PDA

Zobacz pełną wersję : Karta Jolalnościowa klienta w VirtualMarcie



Grisza
20-05-2009, 10:18
Słuchajcie. Czy w Virtuamarcie można wprowadzić system lojalnościowy do obsługi klientów, jeżeli ktoś kupi w naszym sklepie i sprzedawca to zewidencjonuje jak też ktoś kupi przez internet w sklepie internetowym ? Chodzi mi by sumowało zarówno przy wizycie w sklepie, jak też przy zakupie przez internet punkty za zakup i by dostosowywało odpowiedni rabat.

Proszę o pomoc.

safemode
23-05-2009, 23:24
Modułu tego typu nie ma w VirtueMart.
W pewnym stopniu można realizować Twój zamysł poprzez komponent programu partnerskiego. Jest to coś więcej niż system lojalnościowy. Obecnie program partnerski został wyodrębniony poza VirtueMart i jest osobnym komponentem.
www.jaffilia.com (http://www.jafilia.com) www.jaffilia.pl (http://www.jafilia.pl)

Grisza
23-05-2009, 23:58
Tzn chodziło mi bardziej o to, ze np jest klient który kupuje duża liczbę produktów i przysługuje mu odpowiednio duży rabat. By po prostu promować klientów, którzy kupują duże zamówienia. I by ten moduł po np zakupie 100 produktów powodował, że klient wskoczy do 2 razy wyższej grupy rabatowej automatycznie. I by można dokonywać adnotacji w sklepie gdy klient fizycznie kupuje jak też w sklepie internetowym.

zwiastun
24-05-2009, 00:09
Ustalasz grupę klientów szczególnie cennych i dajesz im odpowiedni rabat

safemode
24-05-2009, 01:20
Trzeba by trochę pokombinować. To nie wygląda na coś skomplikowanego. Wymaga jednak napisania paru linijek kodu, bo tak jak wspomniałem, nie ma takiego modułu w standardowej instalacji VM.

1. identyfikujemy klienta
2. sprawdzamy jego stan zakupów i grupę klientów do której należy
3. zakładamy instrukcję warunkową, która po spełnieniu warunku sumy zakupów przenosi klienta do innej grupy.
4. wyświetlamy klientowi cenę - rabat wynikający z ustawień nowej grupy.

Pozdrawiam.

zwiastun
24-05-2009, 01:31
@safemode:
Czegoś nie rozumiem:

1. Ustalam sobie grupę klientów: Wspaniała grupa klientów
2. Wyznaczam dla tej grupy jakiś tam % opustu
3. Przenoszę do tej grupy klientów, których chcę.
Oczywiście, można napisać jakiś skrypt sprawdzający, ile klient wydał i przenoszący go automatycznie do grupy, ale obejść się można bez tego także.

Grisza
24-05-2009, 02:06
A ile byście chcieli za napisanie tych paru linijek kodu ?
Jeszcze na tyle Joomli nie znam by go edytować.
Znacie też jakieś linki do stron o programowaniu do Joomli ?

Grisza
24-05-2009, 02:10
Ustalasz grupę klientów szczególnie cennych i dajesz im odpowiedni rabat

No tak tylko w zależności od aktualnej liczby zakupów by był przyznawany im rabat. By np klient mógł kupić ogromną liczbę towaru, dzięki czemu wskakiwał do wysokiego rabatu. Chodzi by tez zachęcić do duzych zakupow i od razu przyznawać rabat właśnie dla dużej liczby zakupów.

Grisza
24-05-2009, 07:47
Jeszcze zobaczcie przeglądając net znalazłem taki oto komponent do VirtualMarta.
Jak sądzicie rozwiąże on mój problem :
http://extensions.joomla.org/extensions/communities-&-groupware/membership/5949/details

safemode
24-05-2009, 18:20
Tematem relacji z klientami zajmuję się od kilkunastu lat i powiem szczerze, że w opisywanej przez Ciebie sytuacji, poszedłbym za radą zwiastuna i nie bawił się w automaty.

Oczywiście wszystko zależy od rodzaju biznesu.
O jakim towarze/usługach mówimy, o jakiej skali, jak bardzo zależy Ci na całkowitym "odcięciu się od klienta" itp...
Z moich doświadczeń wynika, że nawet prowadząc e-bizness, warto w sprawie dodatkowego upustu, awansu do uprzywilejowanej grupy, czy innej formy nagrody dla klienta, kontaktować się z nim osobiście, bo możemy dowiedzieć się bardzo wartościowych rzeczy.
No chyba, że skala i dynamika jest tak potężna, że trzeba by do tego zatrudnić cały dział.
Pozdrawiam.

Grisza
24-05-2009, 23:44
Tematem relacji z klientami zajmuję się od kilkunastu lat i powiem szczerze, że w opisywanej przez Ciebie sytuacji, poszedłbym za radą zwiastuna i nie bawił się w automaty.

Oczywiście wszystko zależy od rodzaju biznesu.
O jakim towarze/usługach mówimy, o jakiej skali, jak bardzo zależy Ci na całkowitym "odcięciu się od klienta" itp...
Z moich doświadczeń wynika, że nawet prowadząc e-bizness, warto w sprawie dodatkowego upustu, awansu do uprzywilejowanej grupy, czy innej formy nagrody dla klienta, kontaktować się z nim osobiście, bo możemy dowiedzieć się bardzo wartościowych rzeczy.
No chyba, że skala i dynamika jest tak potężna, że trzeba by do tego zatrudnić cały dział.
Pozdrawiam.


No to wyjaśnijcie mi. Czy naprawdę jest właśnie takie rozwiązanie w VirtualMarcie że można klientowi przypisać numer klienta, i przyznać mu rabat. Jak tam zaimportować już istniejącą od 3 lat bazę klientów. Jest to 3,5 tysiąca klientów i wpisanie za pomocą kopiuj wklej było by bardzo żmudne. Czy poprostu wejść na MySQL i importem to przesłać ? Jedynie operacjami na bazie danych.

Grisza
28-07-2009, 17:40
Proszę pomóżcie mi to zrobić. Już nie muszę łączyć rabatów z istniejącym sklepem. Ma być to rzecz niezależna, ale rabaty mają być naliczane tak jak obecnie. W tym innym sklepie czyli automatycznie a nie poprzez przypożądkowanie do odpowiedniej grupy klientów.



Tematem relacji z klientami zajmuję się od kilkunastu lat i powiem szczerze, że w opisywanej przez Ciebie sytuacji, poszedłbym za radą zwiastuna i nie bawił się w automaty.

Oczywiście wszystko zależy od rodzaju biznesu.
O jakim towarze/usługach mówimy, o jakiej skali, jak bardzo zależy Ci na całkowitym "odcięciu się od klienta" itp...
Z moich doświadczeń wynika, że nawet prowadząc e-bizness, warto w sprawie dodatkowego upustu, awansu do uprzywilejowanej grupy, czy innej formy nagrody dla klienta, kontaktować się z nim osobiście, bo możemy dowiedzieć się bardzo wartościowych rzeczy.
No chyba, że skala i dynamika jest tak potężna, że trzeba by do tego zatrudnić cały dział.
Pozdrawiam.

zwiastun
28-07-2009, 17:56
Dział zleceń albo programista php.