PDA

Zobacz pełną wersję : Gazeta - tygodnik - w Joomli



mgap
21-05-2009, 12:38
Witam
mam pewien problem. Mam zlecenie na stworzenie strony lokalnej gazety. Mam 1 podstawowy problem czy J sie do tego nada. Mianowicie. Tresc ma byc podzielona w dwojaki sposob:
- po pierwsze numerem gazety nr 1,2,3 itd
- po drugie tematycznie tzn sport, turystyka, regionalne itp.

Wchodząc w konkretny numer chc widziec artykuly z danego numeru, wchodzac w konkretny temat chce widziec wszystkie artykuly z danego tematu ze wszystkich numerow.
Czy da sie to tak zorganizowac?
Pozdrawiam gorąco wszystkich Joomlowiczów.

trzepiz
21-05-2009, 14:50
wszystko się da .. trzeba tylko wiedzieć jak :)

mgap
21-05-2009, 15:43
Gdybym wiedzial jak nie zasmiecalbym forum. Prosze o pomoc jesli ktos wie.

zwiastun
21-05-2009, 15:45
To znaczy czego duszyczka pragnie? Podręcznika obsługi Joomla? Rozdziału z podręcznika? Albo inaczej - czego duszyczka nie wie?

mgap
21-05-2009, 15:58
jesli nr gazety zrobie jako sekcje a tematyke kategoria to bede mogl widziec wszystkie artykuly z danego numeru, ale nie bede mogl widziec wszystkich artykulow z danego tematu bo:

sekcja 1 - gazeta nr 1
kategoria 1 - sport
kategoria 2 - motoryzacja
sekcja 2 - gazeta nr 2
kategoria 1 - sport
kategoria 2 - motoryzacja

jak wyciagnac wszystkie artykuly z kat sport lub motoryzacja skoro kazda kategoria jest w innej sekcji? Chodzi o to zeby ktos klikajac "sport" mial wszystkie artykuly z kategorii sport ze wszystkich sekcji
mam nadzieje ze wyrazilem sie jasno

zwiastun
21-05-2009, 16:04
Czarno na białym nie raz podkreślano jaka jest struktura treści w Joomla! Jak widać, doskonale to wiesz! Ale pytasz, czy jest to, czego nie ma!
Kup i zainstaluj rozszerzenie do obsługi artykułów w wielu kategoriach, np. iJoomla Magazin czy inne.

mgap
22-05-2009, 08:51
Witam
kilka postow wyzej odsylaliscie mnie do pomocy oskarzajac o brak zaangazowanie w rozwiazanie problemu - nie szlo od razu napisac ze tego sie nie da zrobic w Joomli?

rosciak
22-05-2009, 12:03
Ależ da się to zrobić w Joomli. Jak ktoś napisał wyżej właściwie da się wszystko. Tylko trzeba dobrać odpowiedni komponent, który spełni Twoje wymagania. Rozejrzałbym się za czymś, co pozwala na zmianę struktury treści (na myśl przychodzi mi nowy komponent K2) lub dodawanie tagów do artykułów, dzięki czemu można by np po kliknięciu motoryzacja uzyskac wszystkie artykuły oznaczone tym tagiem.