PDA

Zobacz pełną wersję : Jak połączyć galerię z artykułem ?



gawluk
11-05-2009, 21:16
Witam,

Mam następujący problem:

Chcę aby na stronie "widoku kategorii" gdzie pokazane są miniaturki obrazków, była możliwość umieszczenia również "artykułu".
Coś w rodzaju jak np: http://www.ilko.pl/stylowe.html ,gdzie ponad galerią jest jakiś tekst...
Chciałbym zrobić tak, aby po zalogowaniu się na stronie, była możliwość edycji zarówno artykułu znajdującego się ponad galerią jak i samej galerii.

Proszę o poradę jak uzyskać efekt który opisałem powyżej, lub jeśli jest to niemożliwe w "PonyGallery" to proszę o propozycje innych komponentów które by to umożliwiły.
Z góry dziękuję za pomoc.

Dylek
11-05-2009, 22:47
1. na stronie ktora pokazales to zadna galeria wg mnie, a po prostu miniaturki, ktore po kliknieciu sie powiekszaja w podly sposob
2. mozesz dodac to samo u siebie w artykule - to nie problem
3. mozesz sprobowac wspomiany tekt dodac jako opis kategorii fotek w galerii
4. mozesz sprobowac znalezc modul / bota, ktory wstawia miniaturki galerii w tresc artykulu
5. mozesz uzyc jakiegos innego bota do wygenerowania podobnego efektu

brac - wybierac, co Ci latwiej i wygodniej :)

papugam
11-05-2009, 22:57
Rozwiązaniem Twojego problemu jest naprawdę kilka lub nawet kilkanaście. Zapraszam Cie na stonkę www.zakliczyninfo.pl (http://www.zakliczyninfo.pl/). Do działu galerie i np wystawy tam masz tekst + zdjęcia. Efekt ten jest uzyskany za sprawą zwykłego artykułu + simply image gallery jak utworzyć efekt doczytasz w dokumentacji. Ale modułów do umieszczania galeri jest kilka. Możesz za pomocą modułu joomslide. Tylko tutaj wstawiasz zdjęcia do artykułu. Do zaobaczenia na stronie startowej strony. Wstawiaz kilka zdjęć pozycjonując sobie je w artykule jak Ci pasuje a joomslide po kliknięciu powiększy zdjęcie zaciemni bądz nie tło i masz nawigacje + slajdshow. Możesz to zrobić za pomoco joomgallery ale tu już jest troche zabawy. Muszisz utworzyć kategorie wstawić zdjęcia + opis w kategorii z miniaturkami i potem zalinkowić nie do galerii prze komponent tylko już do samej kategorii. Zakręcone ale da się zrobić.
Pozdrawia
Michał

Edit: Widzę że jak ja się pociłem to Dylek Ci opisał to krócej i ładniej

gawluk
12-05-2009, 00:48
Dzięki za odpowiedź, muszę dopisać jeszcze szczegół, o którym niestety nie wspomniałem narażając was na zbędny wysiłek poprzez zbytnie uogólnienie przeze mnie tematu. Przepraszam za to niedopatrzenie.

A więc dokładniej, chodzi mi o zrobienie galerii gdzie zdjęcia będą mogły być oceniane i komentowane. Zrobiłem taką galerię tylko brakuje mi tego jednego elementu, czyli możliwości umieszczenia i edycji tekstu ponad miniaturkami przez zalogowanego na stronie.
Wspomnę jeszcze że stronka jest przeznaczona dla innej osoby, więc CMS musi być w pełni sprawny, czyli np. odpada umieszczanie zdjęć w artykule.

Na rozwiązanie problemu nie skutkuje wprowadzenie opisu kategorii w panelu administracyjnym gdyż, użytkownik logujący się ze strony, nie posiada możliwości edycji tego tekstu.
Nie udała się również próba załadowania ponad galerią utworzonego modułu z tekstem, gdyż j.w. nie ma możliwości jego edycji.


Jeszcze raz proszę o pomoc, pozdr.

zwiastun
12-05-2009, 01:52
czyli np. odpada umieszczanie zdjęć w artykule.

Chyba, babo miałaś placek albo kiełbie. :)
Czy widziałeś może tytuł, pod jakim umieściłeś swój problem?

papugam
12-05-2009, 10:46
To faktycznie trochę zmienia postać rzeczy. Potestuj z joomgallery tam zrobisz wszystko co chcesz ocenianie komentowanie i opis z miniaturkami. Da się bo sam tak zrobiłem ale potem się z tego wycofałem.
Pozdrawia
Michał

gawluk
12-05-2009, 12:04
Dzięki Michał skorzystam tak jak piszesz z joomgallery.

Natomiast co do tytułu to faktycznie może być mylący, ale wg. mnie umieszczanie zdjęć w artykule to nie to samo co połączenie galerii z artykułem.