PDA

Zobacz pełną wersję : Szablon i flash



iopi
15-05-2009, 10:56
Witam

Nie udaje mi się wstawić żadnego modułu w szablon, korzystam z szablonu go_vista po zainstalowaniu jakiegokolwiek modułu typu flash niestety nie wyświetla on się na stronie , obojętnie czy przypisze go do pozycji left czy right.

Próbowałem np z zegarem w flesh no o niestety nie działo, taki sam efekt był przy robieniu logo w flash też nie udało mi sie wstawić pokazuje białe pole zamiast wyswietlać flash:(

idek
15-05-2009, 17:52
zajrzyj w źródło strony i sprawdź do jakich plików odwołują się wstawiane przez Ciebie flash'e jesli wyświetla się białe tło, zamiast elementu flash, to raczej znak, że błednie wskazujesz plik..

iopi
18-05-2009, 09:59
zajrzyj w źródło strony i sprawdź do jakich plików odwołują się wstawiane przez Ciebie flash'e jesli wyświetla się białe tło, zamiast elementu flash, to raczej znak, że błednie wskazujesz plik..


Witam


A jak wytłumaczyć że moduły, czy też komponenty typu Flash również nie działają

idek
18-05-2009, 11:10
w identyczny sposób - ścieżka :)

(ew. inny powód, ale tak jakbym zapytał Cie - co stoi na moim biurku obok kawy, bo kubek mi zasłania.. - skąd masz to widzieć, skoro nie widzisz mojego biurka?!)

irek854
20-06-2009, 14:43
Mam taki sam problem, chce wstawić moduł ShoutBoxa we flashu. Na stronie widać moduł ale nie jest on we flashu tylko po prostu same ramki i tekst. Co mam zrobić żeby to działało?

Sory za prozaiczne pytanie ale dopiero zaczynam przygodę z Joomlą.

idek
20-06-2009, 15:08
Co mam zrobić żeby to działało?
proponuję:

zajrzyj w źródło strony i sprawdź do jakich plików odwołują się wstawiane przez Ciebie flash'e jesli wyświetla się białe tło, zamiast elementu flash, to raczej znak, że błednie wskazujesz plik..

irek854
20-06-2009, 15:29
no potrafię czytać tylko problem w tym że za bardzo nie wiem gdzie tego szukać, przeglądnąłem kilka plików modułu i nigdzie tam nie znalazłem ścieżek do plików swf

idek
20-06-2009, 17:25
1) otwórz stronę na której jest problem
2) a. w FF klinij ctrl + U i zbadaj źródło, gdzie jest plik flash
b. w IE kliknij PPM i wybierz "pokaż źródło" i zbadaj źródło, gdzie jest plik flash

3) jak nic nie znajdziesz, to podaj link do strony!