PDA

Zobacz pełną wersję : Dwie sprawy dotyczące szablonów i css.



rosciak
15-05-2009, 12:18
Od razu piszę że dotyczy to artykułów.

1) Zdarzają się otóż szablony, w których niepoprawnie (właściwie wcale) działa oblewanie tekstem. Tzn - ustawiam sobie Odstępy nad i pod oraz obok obrazka na 10px, a tekst i tak ściśle oblewa obrazek, co moim zdaniem jest b. nieeleganckie. Nie wiem od czego to zależy, po prostu nie działa i już. Oczywiście w kodzie HTML artykułu wszystko wygląda poprawnie. Po prostu te wartości dotyczącej odstępów są ignorowane...

2) Zdarzają się otóż szablony w których nie da się wycentrować. Ani tekst ani obrazek, chociaż są ewidentnie oznaczone jako center, i tak są z lewej strony... Nawet w sytuacji, kiedy artykuł zawiera tylko obrazek.

Oczywiście można kombinować z tabelkami i wstawiać obrazek w kolorze tła artykułu, który "odepchnie" ten nieszczęsny właściwy obrazek od lewej krawędzi artykułu i będzie to wyglądać dla przeglądającego stronę że jest OK. No ale to dosyć nieeleganckie rozwiązanie...

Domyślam się że coś nie tak jest w template.css, ale pytam, bo nie bardzo wiem co to może być.

malkowitch
16-05-2009, 22:43
Źle zaprojektowany szablon może doprowadzić do szału w szczególności, jak któś nie umiejętnie użył czegoś w tym stylu:

* {
padding: 0px;
margin: 0px;
}

w większości to winna błędów w CSS szablonu

Jac
16-05-2009, 23:27
Źle zaprojektowany szablon może doprowadzić do szału w szczególności, jak któś nie umiejętnie użył czegoś w tym stylu:

* {
padding: 0px;
margin: 0px;
}w większości to winna błędów w CSS szablonu

@malkowitch, a co złego jest w wyzerowaniu CSS przeglądarki?

@rosciak, polecam poczytać o dziedziczeniu w CSS, bo na moje oko z tym masz kłopot.

malkowitch
16-05-2009, 23:31
podawałem to jako przykład.
samo zerowanie jest git tylko ktoś wstawi tam np. float:left to cuda się dzieją

ktoś napisze np

table *
{
float:left
}
i też będą cuda.

jeśli się korzysta z darmowych szablonów ściągniętych z neta trzeba się liczyć z tym, ze będą z nich cuda