PDA

Zobacz pełną wersję : joomlapack - dziwny problem



jaro52
19-05-2009, 18:39
Witam wszystkich mam pytanie otóż od 2 dni próbuję zrobić kopię zapasową swojego serwisu w joomli za pomocą programu joomla pack. Kopia tworzy się bez problemu jednak gdy chcę zainstalować CMS na nowym serwerze za pomocą kickstart.php wyskakuje mi komunikat

Not Found

The requested URL /installation/index.php was not found on this server.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.


Nie proszę o przetłumaczenie tylko czy ktoś wie czemu mój joomla pack nie tworzy w archiwum plików instalacyjnych?

prince15
20-05-2009, 09:48
JoomlaPack nie tworzy ci nowej wersji Joomla, tylko robi ci kopię zapasową serwera. Jakbyś pamiętał to po instalacji Joomla, należy usunąć katalog instalacyjny, dlatego w kopii go nie ma.

alex51
20-05-2009, 13:16
JoomlaPack nie tworzy ci nowej wersji Joomla, tylko robi ci kopię zapasową serwera. Jakbyś pamiętał to po instalacji Joomla, należy usunąć katalog instalacyjny, dlatego w kopii go nie ma.
Byłem przekonany, że jednym z ważniejszych zastosowań komponentu Joomlapack jest właśnie możliwość odtworzenia lub instalacji witryny z całą jej zawartością z posiadanej kopii. Można o tym poczytać http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/690/5/.

prince15
20-05-2009, 13:26
Odtworzenie witryny jak najbardziej, jednak nie instalacja. Paczkę, która zostaje stworzona, rozpakowujesz na dysku i przegrywasz na serwer. Co do bazy danych to jeśli jest ta sama to wyczyszczasz ją ręcznie i wgrywasz kopię, jeżeli masz nową bazę to tylko ją wgrywasz i zmieniasz dane w pliku configuration.php na właściwe i wszystko gotowe.

zwiastun
20-05-2009, 13:39
@prince15: mącisz tak, że ja też przestaję rozumieć. JoomlaPack może posłużyć do:
sporządzania pełnych kopii zapasowych witryny,
sporządzania kopii bazy danych,
przeniesienia witryny z serwera na serwer,
przeniesienia witryny z komputera domowego na serwer i odwrotnie,
tworzenia autorskich dystrybucji Joomla!.
odtworzenia witryny w przypadku awarii,
odtworzenia kopii witryny na komputerze lokalnym (z oprogramowaniem serwerowym)
zainstalowania na serwerze witryny przygotowanej lokalnie,
instalacji u klientów przygotowanego lokalnie szablonu witrynSformułowanie, że JoomlaPack "nie tworzy nowej wersji" może być różnie rozumiane, ale mieści się w granicach poprawności (niepotrzebne mieszanie jakiejś nowej wersji, gdy komponentu używa się w istniejącej witrynie do sporządzenia jej kopii!). Natomiast kolejny dopisek, odnoszący się do bazy danych [Co do bazy danych to jeśli jest ta sama to wyczyszczasz ją ręcznie i wgrywasz kopię, jeżeli masz nową bazę to tylko ją wgrywasz i zmieniasz dane w pliku configuration.php na właściwe i wszystko gotowe.] jest zupełnie niejasny i niepotrzebny

prince15
20-05-2009, 14:25
Ok może faktycznie trochę namieszałem, jednak chciałem koledze wytłumaczyć, że za pomocą JoomlaPack nie można utworzyć kopii serwera, a później zainstalowac jej sobie, tak jak się to robi przy tzw. świeżej instalacji.

Za niejasności przepraszam.

alex51
20-05-2009, 15:06
Powinieneś zaznaczyć czy tłumaczysz to koledze jaro52, który pewnie jeszcze nie korzysta z joomlapacku, czy też polemizujesz z moim stwierdzeniem o możliwości wykorzystania kopii sporządzonej komponentem joomlapack do zainstalowania joomla na serwerze.
Nie jestem pewny, czy przerabiałeś praktycznie ta procedurę i czy zapoznałeś się dokładnie z cytowanym uprzednio artykułem. Obawiam się, ze i jedno i drugie może tu mieć miejsce, dlatego w największym skrócie przytoczę tu najważniejsze sformułowania z tego artykułu.

