PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zabawnym zakończeniem



papugam
21-05-2009, 10:27
Witam Serdecznie

Pracuje nad pewna stronką adres już gdzieś we wcześniejszych postach podawałem. Stronka jest na 99% gotowa trochę jeszcze ją dopracować. Zaczyna się operacja pozycjonowanie. I teraz problem strona bije się w górę, od strony 48 (początki) do pozycji nr 17 i tutaj problem. Bawiłem się w google w ustawienia webmasterów dodałem mapy i takie tam. Po wpisaniu słowa kluczowego o którego najbardziej nam chodzi raz pokazała się mi poz 17 i przy kolejnym szukaniu już jej nie było (jak jestem zalogowany to oczywiście widze strone na pierwszym: ff, opera). Myślę sobie "cfane" google wie że to ja i mnie denerwuje. Sprwadzam na szwagra komputerze (inne IP) i jestem cały czas na 17 pozycji. I pytanie czemu ? jak jestem wylogowany to się nie widze. A teraz troche śmieszniej.
Oczywiście 17 pozycja to duży sukces po 2 miesiącach istnienia strony gdzie chcieliśmy aby w 6 m-cy była w pierwszej "10" pewnie się uda. Zachodzę pełen szczęścia do Dyrektora i mowie jesteśmy na 17 pozycji niech Pan popatrzy. I włączamy google i stronki nie ma do 10 strony. Dalej już nie szukaliśmy:eek:. Myślałem że wyjdę z siebie strzele sobie w pysk za to że jestem taki głupi :mad:. Na szczęście przyszła pracownica i powiedziała że w domu ma nas na 17 pozycji. Wytłumaczyłem się jakoś. Ale w sumie problem pozostał. Zastanawiam się bo to są komputery na których jest logowanie na konta ale jaki to może mieć wpływ. I jak się kolejny raz nie zbłaźnić :D
Pozdrawia
Michał
A tak już całkiem off topic zapraszam do ogłąnięcia mojego fotoreportażu o policyjnej akcji: http://www.zakliczyninfo.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=130:policyjna-akcja-w-zakliczynie-fotoreporta&catid=5:fotorelacja&Itemid=45

GOGOKOM
21-05-2009, 14:36
Google zbiera wszelkie info o użytkownikach może szef na swój komp "zalogowany-zapamiętaj mnie" i słowa kluczowe które są dla ciebie "ważne" nie są WAŻNE dla szefa i reklam które są jemu aplikowane. Usuń ciacha z kompa szefa i wtedy sprawdź na jakiej pozycji jesteście, nie tylko ciacha mogą mieć wpływ może ma aplikacje od googli które go identyfikują.
Jeśli koleżanka i szwagier mają 17 pozycję to pewnie tak jest. Jest jeszcze jedna możliwość szef po zalogowaniu się do googli i znalezieniu waszej strony dodał "super komentarz" i google aby go nie denerwować nie pokazuje mu waszej strony, a ciebie chciał zmotywować do lepszej tyrki nad pozycją bo 17 to dla niego małoooooooo.

Przy okazji jakiego użyłeś dodatku do menu, zegara i imienin?

trzepiz
21-05-2009, 14:48
Przez spory czas nowo powstałe strony są pod tzw. parasolem ochronnym i plasują się dość wysoko w google. Nie pamiętam ile ten okres trwa ale może właśnie przestałeś być chroniony przez google.

Teraz dopiero możesz zacząć zabawę ( o ile można nazwać to zabawą ) z pozycjonowaniem ..

Przede wszystkim radzę podpiąć GA i monitorować co jak gdzie kiedy ..
Oczywiście dobrym sposobem na kształtowanie marki w początkowej fazie jest Adwords i tym podobne - (niestety płatne - ale są wyniki)

Pozdrawiam

papugam
21-05-2009, 15:14
@GOGOKOM
Zegarek to ulti_clocks imieniny to mod imieniny znalazłem na polskiej stronie joomla + zmiana kodowania na utf też jest gdzieś na tym forum teraz Ci nie napisze gdzie. Menu to moomenu.
Własnie boss nie loguje się na google to jest fajna sprawa ale sprawdza chyba codziennie.
Co do płaszcza ochronnego to też go nie miałem start był z daleka i powoli do góry.
Co do cookie usunąłem wszystkie całe tempy i wszystko co się rusza i nie rusza ;) nic tylko teraz tak myśle że logowalem sie na maila za pomocą thunderbirda. Jeszcze to sprwdze. Ale wstydu troche było.
Pozdrawia
Michał

GOGOKOM
21-05-2009, 15:22
dzięki za info.
jakieś info identyfikujące muszą mięć z jego kompa skoro inni mają 17 a on dalllleko
u mnie "Zakliczyn" też jest 17

papugam
21-05-2009, 15:32
Właśnie miałem prosić żeby mi ktoś na google sprawdził co jest po wpisaniu Zakliczyn i jaka jest pozycja. Czytasz w moich myślach. WIELKI dzięki za sprawdzenie.
Pozdrawia
Michal

GOGOKOM
22-05-2009, 11:18
nie ma sprawy 22.05.09 11.18 jest 16

papugam
22-05-2009, 11:24
Aż milo popatrzeć. Denerwuje mnie strasznie ten flash-owy baner chowa się pod niego joomslide i nie da się ruszyć. Czytam kombinuje i nic ale może gdzieś coś znajdę.
P.S. Dziś możę pokaże nr strony w google bossowi mam nadzieje że nie bedzie niespodzianki :D

jaguar
11-10-2009, 14:02
Brawo.
11.X.2009 hasło Zakliczyn na 5 pozycji wyłączając mapkę z google.maps.

papugam
11-10-2009, 14:33
Dzięki @jaguar.
Stronka powoli pnie się do góry bo też już ludzie wchodzą systematycznie. Ale początki były trudne ;)