PDA

Zobacz pełną wersję : Fireboard - problem z ustawieniami prywatnosci



dodo77
11-05-2009, 20:14
witam,
mam maly klopot po zainstalowaniu komponentu fireboard jako forum na stronie warszawskiej druzyny rugby na wozkach www.fourkings.pl
jako admin ustawiam w kategoriach i forach ich dostepnosc i chcialbym aby jedne kategorie byly widoczne dla wszystkich a niektore tylko dla osob zarejestrowanych i zalogowanych i tu pojawia sie problem bo gdy dana kategorie lub forum ustawie jako dostepna dla ''wszyscy zarejestrowani'' inni urzytkownicy ich nie widza a po kliknieciu na temat widoczny w nowo dodanych pojawia sie ''niemasz dostepu do tego forum'' . myslalem ze to klopot maja urzytkownicy i zalorzylem na innym kompie testowego usera noi tu odkrylem dziwna rzecz. mianowicie najpierw nie widzialem ukrytej kategorii, potem gdy jako admin ja udostepnilem wszystkim i user testowy ja widzial i wszyscy tez a potem gdy admin ja ukryl ponownie to jako test user juz ja widzialem i niby wszystko bylook ale inni nadal jej nie widzieli. wychodzi na to ze aby ta kategoria po ukryciu byla widoczna tylko dla zalogowanych trzeba ja najpierw udostepnic dla wszystkich i gdy inni zalogowani tam wejda to dopiero ukryc i tylko wtedy beda ja widziec.
tak chyba nie powinno byc.
prosze o pomoc bo to dla naszej druzyny bardzo wazne.
pozdrawiam i czekam na wasze opinie

dodo77
15-05-2009, 10:21
czy tu jest jakis admin lub osoba odpowiedzialna za odpowiedzi czy mozna se tak pisac i d**a z tego

Jac
15-05-2009, 10:36
Nikt na forum nie jest do niczego zobowiązany poza sprawami oczywistymi, takimi jak kultura osobista, szacunek dla innych użytkowników i poprawna pisownia w języku polskim.
Forum to miejsce, gdzie ktoś może Tobie pomóc, ale nie musi.
Przeczytaj jeszcze raz swojego pierwszego posta i zastanów się chwilę.
Może w sposobie, w jaki go napisałeś, kryje się brak pomocnej ręki.

A tak na marginesie, spróbuj z Kunena Forum. To kontynuacja Fireboard, znacznie bardziej dopracowana.

dodo77
15-05-2009, 10:46
Przeczytaj jeszcze raz swojego pierwszego posta i zastanów się chwilę.
Może w sposobie, w jaki go napisałeś, kryje się brak pomocnej ręki.


nie wydaje mi sie by bylo cos niewlasciwego w sposobie pisania w pierwszym poscie, poprosilem grzecznie o rade. wkurzylo mnie to ze inne tematy maja natychmiastowo kilka odp a moj zostal bez echa.
pozdrawiam i sory jesli kogos urazilem choc nie sadze

seba.adm
15-05-2009, 11:27
Tak jak napisał @Jac. Najpierw przejdź na Forum Kunena.
A później dla katalogu lub podkatalogu, który ma być widoczny tylko dla zarejestrowanych użytkowników Forum w ustawieniach: Kategorie i fora -> Forum - bezpieczeństwo i dostęp -> Publiczny poziom dostępu -> wybierz "Registered"

dodo77
15-05-2009, 11:54
dokladnie tak robie na fireboard i nie dziala wiec pytam czemu i jak to poprawic

seba.adm
15-05-2009, 11:59
dokladnie tak robie na fireboard i nie dziala wiec pytam czemu i jak to poprawic

Przejdź na "Forum Kunena". Sprawdzałem te ustawianie i wiem że działa. Po ustawieniu w opcjach wybranych kategorii i podkategorii ("Registered") pojawiają się one dopiero po zalogowaniu użytkownika.

zwiastun
15-05-2009, 12:01
Czy słowo Kunena jest dla Ciebie zrozumiałe? Czy zwrot "przejdź na" jest dla Ciebie zrozumiały? Czy może pomoc Tobie ma polegać na tym, że Ci, co Ci pomagają, piszą swoje, a Ty robisz swoje?
Forum Fireboard nie jest rozwijane, zostało w pewnym sensie porzucone przez projektantów (kontynuacją jest Kunena). Jeśli upierasz się pzy tym skrypcie, to sobie po prostu z nim radź. Nikt Ci nie zagwarantuje, że nowy będzie działać bezawaryjnie, ale to już inna kwestia.

dodo77
15-05-2009, 17:36
chyba dlatego zostales adminem bos taki mundry...
nikt nie pisal ze fireboard tego nie ma i ze jest niedobre a ja mam to zainstalowane i pytalem o to... jesli sie nieda to wystarczy tylko to napisac a nie udawac cwniaka. strone robil mi ktos z kim niemam teraz kontaktu i sam boje sie zmieniac komponenty bop cos popsuje dlatego wolalem zostac przy pierwszej wersji.. skoro sie nieda to teraz juz to wiem.
pozdrawiam i dziekuje za pomoc seba.adm i reszcie

seba.adm
15-05-2009, 18:12
A od czego masz Pomoc. Admin Zwiastun na pewno jej nie stworzył bo mu się nudziło, tylko po to żeby inni z niej potrafili korzystać, i korzystali. O instalacji komponentów poczytaj >>Tutaj<< (http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/4/64/26/).

Co do instalacji samej "Kuneny":
1. >>Pobierz komponent "Forum Kunena" dla Joomla 1.0.x<< (http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/func,fileinfo/id,304/)
2. Zaloguj się na Zaplecze Administracyjne, a z Menu wybierz: Instalatory -> Komponenty
3. Wczytaj plik i zainstaluj
4. Po prawidłowej instalacji, Przejdź do Menu -> mainmenu -> Wybierz Utwórz pozycję menu -> Komponent
5. Z listy Komponent wybierasz "Kunena Forum", wpisujesz nazwę, wybierasz pozycję, ustawiasz publikacja: Tak, Zapisz
6. Później znajdujesz wcześniejszą pozycję menu -> "Forum" (odnośnik do komonentu FireBoarda) i wchodząc w Edycję, wybierasz Publikacja: Nie
7. I masz już zainstalowany nowy komponent Forum Kunena. Nawet nie musisz odinstalowywać FireBoarda, gdyż oba te komponenty korzystają z tych samych tabel w bazie danych.

dodo77
15-05-2009, 18:21
DZIEKI SEBA
juz zrobilem i dziala choc zamiast zakladac nowa zakladke w starej zmienilem z fireboar na kunena i chodzi...
zobacvzymy jak bedzie z tym dostepem.
powiedz tylko czy to ma znaczenie czy ustawie ''rejestrowalny'' czy ''wszyscy zarejestrowani''
ale ogolnie dziala i jest ok... thx

seba.adm
15-05-2009, 18:26
Skoro już wcześniej, pisałem że jak ustawiłem Registered i działało tak jak byś chciał, więc ma to znaczenie.


Po ustawieniu w opcjach wybranych kategorii i podkategorii ("Registered") pojawiają się one dopiero po zalogowaniu użytkownika.

dodo77
15-05-2009, 18:43
ok juz wszystko jasne dzieki