PDA

Zobacz pełną wersję : Nowa instalacja na istniejaca juz



s87
17-05-2009, 11:34
Witam.

Jak to wygląda. Mam stronę internetową na joomli.
Czy jest możliwe ,żeby usunąć wszystkie pliki z folderu gdzie jest joomla. I w grac tam nową czystą instalację? I czy po zainstalowaniu strona bedzie chodzic normalnie czyli: czy bedzie na niej to samo co wczesniej,bo bazy danych bym nie usunął.


Bo przeciez jak zainstaluje na nowo joomle to przeciez nie bedzie tych komponentow ,ktore mialem doinstalowane.


Proszę o pomoc.

idek
17-05-2009, 13:42
no dokałdnie... nie będzie tych komnentów, a w bazie będzie info, ze te komponenty są... czego efektem będzie prawdopodobnie duża ilość ERRORów :)

s87
17-05-2009, 15:06
No właśnie. To jak to zrobić by wszystko ładnie hulało?

prince15
17-05-2009, 17:15
Może napisz jaki efekt chcesz osiągnąć, będzie nam łatwiej.

s87
17-05-2009, 18:03
Chce miec na nowo zainstalowana joomle ,ale nie chce bym musial na nowo pisac wszystkie artykuly itp.

malkowitch
17-05-2009, 18:13
Robisz backup bazy i całej strony(plików)

Skopiuj zawartość katalogów
/images/
/media/
/templates/

niektóre komponenty mogły także dodać własne katalogi w zależności co doinstalowałeś

Jeśli masz dodatkowe komponenty, moduły czy pluginy spisz sobię listę i wersję i przygotuj sobie ich wersje instalacyjne.

Instalujesz Joomla (tą samą wersję co obecnie)

instalujesz dodatki dokładnie te które miałeś (dokładnie te same wersje na wszelki wypadek).

Podmieniasz bazę danych na zapisaną.

Robiłem to już tak ale takie rzeczy zawsze wiążą się z ryzykiem.

s87
18-05-2009, 14:20
Czyli mowisz ,ze to jest sprawdzona metoda ;) ?

prince15
18-05-2009, 14:28
Teoretycznie sprawdzona, jednak pamiętaj to o czym pisał @malkowitch - wiąże się z ryzykiem. Na wszelki wypadek zrób sobie kopię całego serwisu (np. JoomlaPack), będziesz pewien, że jak coś się zrąbie to zawsze jest możliwość przywrócenia poprzedniej strony.

s87
19-05-2009, 01:36
Hmmm to moze zrobie tak ,ze pobiore z internetu najnowsze komponenty i zainstaluje na mojej stronie je. I potem zrobie kopie itd. I na nowej joomli wgram te komponenty ;)

I nazwe bazy danych musze zrobic w nowej joomli inna czy jak ?

prince15
19-05-2009, 10:03
Bazę danych możesz mieć jaką chcesz, może być nowa lub stara. Przy wykorzystaniu starej czytaj dokładnie kumunikaty instalatora, a unikniesz nieporozumień.