PDA

Zobacz pełną wersję : przycisk 'więcej' ucina artykuł



zborek
13-05-2009, 21:58
Witam,

do tej pory wszelkie 'dolegliwości' związane z joomla! rozwiązywałem sam na podstawie cennych wskazówek jakie udało mi się znaleźć na tym forum. Tym razem nie udało mi się odszukać odpowiedzi na mój problem, więc proszę o pomoc.
Problem polega na tym, że wstawienie przycisku 'więcej' do artykułu sprawia, że na stronie widać tylko to, co jest pod nim. Nie widać treści która powinna być jako wstępniak ani samego przycisku. Problem ten dotyczy wszystkich artykułów poza tymi ze strony startowej.

Gdzie i co mam sprawdzać? Mile widziane wszelkie sugestie - być może popełniam banalny błąd, który dodatkowo wydaje mi się poprawnym ustawieniem :o.

edit:
joomla! 1.5.10
PHP 5.0

big_krzysiek
13-05-2009, 22:45
zobacz w ustawieniach globalnych czy nie masz wylaczonego tekstu wprowadzajacego

zborek
13-05-2009, 22:55
Nie miałem włączonego - po włączeniu zmianie uległo wyświetlanie artykułu: widzę go w całości ale bez przycisku 'więcej'.
Kod strony też go nie zawiera, czyli to co widzę jest już artykułem "po kliknięciu"

pawels83
18-05-2009, 23:48
Mam ten sam problem. Po wstawieniu w skazanym miejscu przycisku "więcej" na stronce go nie widać :mad:

zborek
18-05-2009, 23:51
Mam ten sam problem.
Ja ze swoim dalej walczę - póki co bez skutku :(

zwiastun
19-05-2009, 00:23
http://wiki.joomla.pl/Screen.content.15#Przybornik
Preferencje - globalna konfiguracja artykułów + to samo w artykule i w konfiguracji pozcyji menu

pawels83
19-05-2009, 08:52
Nadal nie działa .. ustawiłem wszystko na tak i pokaż w artykule, globalnej konfiguracji artykułów, w konfiguracji pozycji menu no wszędzie gdzie się da i nic

zwiastun
19-05-2009, 15:21
Możliwe jeszcze że masz poknocone coś z dodatkiem Czytaj więcej (Readmore) albo korzystasz z jakiegoś szablonu, w którym projektant nadpisał standardowe szablony. Sprawdź na jakimś z szablonów dołączonych do instalacji

pawels83
20-05-2009, 22:06
Prubowałem na wszystkich templakach jakie mam i na żadnym nie działa. Można ten dodatek jakoś przeinstalować? Najlepsze jest to ze jakiś miesiąc temu działało mi to na tym szablonie co używam, ostatnio jak chciałem dodać artykuł okazało się że nie ma tego panela edycyjnego Editor - TinyMCE. Musiałem wejść do globalnej konfiguracji witryny i tam zmienić edytor wylogować się i wrócić na Editor - TinyMCE i dopiero zaczął działać. Tylko ja mam dostęp na serwer. Możliwe to żeby joomla! sama z siebie tak sie gubiła?

zborek
20-05-2009, 22:37
Ani zmiana edytora, ani zmiana ustawień - nic nie daje pozytywnego rezultatu.
Sprawdzę jeszcze na innej templatce.

Jola
21-05-2009, 02:37
Witam,
przycisk : "więcej" pojawia się na stronie startowej ( o czym większość wie) i na stronie, która jest wywoływana z pozycji menu jako:
Kategoria Przegląd - Artykuły w kategorii lub
Sekcja Przegląd - Artykuły w sekcji. (i pewnie archiwum też)
Jeśli artykuł wywołujemy jako link do artykułu przycisk "więcej" się nie pokaże - mimo wszystkich ustawień parametrów. Taki jest kod Joomli. :)
Pozdrawiam.

zborek
25-05-2009, 14:27
Jeśli artykuł wywołujemy jako link do artykułu przycisk "więcej" się nie pokaże - mimo wszystkich ustawień parametrów. Taki jest kod Joomli. :)
Dzięki!
A już myślałem że pisząc swoją pierwszą templatkę od razu coś zepsułem :D

Po zmianie ustawienia typu pozycji menu, przycisk 'więcej' wrócił na swoje miejsce :cool:

hecz
26-09-2009, 01:19
A gdzie można zmienić globalnie tekst tego przycisku, domyślnie jest "Więcej..."

moje
26-09-2009, 01:27
W pliku językowym.

zwiastun
26-09-2009, 01:27
w Plikach językowych. Szukaj po angielskim read more, readmore

hecz
26-09-2009, 01:30
Przeszukałem wszystkie polskie pliki tekstowe i nie mogę znaleźć :confused: :mad:

moje
26-09-2009, 01:38
Cuda, normalnie cuda, ja znalazłem w katalogu \language\pl-PL\, jak już beziesz miał ten plik, to Crt+F wywoła Ci szukajkę, tam wpisz read more.

