PDA

Zobacz pełną wersję : Tło



sGasiewski
11-05-2009, 10:42
Hej

Nie sprawdziłem w regulaminie jak mam pisać, ale szukałem hasła : tło i nic. :)

Moje zapytanie :

czy da sie ustawic w szablonie pod joomla tło ?

tak jak na załączonym obrazku


pozdrawiam

prince15
11-05-2009, 10:51
czy da sie ustawic w szablonie pod joomla tło
Oczywiście, że się da.

sGasiewski
11-05-2009, 11:22
Oczywiście, że się da.

Dla mnie to nie takie oczywiste, wszedzie widzialem bez tla :)

Fajnie ze sie da EOT

p.s.
jakims przykladem ktos dysponuje?

trzepiz
11-05-2009, 11:47
dysponuje :

http://www.kurshtml.boo.pl/css/tlo.html

wszystko jest tam napisane ..

prince15
11-05-2009, 11:47
Widzę, że dla ciebie to nie takie oczywiste, jednak nie oczekuj gotowego rozwiązania. Za wygląd strony dopowiada szablon i teraz kto co sobie z nim zrobi i jak go zaprojektuje tak będzie miał. Dodatkowo templatka zawiera styl css, poczytaj sobie lub przejrzyj jakiś kurs to dowiesz się bardzo dużo jak zrobić sobie różne bajery na stronie, m.in. tło pod stroną.

A o to przykład, że się da: http://template15.joomlart.com/ja_sanidine_ii/

edit:
widzisz kolega trzepiz już ci podpowiedział.

sGasiewski
11-05-2009, 11:53
Ok, ok

to tak :

@trzepiz
wiem jak sie dodaje tlo w kodzie HTML czy CSS :)

Tylko nie znam dokladnej budowy szablonow pod joomle i nie wiedzialem czy to mozliwe, nie koduje w HTML/xHTML.


@prince15
poniekad jw :)

dzieki za przyklad

EOT



EDIT : litrowka :)

sGasiewski
19-05-2009, 13:51
Widzę, że dla ciebie to nie takie oczywiste, jednak nie oczekuj gotowego rozwiązania. Za wygląd strony dopowiada szablon templatki i teraz kto co sobie z nim zrobi i jak go zaprojektuje tak będzie miał. Dodatkowo templatka zawiera styl css, poczytaj sobie lub przejrzyj jakiś kurs to dowiesz się bardzo dużo jak zrobić sobie różne bajery na stronie, m.in. tło pod stroną.

A o to przykład, że się da: http://template15.joomlart.com/ja_sanidine_ii/

edit:
widzisz kolega trzepiz już ci podpowiedział.


TOPIC COME BACK

I tu mam problem, nie wiem jak dodac aby strona index.html byla wyswietlana w moim szablonie zamiast index.php bo plik php nie pokazuje obrazkow :\

prince15
19-05-2009, 15:16
O stary, ale dałeś...

Cały czas Ty zadajesz pytania, to teraz ja zadam Tobie. Zapoznałeś się chociaż trochę z dokumentacją Joomla, zajrzałeś do jakiegoś poradnika? - chyba nie, a oczekujesz rozwiązania.

Pisząc takie głupoty nie oczekuj ode mnie odpowiedz, bo aż mi ręce opadły.

drejfuz
17-03-2011, 11:24
Czołem. Szukałem na forum niestety tylko ten temat jest w miarę pokrewny więc go trochę odświeżę.
Potrzebuję zrobić podwójne tło w joomli pod główną tabelą czli do połowy jedno tło od połowy drugie tło. Udało mi się takie tło nałożyć ale wyskoczyło mi na przód zasłaniając całkowicie połowę tabeli, i musiałbym nakładać z-index na każdy element na stronie. czy jest jakaś możłiwość prostszego zdeklarowania tego tła w CSS'sie i czy da się to zrobić w lini poniżej


#mainbg {
background: #fa04da url(../images/tlo.png) 0 0 repeat-x ;
margin: 0;


}
To jest u mnie tło joomli teraz chciałbym wcisnąć od połowy inne tło tak jak w przykładzie kilka postów powyżej.
Dzieki bardzo

drejfuz
18-03-2011, 21:10
Sprobuję innego podejścia bo wiem że tutaj nie prowadzicie za ręke tylko rozwiązujecie problemy i albo odeslecie mnie do poradnika, albo do googla ktory odesle mnie tutaj.

moj problem polega na tym ze chce zdefiniowac podwojne tlo wewnatrz divow.
znalazlem takie rozwiązanie

body {
margin: 0;
padding: 0;
background: #e5e5e5 url(tlo_lewe.png) repeat-x;
position: relative;
}
#bg_wrap {
height: 800px;
width: 50%;
right: 0;
background: url(tlo_prawe.png) repeat-x;
position: absolute;
}
.container {
width: 960px;
background: #ffffff;
margin: 0 auto;
overflow: hidden;
position: relative;
}tylko teraz to definiuje mi jeden obrazek jako tlo i jako jeden z divow wrzuca obrazek pod tabele z wlasciwa zawartoscia strony.
Jednak nie zalezy mi na podkladaniu obrazka pod tlo calej strony gdyz tam mam zdefiniowane cos innego(konrkretnie to zrownanie footera wrappera z "footerem strony)

czy jest jakis sposob aby umiescic podwojne tlo strony w divach


<body id= zdefiniowany_kolor_tla>
<div id=tlo_lewe>
<div id=tlo_prawe>
tutaj znajduje się wlasciwa zawartosc strony wrapper itd...
</div>
</div>
</body>
teraz probuje to ugryzć w arkuszu CSS ale kiedy deklaruje dla "tlo prawe" position abolute strona zaczyna mi szalec.

to jest moja proba


#tlo_lewe {
margin: 0;
padding: 0;
background: #ffffff url(../images/body-shadow-tl.png) 0 0 repeat-x;


}

#tlo_prawe {
background: #ffffff url(../images/body-shadow-tr.png) repeat-x top center;
width: 100%;
height: 100%;

}z tego co zrozumialem moge to zrobic kodem

#tlo_lewe div.tlo_prawe {
background: #ffffff url(../images/body-shadow-tr.png) repeat-x top center;
width: 50%;
height: 100%;

}Dośc ze przy nadaniu atrybutu position: absolute; zeby jakos jedno zakrylo drugie strona zaczyna sie rozjezdzac.
ale nie chlery nie moge osiagnac zamierzonego celu
potrzebuje podwojnego tla poniewaz po lewej stronie zawartosc wraperra ma sie zgrac z zawartoscia tla ktore po prawej bedzie inne wiec nie zalatwie tego jednopikselowym paskiem
dzieki za odpowiedz.
3817