PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana domyślnego języka



jzagaja
19-05-2009, 13:27
Strona sklada sie z menu i materialow statycznych w dwoch wersjach jezykowych. Trzeciawersja jest w osobnej bazie danych i ma swoj osobny aktalog Joomla - tak to sobie wymyslil autor. Nie wiem jak zmienic domyslny jezyk i flage/obrazek w gornym prawym rogu. Pomyslalem ze chodzi o ID tych elementow ale nie wiem jak zmienic.

zwiastun
19-05-2009, 15:37
Odrębna baza i odrębny katalog to odrębna strona. Dokładnie tak samo, jak to zrobiłeś na pierwszej.

jzagaja
19-05-2009, 15:40
Jezyk rosyjski i jezyk polski jest tak zrobiony ze rosyjski pobiera inne 'templates' i ma swoje menu (wystepuje pod mainmenu) oraz materialy statyczne w obrebie tej samej bazy danych. Nie wiem tylko jak zmienic zeby on sie ladowal jako domyslny.

zwiastun
19-05-2009, 15:52
Sory, ale to jakaś autorski pomysł na witrynę wielojęzyczną. Na dodatek niezbyt przemyślany. I przypomina mi trochę działanie: wymyślę sobie tak, żeby się nie dało, a potem podręczę innych, jak zrobić, żeby działało. Do obsługi wielojęzyczności jest Joom!Fish.

jzagaja
22-05-2009, 09:41
Probowalem zainstalowac jezyk rosyjski 1.0.5 front end z katalogu na serwerze jak i na lokalnym. Pojawia sie blad ze nie znalezionu pliku instalacyjnego. To jak to go dodac?

jzagaja
22-05-2009, 09:59
Problem mam taki ze gdy wpisuje tekst cyrilica to pojawiaja sie bzdetki. W czym lezy problem? Kodowanie w przegladarce czy gdzies w Joomli?

jzagaja
27-05-2009, 11:45
Jesli front-end jest polski a chce wstawic tutyl strony cyrylica to nie da rady?

jzagaja
03-06-2009, 10:23
Czy ktos moglby mi pomoc w zmianie organizacji strony Joomla 1.0.12? Mam zrobione mainmenu po polsku i menu po rosyjsku. Jak zmienic kolejnosc? Jak pisac cyrylica zeby nie bylo krzaczkow na stronie? Jak zmienic domyslna strone jesli nie byla definiowana w panelu? Autor strony tak wszystko udziwnil ze nie oge sobie dac rady z dokumentacja. Nie chce mi udzielic informacji ba nawet nie wie jak zminic domyslny jezyk - kazdy ma swoje materialy statyczne, moduly witryny i menu.