PDA

Zobacz pełną wersję : Strona główna - czytaj całość w innym szablonie



patashnik
20-05-2009, 22:23
Witam wszystkich forumowiczów.

Na wstepnie chciałbym zakomunikować ze jestem po ponad 2 godzinnym poszukiwaniu rozwiazania, dotyczącego mojego problemu, ale brak jasnej solucji skłania mnie do zadania Wam pytania :)

Sprawa wygląda następująco.

Do strony głównej mam przypisany szablon A
Do podstron (kategorii) mam przypisany szablon B

Wyswietlam na stronie głównej - wybrane artykuły z podstron korzystając z funkcji - wyświetl na stronie głównej, przez co wybrane artykuły wyswietlają sie w szablonie A.

Problem polega na tym ze pod artykułem pojawia się link CZYTAJ WIĘCEJ i po kliknięciu wyswietla on treść w szablonie A, a ja chciałbym aby odwoływał mnie odrazu do szablonu B do konkretnej kategorii, z której pochodzi ten artykuł.

Rozwiązaniem pośrednim jest zastosowanie NOWOŚCI, i tam po kliknieciu w tytuł - działa tak jak chce. Najnowsze artykuły prezentowane na stronie głównej z szablonem A, po kliknieciu odwołują nas do podstrony z szablonem B.

Jednak nie doszedłem do tego by wyświetlać w tym module tekst skrócony, chce mieć także możliwość wyboru, które z artykułów mają się pojawiać, w związku z czym te rozwiązanie (chyba) odpada.

Mam nadzieje ze wyraziłęm swoj problem w jasny sposób.

Licze na Waszą pomoc ;)

patashnik
25-05-2009, 10:29
Czy nikt nie jest w stanie mi pomóc ?

Jola
25-05-2009, 19:36
Witam,
mechanizm przypisywania szablonów polega na sprawdzeniu do jakiej pozycji menu "doczepiony" jest dany element. I tutaj jest "pies pogrzebany".
Przykładowo:
na stronie głównej pojawiają mi się artykuły z sekcji About Joomla!
W tej chwili są przypisane do strony startowej. Potrzebne będzie menu, które nie jest wyświetlane na Twojej stronie, np. jest przypisane do pozycji templatki nieistniejącej w Twoim szablonie.
Dodajesz do tego menu pozycję Przegląd - Artykuły w sekcji i wybierasz About Joomla!.
Teraz musisz przypisać tą pozycję menu do szablonu i działa.
Jeśli na stronie startowej umieszczasz inne sekcje (kategorie) postępujesz analogicznie.
Powodzenia