PDA

Zobacz pełną wersję : Program/aplikacja do integracji szablonów do Joomla?



turner
19-05-2009, 17:43
Witam,

Być może moje pytanie wyda się nietypowe. Szukałem podobnych informacji na tym forum ale nie znalazłem odpowiedzi więc warto spróbować. Ten dział wydał mi się najwłaściwszy. Do rzeczy.
Załóżmy taką sytuację, że mam zakupiony szablon graficzny strony www, zawiera on pliki .psd, jpg, jest pocięty do html. Czy istnieje oprogramowanie umożliwiające integrację szablonu, pociętego już, do Joomla? Oprogramowanie może być online'owe, desktopowe, obojętne. Może być również płatne, ważne aby było skuteczne.
Chciałbym zintegrować z Joomla! kilka szablonów ograniczając maksymalnie zabawę w kodzie. Chodzi o osiągniecie wyznaczonego celu najprostszą i najszybszą drogą. W końcu jest to jedno z założeń samego CMS Joomla!
Istnieją chyba generatory plików CSS, prostych templatek więc może jest coś bardziej PRO dla takiego zagadnienia.
Jaką, najprostszą, widzicie drogę w przedstawionej przeze mnie sytuacji? Jest pocięty szablon, trzeba go w prosty sposób zintegrować z Joomla, nadać kilka pozycji modułów, kodowanie i tego typu podstawowe rzeczy. Może jakieś nakładki do edytorów html?
Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Pozdrawiam

zwiastun
19-05-2009, 17:49
Artisteer
Ale cudów, o jakich piszesz, raczej nie czyni.

turner
19-05-2009, 18:31
Dzięki, sprawdzę.
Drogi Zwiastunie, podejrzewam, że jakiś czas temu nikomu by do głowy nie przyszło, że może powstać Joomla! która umożliwia tworzenie stron internetowych często z minimalną znajomością języków programowania. Nazywanie moich oczekiwań cudami uważam za lekką nadinterpretację, w końcu powstanie coś co na głowę bije moje skromne skądinąd oczekiwania ;)
Zabieram się za lekturę Artisteer. Pzdr.

zwiastun
19-05-2009, 18:41
Parę maszyn już zastąpiło niektóre czynności. Nawet skomplikowane. Ponoć maszyny nawet poezję pisać potrafią, ale jakoś żadna za to Nobla nie dostała.

turner
19-05-2009, 18:46
Rozumiem. Idąc tropem tej myśli, Joomla! jest tą właśnie maszyną co nigdy nobla nie dostanie?;) Może to trochę jak z poezją w języku niemieckim.. Artisteer wygląda ciekawie, niestety zasadniczo pracuję na Ubuntu, muszę sprawdzić czy Wine sobie z tym poradzi. Windows to jedyna supportowana platforma dla tego projektu?

zwiastun
19-05-2009, 18:47
Nie wiem, pisze na stronie projektu!

turner
19-05-2009, 18:49
jest napisane znaczy.. nie krzyczymy:)
Biorę się za testy.

trzepiz
19-05-2009, 19:01
pisze ...

wynika to z faktu, że Zwiastun zapomniał dodać w zdaniu


"autor,"

:) czyli ..
"autor pisze na stronie projektu!"

turner
19-05-2009, 19:08
Czy ja coś mówię? Podroczyć się odrobinę zawsze można. Trzepiz adwokat diabła?:)

trzepiz
19-05-2009, 19:15
bez przesady :) ...

to miało być żartobliwe zabarwienie faktu, że nawet Diabeł (polonista) się myli :) ...

turner
19-05-2009, 19:20
Ten fakt był mi nieznany ;)