PDA

Zobacz pełną wersję : Photoslide GK2 i IE8, wyłącza przeglądarkę-problem



marta_zj
11-05-2009, 19:14
Witam,
Ponieważ od paru dni przeszukuję internet i to forum i jakoś nie mogę znaleźć odpowiedzi. Dodatkowo mój brak znajomości angielskiego utrudnia sprawę. Posługiwałam się translatorem google na stronie suportu tego componentu i nic nie znalazłam. Postanowiłam więc Was zapytać. A teraz problem:

Przy korzystaniu z Photoslide GK2 strona i slajdy wyświetlają się prawidłowo ale tylko w Firefox. IE8 przy próbie załadowania strony zamyka się i wyświetla błąd. Po prostu wywala tą przeglądarkę. W opcjach pluginu do tego componentu (News Image 1 (gk2)) ustawiłam zalecane opcje udostępnione przez producenta (inaczej się nie da bo w ogóle nie wyświetli componentu). GK2 posiada kanał informacyjny, w którym znalazłam coś takiego:

Parse error: syntax error, unexpected ':' in /users/zjteam/www/zawodyjezdzieckie.pl/libraries/joomla/utilities/simplexml.php(305) : eval()'d code on line 1

Parse error: syntax error, unexpected T_OBJECT_OPERATOR, expecting T_STRING or T_VARIABLE or '{' or '$' in /users/zjteam/www/zawodyjezdzieckie.pl/libraries/joomla/utilities/simplexml.php(335) : eval()'d code on line 1

Skopiowałam tekst php z tego pliku, może tam jest jakiś błąd ale ja niestety nie znam się na php (masakra) Poniżej załącznik jak to wygląda:

A teraz informacje:

Strona (dopiero ją robię, tzn przenoszę się z innego serwera) www.zawodyjezdzieckie.pl/index.php (http://zawodyjezdzieckie.pl/index.php)
Joomla: 1.5.10 pobrane przez aktualizator, spolszczenia z joomla.pl
Serwer: superhost.pl (mam bardzo duże możliwości konfiguracji od strony zaplecza).
php 5.2.2
system php Linux atena4.superhost.pl 2.6.9-42.ELsmp #1 SMP Sat Aug 12 09:39:11 CDT 2006 i686
(php mogę też ustawić na 4.4.7 ale wtedy nie działa jak należy component za stara wersja bibliotek)
MySql 5.0.51
Perl 5.8.8

Jeżeli o czymś zapomniałam to proszę o poprawienie mnie. Bardzo mi zależy na rozwiązaniu problemu. Dziękuję

marta_zj
12-05-2009, 17:28
Zrobiłam mały wywiad wśród znajomych. Problem jak się okazało miałam tylko ja z IE8 i choć nadal nie wiem dlaczego to temat na razie nie jest aktualny. W innych przeglądarkach było ok. Nawet w IE7 i 6, ff i pozostałe przeglądarkach, które zachowywały się normalnie. Znajomy wyszukał dla mnie lżejszy komponent i templatkę w podobnym stylu i tego samego twórcy co komponent więc zobaczę, przetestuję i się okaże. Choć nadal zastanawia mnie ta przypadłość z IE8 w połączeniu z tym komponentem.

trzepiz
12-05-2009, 18:06
to nie przypadłość IE8 - Microsoft ma duże doświadczenie w utrudnianiu życia użytkownikom. Zawsze muszą coś zmienić coś ująć - coś dołożyć. Chcą dobrze a wychodzi jak zwykle ..

Standaryzacja - to słowo, którego programiści IE nie znają ..