PDA

Zobacz pełną wersję : Dobre książki o Joomla! Co możecie polecić?



turner
19-05-2009, 17:49
Witam,

Zastanawiałem się nad książkami dla Joomla. Jestem całkiem zaawansowanym użytkownikiem Joomla jednak interesowałoby mnie zgłębienie wiedzy na temat tego CMSa a przede wszystkim budowy profesjonalnych templatek. Czy jest publikacja która zawierałaby przystępne i wyczerpujące informacje dla Joomla? Może należałoby się dodatkowo posiłkować książką o CSS? Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie, trafiliście na coś godnego polecenia?

Pozdrawiam

zwiastun
19-05-2009, 17:50
Odwieź moze najpierw to co masz o szablonach na naszych stronach.

trzepiz
19-05-2009, 18:11
dobra książka do poczytania :)

http://wiki.joomla.pl

oczywiście

turner
19-05-2009, 18:26
Panowie, wiem, że są materiały w necie, dziękuję:) Lubię jednak czytać w tradycyjny sposób. Książka ma swoje plusy. Chciałbym aby książka była uzupełnieniem materiałów w necie i odwrotnie.

zwiastun
19-05-2009, 18:38
No to o szablonach do Joomla poszukaj w księgarni Amazon

stasio
19-05-2009, 18:57
http://www.paganini.com.pl/db/img/products/_-_Pismo_Swiete.jpg
Ta książka nauczy cie cierpliwości dla joomli i błędów na serwerach... uważam ją za dobra, choć z wydania na wydanie nic nowego nie piszą ciągle to samo

turner
19-05-2009, 19:02
Tak Stasio, Jezus i jego współpracownicy napisali bestseller i spoczęli na laurach. Może będzie sequel, kto wie. Póki co Brown próbuje przejąć pałeczkę robiąc przy okazji katolikom koło pióra. Dzięki za podpowiedź:)

Maciek K
25-06-2013, 09:27
Jak widzę, dawno nikogo tu nie było. Myślę że to szkoda. Sam poszukuje książek z których mógłbym się nauczyć tego CMS'a - i pytałem o to gdzie indziej i dostałem właściwie tylko jedną wskazówkę - czy dobrą? - któż to wie. Znalazłem taki wykaz dostępnych książek (http://www.novatech.com.pl/joomla,katalog,2,1,5,20.html). Jest "tego" osiemnaście pozycji. Jestem poczatkujący - a nawet bardzo :D i chętnie posłucham rad doświadczonych Joomlewiczów. Pozdrawiam i z góry dziękuje.

zwiastun
25-06-2013, 12:22
Zawracasz Mistrzu gitarę. Dostałeś już wczoraj odpowiedź na swoje pytanie w wątku, który założyłeś nieregulaminowo, bo - jak widzisz - jest już taki temat. Jeśli Ci udzielona przeze mnie odpowiedź nie odpowiada, możesz sobie kupić wszystkie książki o Joomla!, jakie się jeszcze w księgarniach platają i czytać po kolei. Gdzieś jeszcze widziałem książkę Grafa bodaj z 2006 roku. Mozesz od niej zacząć. A jeszcze lepiej - zacznij od moich poradników dla Joomla 1.0, które znaleźć można na www.pomoc.joomla.pl.

Maciek K
25-06-2013, 13:20
Ponownie wobec tego dziękuje za rady. Cieszę się, że ożywiłem po paru (czterech !) latach ten regulaminowy wątek. Jeżeli mogę coś dodać od siebie - to bardzo sobie cenie luz, ale warto czasami, nie wiedząc z kim się rozmawia, okazać trochę "wstępnego" szacunku - może po prostu jestem starsza osobą i w tym przypadku może nie za bardzo wypada (szczególnie "seniorowi administratorowi") używać wszystkich sformułowań, tym bardziej, iż nie wszyscy muszą umieć grać na gitarze, a chcieć poznawać Joomla! - mogą. A co najważniejsze myślę, że warto jest dać dojść do głosu innym, którzy mają takie samo prawo do doradzania, jak również i do odmiennego zdania w tymże. Serdecznie pozdrawiam - i przepraszam za rady, ale wynikają one z czystej serdeczności.

zwiastun
25-06-2013, 15:25
A co najważniejsze myślę, że warto jest dać dojść do głosu innym, którzy mają takie samo prawo do doradzania, jak również i do odmiennego zdania w tymże.
Jakoś Ci inni, jak Pan widzi, nie palą się do zabierania głosu ani w tym wątku, ani w tym, który Pan założył. Niekoniecznie dlatego, że im się nie chce. Nie pomyślał Pan, że być może dlatego, iż uzyskał Pan odpowiedź?
Jeśli Pan zechce zapoznać się z zawartością tych kilkunastu książek, by zobaczyć, czemu dokładnie są poświęcone, zwrócić uwagę na daty ich wydania, a w wielu przypadkach także na tytuły, to zrozumie Pan, że dyskusja na ten temat jest bezprzedmiotowa. Pytał Pan o poradę, od jakiej książki zacząć i dostał ją Pan w pierwszej mojej odpowiedzi. Gdyby Pan zechciał zapoznać się z opisem książki na stronie Helionu, to doczytałby Pan:


W trakcie lektury książki "Joomla! Ćwiczenia. Oficjalny podręcznik" poznasz wszystkie aspekty pracy z tym systemem - krok po kroku. Rozpoczniesz od instalacji, konfiguracji i przygotowania środowiska pracy. Dowiesz się, jak tworzyć schemat treści, korzystać z szablonów oraz instalować dodatki. Wszystkiego nauczysz się podczas wykonywania praktycznych ćwiczeń, opartych na studium przypadku i uzupełnionych przejrzystymi ilustracjami, objaśnieniami oraz analogiami. Dodatkowym atutem tej pozycji jest język - prosty i konkretny. Ponadto nie musisz wcześniej wcale znać systemu Joomla! ani wiedzieć czegokolwiek o tworzeniu stron internetowych i programowaniu. Dzięki temu podręcznikowi przygodę z Joomla! może zacząć każdy. Spróbuj już dziś!

Gdyby Pan przejrzał spis treści książki, która wydawała się Panu właściwsza na początek, to może doczytałby Pan, że poświęcona jest głównie przestarzałej już wersji Joomla (1.5), co nie znaczy,oczywiście, że nie warto się z nią zapoznać.