PDA

Zobacz pełną wersję : EasyBook i EasyCaptcha



skejven
21-05-2009, 12:44
Witam,
na swojej witrynie używam EasyBook 2.0.0rc4 orazEasyCaptcha 2.0rc2.
Niestety nie chcą one ze sobą współpracować (w opcjach EasyBook włączyłem używanie EasyCaptcha, ale w formularzu wysyłania wpisu do księgi, nie pojawia się żaden kod weryfikacyjny captcha).
Domyślam się że może być to przyczyna różnic w wersjach (rc4 vs rc2), ale może ktoś już poradził sobie z tym problemem, bo są to chyba dosyć popularne komponenty.
Dodam że stronka stoi na Joomla! 1.5.9.
pozdrawiam

Dziadeczek
23-06-2009, 11:20
Nie wiem czy to się jeszcze przyda ale zobacz działanie mojej ksiązki - Easy Book i ewentualnie pobierz sobie elementy. www.sp8bwr.com

ppilus
23-06-2009, 12:34
Trudno powiedzieć co robisz nie tak. Właśnie testowo zainstalowałem EasyBook i EasyCaptcha w wersjach jak u Ciebie i działa. Jedyne zabiegi konfiguracyjne polegały na włączeniu w parametrach komponentu EasyBook "captcha-image" oraz ustawieniu "Group for adding an entry" na evrybody (wszyscy). No i działa. Może spróbuj wyczyścić cache przeglądarki lub odświeżyć stronę poprzez naciśnięcie Ctrl+F5.

(...)Domyślam się że może być to przyczyna różnic w wersjach (rc4 vs rc2), ale może ktoś już poradził sobie z tym problemem, (...)
Źle się domyślasz. RC (Release Candidate) oznacza wersję z bardzo małą ilością błędów i usterek, które pozostały do dopracowania. Przecież są to dwa różne komponenty i nijak się ma RC jednego z drugim.

>> Lektura uzupełniająca (http://pl.wikipedia.org/wiki/Cykl_%C5%BCycia_programu) <<

sunpietro
27-08-2009, 12:21
witam,
mam problem z easybook i easycaptcha, mianowicie niby opcja powiązania easybook z easycaptcha jest aktywowana, ale captcha nie pojawia się na stronie dodania wpisu przez co jestem zalewany falą spamu. Na dodatek easybook ignoruje blokadę publikacji wpisów bez zatwierdzenia przez admina.
Miał ktoś podobny problem??

milanm
04-09-2009, 15:02
W parametrach komponentu z poziomu menu (main, top, czy jekie tam masz menu) musisz to ustawić nie wiedzieć czemu z poziomu preferencji nie zawsze działa

sunpietro
04-09-2009, 17:18
problem polega na tym, że miałem w obydwu miejscach ustawione
ale i tak zmieniłem tego easybooka na phocaguestbook, ktory okazał się zdecydowanie przyjaźniejszym w obsłudze i działa bez wyjątków

rcz
18-08-2010, 17:46
Witam
przy ustawieniu standardowym EasyCaptcha w EasyBook widać, że jest captcha, ale jest brak obrazka nie wczytuje się i nie wiem, co może być problemem, przejrzałem wszystkie (chyba) możliwości i nie udało się mi znaleść rozwiązania.

R.

rcz
21-02-2011, 02:00
Witam
Znalazłem (znalazło się) rozwiązanie problemu wyświetlania się EasyCaptcha w EasyBook, zabezpieczenie chodziło mi na początku, ale tylko Secimg-Captcha (dodawanie cyferek), natomiast Dpaulus-Captcha (nie chodziło - nie wyświetlało cyferek), różnica jaka zaistniała to to, że zmienione zostały ustawienia serwera, został dodana obsługa php5 w .htaccess (AddHandler x-httpd-php5 .php). Ale to ma również ciemną stronę, niektóre moduły mogą działać niewłaściwie.