hecz
26-09-2009, 01:43
Cuda, normalnie cuda, ja znalazłem w katalogu \language\pl-PL\, jak już beziesz miał ten plik, to Crt+F wywoła Ci szukajkę, tam wpisz read more.
:) nie ma takich cudów, ja nie mam "tego" pliku, podaj nazwę

moje
26-09-2009, 01:47
:) nie ma takich cudów, ja nie mam "tego" pliku, podaj nazwę

Po to podałem Ci sposób na szukajkę, żeby przyspieszyć wyszukiwanie pliku.

hecz
26-09-2009, 01:52
wiem że jest późno, weekend i chyba się nie rozumiemy...
http://www.swierzowa-polska.pl/
Pod każdym artykułem mam odnośnik który rozwija artykuł czyli "Więcej...", chce zmienić tekst z "Więcej..." na "Czytaj więcej...", można tekst zmienić w parametrach rozszerzonych ale trzeba tak zrobić z każdym artykułem, ja chę to zrobić "globalnie"

moje
26-09-2009, 01:55
No to w pliku językowym, podałem gdzie oraz jak znaleźć.

Jola
26-09-2009, 02:48
@hecz - z tym rozumieniem trafiłeś w sedno. Chyba masz z tym problem. To działa tak; jak nie podasz w parametrach rozszerzonych innego wpisu to będzie wyświetlany tekst wpisany w pliku językowym pl-PL.ini:

READ MORE...=Więcej…czyli Więcej...
Wystarczy, że zamienisz to na:

READ MORE...=Czytaj więcej…Zadziała to globalnie na wszystkie artykuły, chyba, ze wpiszesz coś w parametrach rozszerzonych artykułu - zamiast Więcej.

kasiek86
24-03-2011, 11:32
Witam, naczytałam sie i naszukałam informacji o przycisku więcej, oczywiscie jak innym nie pojawia mi się. Głównie chodzi mi o strone startową, zmieniłam całe ustawienia globalne artykułu, sekcji, kategorii, menu. Na startowej mam przeglad artykułów startowa. Wiec typ menu tez mam prawidłowy. A to chol..er..ne WIecej oczywisie dalej mi sie nie pojawia. NIe wiem juz w czym tkwi błąd ;//;/// jest to dla mnie bardzo ważne, a od kilku dni nie moge dojsc do tego jak naprawić tę kwestię. Na drugiej mojej stronie na tym samym serwerze, działa przycisk bez zarzutów, nic nie zmieniałam, nie ruszałam tego przycisku ;;//

Ktoś może ma inne pomysły???? ;//

nikszal
24-03-2011, 12:13
Jakie rodzaj linków macie ustawiony do tych artykułów? Jest to przegląd artykułów z sekcji (kategorii) czy linki do artykułów?

kasiek86
24-03-2011, 13:20
przeglad -> strona startowa

pisałam to wyżej, zmieniałam tez na przegląd katergorii, ale nic sie nie dzieje ;////

---------- Post dodany o 13:18 ---------- Poprzedni post był o 12:38 ----------

no i widzę ze nikszal chyba nic nie podpowiesz nowego? :(

pomyslałam sobie ze moze w css cos naknociłam, wstawiłam w pierwszym artykule na stronie startowej przecięcie artykułu, zmieniłam templatke na oryginalna z joomli, nawet na dwie rózne, i przycisk sie nie pojawia, czyli bład w css odpada ;///

---------- Post dodany o 13:20 ---------- Poprzedni post był o 13:18 ----------

co wiecej uzywałam za równo ikonki pod spodem do wrzucania READ MORE, jak i tej z edytora, drugiej od konca nad artykułem ;/// wszystkie wyczytane mozliwe sposoby na wszystkich forach użyłam :(((

nikszal
24-03-2011, 13:20
Podrzuć link do strony.

kasiek86
24-03-2011, 13:21
fundacjapsom.pl

nikszal
24-03-2011, 13:25
Mogę wejść do środka?
Jeśli tak, to dane do logowania podrzuć na gg lub na PW.

kasiek86
24-03-2011, 14:05
Ok publicznie muszę przyznać ze jestem hmmm zeby ograniczyc brzydkie słowa: człowiekiem mniej rozumnym :D
Jesli nikszal coś mówi , na pewno ma racje :D nie kłóćcie sie z nim ze wszystko zrobiliscie, on naprawde jest bardzo dobry w tym jak pomaga :D

Publicznie przyznaję że to mój mistrz :D choc pomógł mi naprawić głupotę :D o którą bym pewnie się sprzeczała :D

Dziękuję za pomoc.