PDA

Zobacz pełną wersję : Ogłoszenia - nie instaluje



rafales
14-05-2009, 13:51
Witam po baaaardzo długiej przerwie.
Możecie mi powiedzieć dlaczego wyskakuje mi angielki komunikat informujący mnie o tym, że dany komponent jest już zainstalowany? Skoro on na pewno nie jest? Wrzuciłem goła wersję joomli 1.0.15 i próbuję z zipa zainstalować ogłoszenia (com_oglasi_103_pl_m451) i nie daje rady. Co zrobić innego? Na serwer dzisiaj nie wrzucę przez klienta ftp bo nie mam możliwości dostępu do niego.

zwiastun
14-05-2009, 15:11
Aleś sobie znalazł komponent do instalacji. To starsze niż świat. Możliwe, że jakiś błąd w instalatorze. A poza tym sprwdź, czy rzeczywiście nie zostały założone katalogi.

rafales
15-05-2009, 07:32
Aleś sobie znalazł komponent do instalacji. To starsze niż świat. Możliwe, że jakiś błąd w instalatorze. A poza tym sprwdź, czy rzeczywiście nie zostały założone katalogi.
Heh, stare ale jare? Nie? To może zapodaj coś nowszego, co pójdzie bez zarzutów i oczywiści espełni rolę przyjmowania, sprawdzania i publikowania ogłoszeń w poszczególnych kategoriachco?
PS. będę dłużnikiem...

seba.adm
15-05-2009, 07:42
Witam

Zobacz >>Tutaj<< (http://www.joomla.pl/component/option,com_docman/task,cat_view/gid,124/Itemid,66/). Myślę że znajdziesz coś odpowiedniego

Pozdrawiam :)

rafales
20-05-2009, 11:20
A jak uruchomić na stronie głównej komponent Marketplace 1-3-1 po zainstalowaniu?
Kurde zainstalowałem, ale za choineczkę nie widzę tego na stronie głównej.

seba.adm
20-05-2009, 16:14
Zaloguj się na zaplecze i w dowolnym menu (mainmenu, usermenu) utwórz odnośnik do komponentu nazywając go np. "Ogłoszenia". Możesz również zainstalować moduł "Marketplace latest 5", który będzie wyświetlał 5 ostatnio dodanych ogłoszeń.

rafales
23-05-2009, 19:23
Zaloguj się na zaplecze i w dowolnym menu (mainmenu, usermenu) utwórz odnośnik do komponentu nazywając go np. "Ogłoszenia". Możesz również zainstalować moduł "Marketplace latest 5", który będzie wyświetlał 5 ostatnio dodanych ogłoszeń.

Kurde utworzyłem odnośnik, widać go na stronie ale jak na niego klikam to nie widać żadnego ogłoszenia, a sam dodałem jedno :-)

seba.adm
23-05-2009, 19:32
Sprawdź czy w konfiguracji komponentu masz ustawioną opcję "Publikuj od razu: Tak". Jeżeli w ustawieniach tej opcji masz "Nie" po dodaniu ogłoszenia musisz je Sam opublikować od strony zaplecza.

rafales
23-05-2009, 20:02
Sprawdź czy w konfiguracji komponentu masz ustawioną opcję "Publikuj od razu: Tak". Jeżeli w ustawieniach tej opcji masz "Nie" po dodaniu ogłoszenia musisz je Sam opublikować od strony zaplecza.

Oczywiście, że mam NIE, ale jak wstawiałem w PA ogłoszenie to dałem i jest na bank opublikowane ale niestety na stronie głównej nie widać.

PS. rpoi.pl - to ten adres

Jola
23-05-2009, 21:15
Link w menu nie prowadzi do komponentu ogłoszeń tylko na stronę główną!
Dlatego jakoś nie widzę powodu dlaczego ogłoszenie miałoby być widoczne :).

rafales
24-05-2009, 09:55
No tak, w sumie to mój błąd. Ale jak wstawić link do komponentu w danym menu skoro nie mam takiej możliwości?

Coś tutaj psuję. Marketplace zainstalowany, ale co dalej? Należy najpierw umieścić gdzieś ten komponent na zapleczu żeby dodać do niego link w menu x czy y?
Bo jak chcę go dodać do menu to niestety ale mam tam tylko Content to link i trzy opcje wyboru: start, szukaj, wyloguj.

seba.adm
24-05-2009, 10:03
Z menu w którym chcesz zrobić odnośnik wybierz: Utwórz -> Komponent -> Z listy komponentów wybierasz "Marketplace".

O tworzeniu pozycji menu: Komponent poczytaj >>Tutaj<< (http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/234/26/)

rafales
24-05-2009, 11:11
seba jesteś wielki :-)
Wiesz co robiłem źle? Otóż zamiast wstawiać Component, wstawiałem zawsze link do componentu.