnego tutka, czyli :"www.domena.pl/joomla15 itd." nie instaluje się nic tylko dalej mam strone adma ale bez jpg. wgranych przy załadunku stronki:(
nie mam pomysłu co dalej...

Bazyl
09-05-2009, 12:04
Tak to możemy jeszcze ćwierć wieku pogadać.
Podaj adres strony zobaczymy co naklikałeś.

Bazyl
09-05-2009, 13:50
Kolego widzę, że w życiu miałeś tylko pozytywne doświadczenia z dobrymi ludźmi.
Radzę skasować to konto ftp.

Serwer co prawda darmowy, ale to nie usprawiedliwia!!!

markuss7
09-05-2009, 13:51
na tym serwie nic oprócz Joomli nie ma więc nikt nic nie nabroi, a poztym to jest konto a nie panel adma więc chyba nikt nic nie zdziała?;)

Bazyl
09-05-2009, 13:59
Ech, szkoda gadać...

Zacznij od początku.
Wszystkie linki masz w stopce @zwiastuna.

Odezwij się za dwa tygodnie.
Zapoznaj się z regulaminem forum.
Poczytaj o bezpieczeństwie w sieci.
Jak zatwierdzasz jakiś regulamin przeczytaj go najpierw, ze zrozumieniem.

Klucze do Twojego domu też mają wszyscy?

markuss7
17-05-2009, 14:05
Witam, odświeżam wątek.
Przeczytałem samouczki, "krok po kroku" itp. ale w dalszym ciągu nie mogę znaleźć odpowiedzi na banalne pytanie - "czemu po wpisaniu ...joomla15/installation...itd,itd." nic sie nie dzieje na mojej stronie oprócz jej niepełnego przeładowania tzn. po wpisaniu www.mojadomena.pl/joomla15....mam ciągle stronke adma ale bez jpgów...
Naprawdę bardzo proszę o udzielnie mi pomocy w tej sprawie a nie odsyłanie do kolejnych linków.
Jeżeli jesteś pro w temacie joomli to pomoż proszę bo pewnie chodzi o jakis banał ale niestety nie wszyscy są PRO dlatego grzecznie acz z lekką desperacją prosze jeszcze raz o pomoc!!!
moje gg: 9939071