PDA

Zobacz pełną wersję : zOOm Gallery i sortowanie



WODZU
21-06-2006, 20:56
Witam
Korzystam z zOOm Gallery i wszystko jest OK z tym że szukam galerii która pozwalałaby wgrane już zdjęcia ustawiać w dowolnej kolejności. Nie chodzi tutaj o kolejność losową, tylko o to abym mógł np. ostatnio wgrane zdjęcie ustawić jako pierwsze (lub na innej pozycji) w istniejącej galerii. Wiem że w zOOm mozna sortować tylko wg daty lub nazwy. Mnie jednak chodzi o mozliwość ustawiania zdjęcia czy to nowego, czy już istniejącego w dowolnym miejscu.

Timszel
10-07-2006, 23:43
Mógłbyś zerknąć na link Lista spotkań na mojej witrynie www.timszel.bydgoszcz.pl (http://www.timszel.bydgoszcz.pl)
mam tam np z ostatniego spotkania dużo zdjęć, ale wstawiałam je pojedynczo do artykułu. Mam zainstalowany komponent Zoom media gallery, ale nie umiem z niego skorzystać. Możesz mi podać jakieś adresy ze stronami w Joomla zawierającymi zdjęcia w ciekawy sposób eksponowane.
Pozdrawiam
Timszel

WODZU
12-07-2006, 19:36
Szczerze mówiąc nie znam takich stron ale jeśli chodzi o wgranie zdjęć do Joomla wystarczy zalogować się jako administrator do serwisu i wybrać opcję wgrywania wielu zdjęć po czym wskazać w odpowiednich polach lokalizację poszczególnych zdjęć. Jeśli zaś chodzi o szatę graficzną to konieczna jest edycja pliku css odpowiedzialnego za kształtowanie strony zOOm.

Timszel
13-07-2006, 08:59
Nic nie rozumiem WODZU, piszesz, że korzystasz z Zoom Gallery, a potem odpowiadasz, że nie znasz stron... Gdybyś wszedł na moją stronę, widziałbyś, że wgrać zdjęcia umiem. Nie o takie wgrywanie "na piechotę" mi chodzi. Chciałabym zobaczyć jak wygląda strona z Zoom czy innym komponentem do prezentacji zdjęć. Ale nic to, poczytam jeszcze trochę i na pewno coś znajdę. Życzę owocnego joomlowania (to jest narzędzie na moje reszte życia).
Pozdrawiam
Wanda

WODZU
13-07-2006, 09:14
Bo korzystam ale nauczyłem się obsługi metodą prób i błędów. Właściwie to tylko prób bo obsługa jest intuicyjna. Moja strona
http://tnij.org/stronywww wykorzystuje tą galerię.

Timszel
13-07-2006, 09:51
I o to mi chodziło. Dziękuję Ci bardzo. Czy sobie poradzę - nie wiem, ale przynajmniej wiem, że Zoom Gallery jest tym czego potrzebuję. A tak naprawdę - to jesteś Wielki - chciałabym tak umieć.
Pozdrawiam