...Standardowa procedura instalacji Joomla! wymagała umieszczenia na serwerze w katalogu przeznaczonym na witrynę rozpakowanego pakietu instalacyjnego. Podobnie można uczynić z archiwum stworzonym przez JoomPack - rozpakować archiwum na komputerze lokalnym, a następnie za pomocą klienta FTP czy SCP przesłać je na serwer. Jeśli nasz usługodawca umożliwia skorzystanie z jakiegoś menedżera plików, możemy przesłać na serwer skompresowane archiwum i dopiero tam je rozpakować...
Do pakietów JoomlaPack_Begginers_Bundle projektant dołączył dwa skrypty: "Kickstart.php i "Kickstart2.php, które rozpakują nam archiwum na serwerze...
Na serwer przesyłamy więc skompresowane archiwum i wybrany skrypt "Kickstart.php. W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisujemy adres skryptu:http://domena/com/kickstart.phpI wykonujemy kolejne kroki:...
Pierwszym krokiem jest rozpakowanie archiwum. Wskazujemy plik archiwum (zapewne jedyny w katalogu) i naciskamy Start...
Po rozpakowaniu archiwum możemy rozpocząć instalację Joomla! W tym celu naciskamy pierwszy odnośnik here na kolejnym ekranie...
Instalacja przebiega bardzo podobnie, jak standardowa. Najpierw instalator testuje konfigurację serwera i wyświetla przegląd wyników...Instalator podejmie próbę założenia bazy i wypełnienia jej danymi, informując o efekcie...Dodajemy pozostale dane konfiguracyjne i kończymy proces zakłądania nowej witryny bądź odtwarzania zniszczonej...

jaro52
20-05-2009, 18:26
No dobra Dziękuję wam ale nie znalazłem właściwie odpowiedzi... Tak.. Archiwum na komputerze rozpakować nie mogę.. wyskakuje mi "błąd archiwum" mimo, że całe tworzenie kopii strony przebiega poprawnie. No i czemu skoro wszyscy opisują ze po wrzuceniu na serwer kopii strony wraz z plikiem kickstart.php i po kliknięciu here powinien rozpocząć się proces instalacji a u mnie pojawia się wyzej wymieniony błąd..

alex51
20-05-2009, 19:08
Komunikat "błąd archiwum" może sugerować niepełne pobranie kopii. Zdarza się tak, jeśli pobierasz bezpośrednio z Zaplecza. Jeśli sama procedura tworzenia kopii przez joomlapack zakończyła się pomyślnie to spróbuj utworzona kopię pobrać przez ftp. Z własnego doświadczenia wiem, że to pewniejszy sposób poprawnego pobrania skompresowanego pliku. Źle pobrany plik kopii może być przyczyną niemożności rozpoczęcia procedury instalacyjnej.

Jarkow
20-05-2009, 19:10
Nie chce się wtrącać ale kopia a przenoszenie joomli na inny serwer to dwie różne sprawy W tym drugim przypadku trzeba chyba [?] wykorzystać phpAdmina , drop tabele itp . Tworzenie kopi i przenoszenie jej na inny serwer nic chyba [?] nie daje , bo serwer a drugi serwer to inne parametry , chyba[?] pełen niepewności .

jaro52
20-05-2009, 19:39
Dzięki wielkie pomysł ze ściągnięciem bezpośrednio z serwera zadziałał... ale pozwólcie że zadam jeszcze jedno pytanie i zamykam temat:

Czemu tym razem po poprawnej instalacji wyskoczyły mi błędy:

Warning: require_once(/home/ciekawao/public_html/administrator/components/com_banners/helpers/banner.php) [function.require-once (http://ciekawa-ostroleka.nstrefa.pl/function.require-once)]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ciekawao/public_html/modules/mod_banners/helper.php on line 17

Fatal error: require_once() [function.require (http://ciekawa-ostroleka.nstrefa.pl/function.require)]: Failed opening required '/home/ciekawao/public_html/administrator/components/com_banners/helpers/banner.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/ciekawao/public_html/modules/mod_banners/helper.php on line 17

alex51
21-05-2009, 07:00
Komunikat informuje Cię, że nie masz pliku:
home/ciekawao/public_html/modules/mod_banners/helper.php
Możliwe, że nie został ujęty w tworzeniu kopii, spróbuj wyszukać go w źródłowej stronie (tej w której robiłeś kopię) skopiować go i wstawić przez ftp we wskazane miejsce.

