PDA

Zobacz pełną wersję : Sekcja - Kategoria



zszalbot
08-05-2009, 18:37
Witam,

Czy da się bez hackowania kodu zmienić domyślny myślnik rozdzielający sekcję od kategorii pod tytułem artykułu? Chodzi o sytuację, w której włącza się wyświetlanie sekcji i kategorii w opcjach globalnych lub per artykuł. Wtedy jest np.

Zasoby - Multimedia

Chciałbym zamiast myślnika użyć znaku >, ale nie widzę takiej opcji. Podejrzewam, że czeka mnie hackowanie kodu, ale czy jest jakiś jeden plik, w którym to wystarczy zrobić? No i super, gdyby udało się skorzystać z techniki nadpisywania szablonów.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

stasio
08-05-2009, 18:55
tyle lat siedzę w joomli i teraz sie dowiaduje ze ja kod hackuje... tylko mnie nie podkapujcie...

zszalbot
08-05-2009, 19:23
tyle lat siedzę w joomli i teraz sie dowiaduje ze ja kod hackuje... tylko mnie nie podkapujcie...

:) OK. Nazwijmy to edycją kodu, ale gdybyś miał pomysł jak to zrobić, bardzo dziękuję za wieści!

stasio
08-05-2009, 19:25
to ty http://www.goldenline.pl/zbigniew-szalbot ?

zszalbot
08-05-2009, 19:33
to ty http://www.goldenline.pl/zbigniew-szalbot ?

No tak, ale wtedy byłem jeszcze młody ;)

stasio
08-05-2009, 19:43
w '48?

zszalbot
08-05-2009, 19:47
w '48?

Trochę później :)
Po godzinach robię www.fairtrade.net.pl (http://www.fairtrade.net.pl), na WP, bo jak zaczynałem to nie znałem jeszcze Joomli :)

stasio
08-05-2009, 20:29
nic sie nie otwiera... ale GOO(D)gle mówią coś o sprawiedliwym handlu :)
jak jesteś zaraz po '48 nie łam się tu sa starsi bazyl np z Kolumbem HAmerykę odkrył, ja pamiętam chrzest Polski a zwiastun to nawet z Janem Chrzcicielem w brydża grywał....

zszalbot
08-05-2009, 20:56
nic sie nie otwiera... ale GOO(D)gle mówią coś o sprawiedliwym handlu :)
jak jesteś zaraz po '48 nie łam się tu sa starsi bazyl np z Kolumbem HAmerykę odkrył, ja pamiętam chrzest Polski a zwiastun to nawet z Janem Chrzcicielem w brydża grywał....

heh, no tak chciałem się pochwalić a tu masz ci los - serwer nie odpowiada... W każdym razie czterdziestka jeszcze nie moja, więc nie jest tak źle...

A co do wymiany myślnika np. na > masz może pomysł gdzie tego szukać?

Dziękuję!

stasio
08-05-2009, 21:43
nie nie mam pomysłu ale podoba mi sie stronka, estetyczna.....
nad > nigdy sie nie zastawiałem

ppilus
08-05-2009, 22:46
Pożądany efekt możesz uzyskać korzystając z przesłaniania szablonów.
Na przykładzie standardowego szablonu JA_Purity (templates\ja_purity\html\com_content\article\defa ult.php) zmieniasz w tym pliku w wierszu 62

<?php echo ' - '; ?>myślnik zmieniasz na co chcesz i masz :) Nie wiem jak to prościej opisać. Pozostaje prześledzić co w kodzie piszczy ;)

zszalbot
09-05-2009, 00:09
nie nie mam pomysłu ale podoba mi sie stronka, estetyczna.....
nad > nigdy sie nie zastawiałem

Swoją drogą sprawa jest banalnie prosta...
Korzystam z nadpisywania szablonów, więc miałem już plik article/default.php w katalogu html/

Wystarczyło wyszukać " - "


<?php if ($this->params->get('show_category')) : ?>
<?php echo ' > '; ?>

i zmienić na " > "

Podobną zamianę wykonałem jeszcze dla frontpage/ oraz category/ i wszystko gra. :)