PDA

Zobacz pełną wersję : problem z logowaniem usera



mat008
11-05-2009, 14:15
Witam, od razu chcę zaznaczyć że naprawdę szukałem i nieznalazłem działającego rozwiązania do mojego przypadku. Mam problem z logowaniem się jako normalny użytkownik, rejestruje się, odbieram maila i po wpisaniu loginu i hasła w sumie nic się nie dzieje (odświeżenie strony). Na jakimś forum przeczytałem że może być ustawiona za krótka sesja, ja mam 900s więc raczej ok. Ewentualnie nie wiem czy może mieć znaczenie to że Katalog sesji /var/www/tmp/ jest niezapisywalny, jeżeli ma to znaczenie i jest przyczyną mojego problemu proszę o wskazówkę jakiemu plikowi muszę przez comandera nadać uprawnienia (np 777?). Jeżeli jednak to nie to, to czy ktoś ma inny pomysł na co choruje moja strona?

nikszal
11-05-2009, 14:41
Regulamin:
5. Link ...o ile to możliwe, podać link do strony z problemem.
6. Konfiguracja serwisu ...która wersja Joomla lub dodatku, skąd pobrane, jakie modyfikacje.
7. Konfiguracja serwera ...wersja PHP i SQL, podstawowe ustawienia - wyszczególnione w menu System-Informacje o systemie...

rajfur
11-05-2009, 15:48
sam stwierdzasz, że Katalog sesji /var/www/tmp/ jest niezapisywalny więc uczyń go zapisywalnym i sprawdź.

mat008
11-05-2009, 21:03
rajfur; Ale nie byłem pewien czy to ma wogóle jakieś znaczenie, pozatym nie wiem o jakiej nazwie pliku szukać w comanderze?

nikszal; Przepraszam i już się poprawiam.
http://www.2zlote.yoyo.pl/
Większych modyfikacji nie było, logowanie po prostu było już wbudowane w podstawową wersje, która została zainstalowana razem z założeniem konta z yoyo.pl
Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.13 Stable [ Sunglow ]
<table class="adminform"><tbody><tr><td valign="top" width="250">PHP działa na: </td> <td> Linux v2.yoyo.pl 2.6.18-6-amd64 #1 SMP Fri Jun 6 05:24:08 UTC 2008 x86_64 </td> </tr> <tr> <td> Wersja MySQL: </td> <td> 5.0.67-1yoyo0-log </td> </tr> <tr> <td> Wersja PHP: </td> <td> 4.4.4-8+etch4yoyo1 </td></tr></tbody></table>Mam nadzieje że to wystarczy.
Dziękuje za zainteresowanie.

nikszal
11-05-2009, 21:39
@mat008, szukasz sobie na siłę kłopotów. Maje rady są takie:
Zainstaluj najnowszą wersję Joomla 1.5.10. Wersja 1.0.xx nie jest już rozwijana.
Zmień hosting.Do pkt. 2 możesz się nie stosować, o ile udowodnisz mi, że posiadacze kont na YOYO nie mają problemów. Poszperaj na tym forum, a na pewno zmienisz zdanie. Raczej skorzystaj z płatnego, ale taniego hostingu na netmark.pl niż bezpłatnego, przynoszącego ciągłe problemy hostingu na yoyo.

mat008
11-05-2009, 22:12
Jeżeli chodzi o yoyo to rzeczywiście występują na nim pewne problemy (ale myślę że nie w tym rzecz), na razie się tylko uczę więc szkoda płacić za hosting, a co do wersji to nie zmienię bo 1.5 chyba nie ma polskiej wersji ;/
Jeżeli to wszystko to szkoda, ale i tak bardzo dziękuje za chęć pomocy.

rajfur
11-05-2009, 22:19
Nikszal dobrze Ci radzi. To jest niepoważny hosting który na wstępie lekceważy Cię dając przestarzałą wersję Joomla do instalacji ( jak zrozumiałem skorzystałeś z ich wersji).

No tak, jak przeczytałem, że najnowsza wersja joomla nie ma polonizacji to moje mniemanie o Tobie spadło. Najpierw poczytaj przejrzyj portal na którym jest to forum. Potem zawracaj tu głowę. Na nauki to zainstaluj sobie na swoim kompie lokalny serwer xampp. Tylko nie pytaj co to bo google pełne są informacji na ten temat. Na www.joomla.pl (http://www.joomla.pl) też możesz wiele się o tym dowiedzieć :)

nikszal
11-05-2009, 22:20
Szukaj, a znajdziesz:
-pakiet instalacyjny Joomla 1.5.10 (http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/9910/37908/Joomla_1.5.10-Stable-Full_Package.zip)
-język polski (http://www.joomla.pl/index.php/component/option,com_docman/task,doc_download/gid,705/Itemid,66/)

papugam
11-05-2009, 22:20
Joomla 1.5.9 i 1.5.10 ma polską wersję może nie przetłumaczoną do ostatniego słowa ale ma. Jak się chcesz uczyć to ok darmowy serwer jest ok lub lokalnie. Ale lepiej się uczyć na 1.5.x bo ta linia joomli jest rozwijana (jak papier w toalecie :D) A założę się że za 6-8 miesięcy bedziesz pisał że jest fajny komponent ale nie chodzi na mojej joomli bo on już jest napisany tylko pod 1,5.
Pozdrawia
Michal

mat008
12-05-2009, 16:50
No więc dobrze, już trochę poznałem menu joomli więc myślę że mogę się przerzucić na nowszą angielską wersje i mam nadzieje że mój problem się nie powtórzy, a jeżeli tak to pomyśle również o innym hostingu i wtedy wszystko musi ładnie śmigać ;] Myślę że w jakiś sposób problem został rozwiązany więc temat można uznać za zamknięty. Dziękuje wszystkim za wypowiedzi.