PDA

Zobacz pełną wersję : SOBI2 RC2.9.1.0 i brak polskich znaków w tresci



Desant
20-05-2009, 07:59
Witam.

SOBI 2 wersja RC2.9.1.0 (z polskim dodatkiem językowym)

Mam problem z Polskimi znakami, które po wprowadzeniu do bazy są zamieniane na krzaczki. Język jest ustawiony na Polski. Nie wiem czy są może jakieś ustawienia kodowania? Joomla koduje prawidłowo.

Pozdrawiam

jinelle
16-06-2009, 13:59
Mam dokładnie ten sam problem. W Joomli wszystko w porządku, znaki polskie się pojawiają, ale juz w SOBI2, wpisując polskie litery pojawia mi się znak zapytania "?".

Czy ktoś moze wie, jak mozna zmienić te ustawienia w SOBI2?

Był juz tutaj podobny wątek:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=83245

Mam dokładnie ten sam problem, tylko, ze język jest ustawiony na UTF-8 u mnie i nadal nie działa mi SOBI2.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Jola
16-06-2009, 14:39
Wymagania antykrzaczkowe (J! 1.5): baza danych:
1. Kodowanie bazy danych: utf-8
2. System porównywania znaków dla bazy danych: utf-8
3. Kodowanie tabel - również tych z komponentu Sobi2: utf-8
4. System porównywania znaków dla kolumn (z tekstem) w tabelach: utf-8

Wpisy Sobi2 są zapisywane w bazie danych - niespełnienie któregoś z warunków powoduje kłopoty z poprawnym wyświetlaniem polskich znaków.
Pozdrawiam

jinelle
17-06-2009, 10:47
Dziękuję serdecznie za szybką odpowiedź.

Sama jestem początkującym użytkownikiem Joomli i wszelkie podobne problemy przekazuję odpowiednim osobom u mnie w firmie, które się zajmują sprawami informatycznymi. Mieszkam zagranicą i właśnie tworzymy polską stronę naszej firmy. Dlatego też pomoc na polskim forum Joomli jest dla mnie nieoceniona!!!

Kodowanie bazy danych ustawione jest na UTF-8. Natomiast poproszono mnie o dopytanie się o więcej szczegółów odnośnie punktu 2,3,4. O co dokładnie chodzi z systemem porównywania znaków dla bazy oraz znaków dla kolumn w tabelach oraz kodowania tabel - gdzie dokładnie można to zmienić? W programie obsługi mySQL?

Z góry jeszcze raz dziękuję za pomoc.

---------------------------------------------

Wymagania antykrzaczkowe (J! 1.5): baza danych:
1. Kodowanie bazy danych: utf-8
2. System porównywania znaków dla bazy danych: utf-8
3. Kodowanie tabel - również tych z komponentu Sobi2: utf-8
4. System porównywania znaków dla kolumn (z tekstem) w tabelach: utf-8

Jola
17-06-2009, 10:55
Tak, któryś z programów do zarządzania bazami danych będzie do tego potrzebny. Bardzo popularny - phpMyAdmin. Bez problemu mozna znaleźć materiały jak należy go obsługiwać.
Pozdrawiam

jinelle
19-06-2009, 10:31
Dziękuję serdecznie za pomoc. Informacje przekazałam, mam nadzieję, ze uda nam się to dzięki waszej pomocy, rozwiązać i pojawią mi się w końcu polskie znaczki. :))

jinelle
24-06-2009, 10:32
Udało się wszystko pozmieniać, teraz juz polskie znaki wyświetlają się prawidłowo :) Poza ustawionym juz w większej części bazy danych mieliśmy jednak latin_1 swedish (czemu Swedish nie mam pojęcia ;)) zamiast utf-8. Ale po poprawieniu wszystkiego w programie obsługi MySql teraz juz jest wszystko w porządku. Mam nadzieję, ze juz tak pozostanie!

Jeszcze raz dziękuję serdecznie za pomoc. Mozna na was zawsze liczyć!