PDA

Zobacz pełną wersję : problem z instalowaniem dodatkow



dziadzia
19-05-2009, 14:25
witam.

Szukałem ale nie znalazłem rozwiązania takiego problemu.

Chcę zainstalować Docmana. Wchodzę w
rozszerzenia -> instalator -> podaje ścieżkę do paczki pliku okno się przeładowywuje na pustą stronę. :| nie ma żadnej treści nie ma nic a docman nie instaluje się... Z góry dziękuje za pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

ps: docman nie jest jedynym dodatkiem jaki chcę zainstalować i dzieję mi się właśnie coś takiego

co sprawdziłem:
pomoc -> informacje o systemie -> prawa do katalogów -> wszystkiego zapisywalne
rozpakowałem także plik i próbowałem zainstalować z pliku a nie paczki. -> oczywiście ten sam problem

co mam:

Joomla! 1.5.10
Docman 1.4.0 stable

zwiastun
19-05-2009, 16:35
Nie znamy innych powodów, niż opisywane wielokrotnie. Jeśłi nie są to prawa dostępu (niestety, informacje na ten temat na zapleczu nie są 100-procentowo pewne), to masz prawdopodobnie jakiś błąd javascript. Uruchom w IE i włacz konsolę błędów, albo - jeśli masz narzędzia developera - w FF

dziadzia
20-05-2009, 13:44
nie ma zadnego bledu. jakies jeszcze sugestie?

alex51
20-05-2009, 14:08
Czy na pewno instalujesz komponent docmana, czyli plik instalacyjny o nazwie com_docman_1.4.0_stable.zip? Pytam o to, bo jak pamiętam, to instalka docmana jest w postaci paczki zawierającej oprócz wspomnianego komponentu również 3 moduły i 1 bot. Przed instalowaniem należy zawartość paczki wypakować na swój dysk.

dziadzia
21-05-2009, 11:48
odkryłem w czym tkwi problem... jest to bardzo dziwne ale żaden moduł nie chce się instalować pod PHP 5. Dopiero jak odinstalowałem PHP i zainstalowałem 4 to zaczęło działać. Niestety jest to duży problem, bo na serverze mam PHP 5. :|
wersja PHP 5 z tego co właśnie zauważyłem wykrywa dużo więcej błędów składniowych których PHP 4 by w ogóle nie wykryło dlatego bez problemu się wszystko instalowało.

Błędem jaki mi teraz wyskakuje jest, że mam za mało pamięci:
Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 6144 bytes)


Aby naprawić błąd należy wejść do pliku php.ini i zmienić wartość memory_limit na większą oczywiście wielokrotność 8 czyli np 18, 32 itd.

zwiastun
21-05-2009, 14:42
Niczego nie odkryłeś. To nie jest problem php5