PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z PL z przesiadki 0.13 do .015 JIE PL



rzodkiewka
20-05-2009, 01:52
Problem polega na tym, że po pierwsze łatka z strony joomla.pl niby jest do mojej wersji zainstalowanej, ale uwaga mam ogonki zamiast polskich liter po update, a w paczce zamiast skórki Admina od International jest do Wersji Admin!!! - mowa o patchu JIE - przynajmniej jest to napewno IE bo na dole Admina widnieje JIE ...

co do języka: czy zgram całą zawartość z jakiego kolwiek archiwum to ,albo mam język polski na stronie, ale nie mam w Adminie [kszaczki] albo nie mam go nigdzie, lub z kolei jest w adminie, ale brak na stronie ... ech

Co gorsze po jakimś czasie desperacko po wgrywaniu języka z paczek dostępnych na joomla.pl przestał działać język z Mojej kopii zapasowej ...

Proszę o jak najszybszą poprawę paczek i zaradzeniu mojemu problemowi.

zwiastun
20-05-2009, 02:01
Tak namieszałeś, że tylko chyba ty sam wiesz, co należałoby podmieniać.

rzodkiewka
20-05-2009, 02:14
Niech Ci będzie, ale to nie zmienia faktu, że z poczatku zrobiłem wszystko poprawnie:
- na zainstalowaną Joomla IE 1.0.13 wgrałem patch do wersji 1.0.15 z joomla.pl - wynik taki, że skórka Admina z IE zmieniła się w wersję Admin, a zamiast polskich znaków krzaczki po stronie Admina i jego komunikatów...

zwiastun
20-05-2009, 02:50
To może doczytaj dokładnie o aktualizacji z 1.0.13 do 1.0.15? To było tak dawno, że nawet gdybym chciał, to różnych szczegółów nie pamiętam, ale na pewno nie jest tak, że jeszcze są jakieś nierozpoznane, nieopisane problemy bądź niepoprawione usterki. A jako doświadczony użytkownik darowałbyś sobie nic nie dające informacje, że masz "kszaczki", bo to chyba nie ten czas i nie ten poziom, żeby się bawić w pytanka, czy sprawdziłeś to, tamto i siamto.

Dopisane!
Buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!
Teraz się muszę na kimś odkuć :) Chciałem Ci podać linka do wątku o aktualizacji do 1.0.15. A że na końcu był jakiś niepotrzebny bzdet, postanowiłem go usunąć. Zamiast wiadomości, usunąłem cały wątek. 10 albo i więcej stron poleciało w Kosmos. Więc tam poszukaj rady, skoroś nie poszukał wcześniej sam [pogrubienie - tu się odkułem :)]
Gdybyś poszukał, znalazłbyś, a mnie by nie podkusiło... :)

rzodkiewka
20-05-2009, 03:49
o rany,

zrobiłem przywrócenie wszystkich plików - wszystko w porządku, wgrałem jeszcze raz na pewno paczkę patch z 1.0.13 do 1.0.15 JIE PL utf-8 z joomla.pl i joomla stała się z numerkiem 1.0.15, - po stronie Admin w porządku, na stronie w tekstach i w modułach zamiast polskich liter są pytajniki w "dzwonkach". Jak pisałem w tej paczce jest czegoś zła templatka Administrator z wersji Joomla Admin.
z kolei jak przegram z wersji 1.0.13 polski lang, to to teksty i moduły są ok-ej, a w Adminie teraz ten krzaczek ...,

zwiastun
20-05-2009, 04:15
1. W łatce nie ma w ogóle szablonu administracyjnego, są jedynie pliki językowe i css, w standardowym dodatkowo 2 pliki graficzne
2. Plik języka strony frontowej w JIE jest na 100% zakodowany w utf-8 oraz ma poprawny wpis w stałej _ISO, więc nie może być powodem błędów w kodowaniu
Twoje krzaczki mogą wynikać
a) ze złego oznaczenia w konfiguracji witryny
b) z kodowania w bazie danych: wersja JIE zakłada, że masz bazę kodowaną w UTF-8
Jeśli masz w latin2, wyedytuj plik database.php i określ przestrzeń nazw (namespaces) w linii 102
@mysql_query("SET NAMES 'utf8'", $this->_resource);

rzodkiewka
20-05-2009, 16:12
kurcze nie pomogło, miałem ustawione na latin2,...

co do templatki Admin w paczce patch to są dwa katalogi w administrator/templates a na stronie joomla.pl błąd w opisie patch do J Admin a pisze, że do J IE ...