PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z MySQL



miechu
22-06-2006, 13:55
Mam następujący problem:
Zainstalowałem sobie Joomla! (1.0.8), bazę mam na db4free.net, MySQL 5.0. Wszystko pięknie się uruchamia i w ogóle w porządku... aż tu nagle gdy chcę dodać np.: kategorię, czy nowy artykuł, pojawia się problem z SQL'em. Otóż, gdy Joomla! próbuje dodać taki nowy element do bazy otrzymuje komunikat, że pewne pole (np.: 'params' w jos_categories) nie ma domyślnej wartości, a z treści error message'a widać, że to pole nie jest ustawiane. Gdy pierwszy raz to zobaczyłem radośnie zabrałem się do ustawienia wartości domyślnej wzmiankowanego parametru. I tu niemiła niespodzianka, bo (z pamieci) "field 'params' cannot have a default vaule". Zdruzgotany tym komunikatem poszukałem pomocy na forum i niestety rozwiązania nie znalazłem...

Niniejszym więc składam zapytanie. Czy ktoś się z tym spotkał i ma pojecie jak temat ugryźć?

fanti
22-06-2006, 13:58
Cześć
Joomla dopiero w wersji 1.5 ma obsługiwać SQL 5, i to pewnie jest ten problem, prawdopodobnie musisz użyć bazy z SQL 4

miechu
22-06-2006, 14:00
Dzięki wielkie za szybką odpowiedź. Może i w tym rzecz, przyjrzę się temu :)

Rybik
22-06-2006, 21:00
na forum joomla org ktos z core team udostepnial hacka ktory rozwiazylwal klopot z sql5 w tybie strict co bylo powodem wiekszosci bykow, ale musisz sam poszperac bo to tylko powierzchownie kiedys przeczytalem