jaro52
24-05-2009, 22:43
Dziękuję:) wszystko już działa i jest ok. Dzięki wszystkim za pomoc:)

Grisza
18-09-2009, 20:10
@prince15: mącisz tak, że ja też przestaję rozumieć. JoomlaPack może posłużyć do:
sporządzania pełnych kopii zapasowych witryny,
sporządzania kopii bazy danych,
przeniesienia witryny z serwera na serwer,
przeniesienia witryny z komputera domowego na serwer i odwrotnie,
tworzenia autorskich dystrybucji Joomla!.
odtworzenia witryny w przypadku awarii,
odtworzenia kopii witryny na komputerze lokalnym (z oprogramowaniem serwerowym)
zainstalowania na serwerze witryny przygotowanej lokalnie,
instalacji u klientów przygotowanego lokalnie szablonu witrynSformułowanie, że JoomlaPack "nie tworzy nowej wersji" może być różnie rozumiane, ale mieści się w granicach poprawności (niepotrzebne mieszanie jakiejś nowej wersji, gdy komponentu używa się w istniejącej witrynie do sporządzenia jej kopii!). Natomiast kolejny dopisek, odnoszący się do bazy danych [Co do bazy danych to jeśli jest ta sama to wyczyszczasz ją ręcznie i wgrywasz kopię, jeżeli masz nową bazę to tylko ją wgrywasz i zmieniasz dane w pliku configuration.php na właściwe i wszystko gotowe.] jest zupełnie niejasny i niepotrzebny

Zwiastun a czy obecna wersja JoomlaPacka umozia odrazu wgrywaniue automatycznie bazy ?
Zrobiłem kopię witryny wersją easy, potem wgrałem paczke jap czy jak jej tam na serwer. Uruchomiłem kickstarta przeleciał mi paczkę i uruchomił instalatora Jomli, ale gdy doszło do wyboru bazy wkleił mi wszystkie dane ze starej witryny. Ale ja nie chce podpinac się pod stara bazę ale chcę poprostu utworzyć pełną kopie witryny. Czy wystarczy bym założył nową bazę i zamiast starych danych podał do niej dane czyli localhost użyttkownika i hasło. Chcę sprawdzić czy home nie będzie lepszy od nazwy, bo jak narazie z nazwą się namęczyłem. A że Home daje 3 miesiące gratis to chcę przetestować.

kbo
13-10-2009, 12:17
Próbuję odtworzyć na innym serwerze stronę z kopii zapasowej. Uruchomiłam plik klickstart.php i wszystko szło pięknie. Kliknęłam na pierwsze here i dostałam komunikat:
Caugt AJAX error SyntaxError;missing; before statemaent; Could not eval iv style='position; static'> <script type='text/javascript' src='http//unl.pl/reklamy.js'></div>+:var res = parseInt(1); res;
zatem nie mogę zainstalować joomla. Proszę o pomoc :)

kbo
13-10-2009, 12:44
no i po wywołaniu strony jeszcze:
Warning: require_once() [function.require-once (http://szkskorogoszcz.unl.pl/function.require-once)]: open_basedir restriction in effect. File(/home/virtual/domains/wodip.opole.pl/E/spskorogoszcz/www/joomla/includes/version.php) is not within the allowed path(s): (/home/kabeo1/:/tmp:/usr/local/lib/php/) in /home/kabeo1/domains/szkskorogoszcz.unl.pl/public_html/includes/joomla.php on line 71

Warning: require_once(/home/virtual/domains/wodip.opole.pl/E/spskorogoszcz/www/joomla/includes/version.php) [function.require-once (http://szkskorogoszcz.unl.pl/function.require-once)]: failed to open stream: Operation not permitted in /home/kabeo1/domains/szkskorogoszcz.unl.pl/public_html/includes/joomla.php on line 71

Fatal error: require_once() [function.require (http://szkskorogoszcz.unl.pl/function.require)]: Failed opening required '/home/virtual/domains/wodip.opole.pl/E/spskorogoszcz/www/joomla/includes/version.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/kabeo1/domains/szkskorogoszcz.unl.pl/public_html/includes/joomla.php on line 71