PDA

Zobacz pełną wersję : powiedz TAK



Bazyl
15-05-2009, 19:43
Ja już powiedziałem... A TY? (http://www.powiedztak.allegro.pl/)


Celem akcji „Powiedz TAK transplantologii” jest przekonanie Polaków by w swoich portfelach nosili oświadczenie woli, zezwalające na pobranie organów po ich śmierci. Wyrażenie takiej zgody zezwala na oddanie dobrych lecz dla dawcy już bezużytecznych organów, osobie oczekującej na przeszczep. Oświadczenie woli jest ważne również dlatego, że w przypadku śmierci zwalnia rodzinę dawcy z konieczności podjęcia decyzji o pobraniu. Często zdarza się, że bliscy dotknięci tragedią nie zgadzają się na oddanie organów ukochanej osoby. Nierzadko swoją decyzję odmowną tłumaczą wiarą. Dlatego dwa lata temu Episkopat Polski oficjalnie poparł inicjatywę „Nie zabierajmy swoich organów do Nieba. One potrzebne są na Ziemi”.

Cytat z http://www.wiadomosci24.pl/artykul/powiedz_tak_transplantologii_97116.html

timo
06-07-2009, 23:48
http://patrz.pl/filmy/powiedz-tak-transplantologii-tvn-cz-1-534444

Bazyl
06-07-2009, 23:56
Sorki, ale nie rozumiem, w jakim celu umieściłeś ten link.

edit: Pisząc tego posta nie widziałem filmu - pewnie jakiś błąd na stronie.
Stąd moje pytanie. :)

sayandesignn
16-08-2009, 17:59
Jakiś cel musiał mieć..

Oli
17-08-2009, 11:29
Ja już posiadam zarówno kartę w portfelu jak i bransoletkę na ręce - po ciężkich bojach z zakupem na allegro.

Krrris
17-08-2009, 13:34
heh ja osobiście jeszcze o tym nie myślałem bo myślę, że jeszcze mam na to sporo czasu ;)

Bazyl
17-08-2009, 13:46
Akcja - póki co - się skończyła, niestety...

@Krrris: Forrest Gump mawiał, że życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co Cię spotka...

Ja w portfelu nosze kartę, podpisaną, oczywiście, a na ręce opaskę.
Oby przydały się nie wcześniej niż za... 30, 40, 50 lat...

alja9
17-08-2009, 17:07
Akcja - póki co - się skończyła, niestety...
Nie sadze, bo dopóki istnieje twój post i wiele innych tego typu przypomnień, to akcja trwa nadal :)
W paryskich szpitalach co i rusz natrafiam na cale koperty zawierające zachętę do wypełnienia małej karteczki ze zgodą na transplantacje organów i z poradą o umieszczenie jej w portfelu oraz o powiadomieniu rodziny.
Każdy kto chce, bierze takie koperty i rozprowadza gdzie się da.

Bazyl
17-08-2009, 22:47
Dzięki @alja9.

Dzięki Wam widzę, że to co robię ma sens.

alja9
17-08-2009, 23:40
Nie jesteś sam, ale faktycznie dużo pracy przed tobą i przed tobie podobnymi.
We Francji o przemyślanej i zadeklarowanej zgodzie na wykorzystanie organów mówi się bardzo często. Ostatnio było o tym głośno 14-17 lipca, gdy zmarły tragicznie 16- latek, Michel, uratował przeszczepem 5 innych osób... Ocieram się o ludzkie tragedie, śmierć i cierpienie codziennie i już sama nie wiem co może być dla kogo pocieszeniem a co nim nie jest (to o rodzinie dawcy), ale instynkt, ratowania życia jeśli już nie własnego to cudzego trzeba podtrzymywać by w razie wybicia godziny "W", robić machinalnie to co słuszne.
A film "Siedem dusz" (Seven Pounds,2008) widziałeś?
Pozdrawiam:)