PDA

Zobacz pełną wersję : logowanie do wielu stron na raz



jafeth
21-05-2009, 16:08
Witam,

Chciałbym stworzyć logowaniedo wielu serwisów sprzężonych z sobą za jednym razem. Najpierw wziałem komponent SYNK aby zsynchronizować samą tabelę jos_user przy logowaniu, ale mam problem z synchronizacją samego logowania. Próbuję pisać swój plugin, który do innych serwisów wpisze rekord do tabeli jos_session ale okazało się, że wpisanie samego rekordu nie pomaga. Widocznie przy logowaniu zapisuje coś jeszcze, cookie itp.

Czy ktoś próbował to zaimplemetować?
Może są jakieś komponenty które to wspierają?

davidoff23a
18-05-2010, 22:11
Witam.

Chciałbym odświeżyć stary temat ponieważ potrzebuję tej samej informacji.
A dokładniej chodzi mi o rejestrację . Mam stronę główną i 2 subdomeny.
interesuje mnie to iż gdy użytkownik będzie się rejestrował na stronie głównej ,
to potem w 2 subdomenach nie musiał się rejestrować tylko by miał ten sam login i hasło.

Z góry dziękuję , Czekam na odpowiedź i Pozdrawiam

jafeth
19-05-2010, 08:39
Witaj Davidoff,

Komponent SYNK to załatwi, musisz go zainstalować na każdej stronie i skofigurować bazy, synchornizacje i zdarzenia, dla których mają się wywoływać te synchornizacje. Wszystko działa pięknie, ładnie.
http://www.dioscouri.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=95&Itemid=16

Pozdrawiam

baatek
01-10-2010, 17:52
poza logowanim interesuje mnie jeszcze jedna rzecz. MAm dwie strony, na jednej mam zainstalowanego MyBlog i ludzie piszą sobie teksty w dwóch różnych kategoriach. Ja natomiast chcę by najnowsze teksty z jednej z tych kategorii (jest to też zwykla kategoria pod sekcją w joomli) pojawiały mi się na tej drugiwej stronie. Najlepiej same tytuły. Coś na zasadzie last news tyle że pobiera artykuły z innej strony. SYNK mi w tym pomoże? czy lepiej coś innego?

adbacz
01-01-2011, 15:28
Dopisuje się do tematu. Też szukam rozwiązania Multisite, jednakże możliwie darmowego. Za SYNK chcą 60 USD czyli prawie 200 złotych. Za jms Multisite też wołają 50 USD. Joomla Ghost - ponad 200 PLN. Próbowałem darmowego mtwMultiple oraz Virtual Domains Beta, niestety nie zyskałem nic oprócz paru godzin nerwów.

Potrzebuję coś co doda mi dodatkową stronę (taj jakby nowa instalacja w innym folderze Joomla! lub w subdomenie), aby móc prowadzić osobną część strony oraz ewentualnie synchronizować użytowników.

Proszę bardzo Was o pomoc.

EDIT:
Udało mi się po ponownym podejściu ustawić mtwMultiple, aby działało. Mam teraz dwie strony, jedną prawdziwą, a drugą zubożoną. Teraz trzeba zacząć poszukiwania jakiegoś synchronizera ;/

asik713
13-02-2011, 22:44
Mam problemy z SYNK. Mimo, iż teoretycznie wszystko jest skonfigurowane i nie ma błędów, to nie działa system logowania na moich 2 stronach - (plugin włączony, wydarzenia zdefiniowane i przypisane). Oczywiście bazy połączone są.
Czy ktoś może udzielić mi jakiś wskazówek co jeszcze powinnam zrobić ?

jafeth
13-02-2011, 23:03
Kiedy ja robiłem logowania za pomocą SYNKa nie było pluginu do logowania - musiałem samemu go dopisać... Nie wiem, zobacz na stronach SYNKa - może już jest coś takiego...

Pozdrawiam

asik713
13-02-2011, 23:16
teraz jest plugin logowania - mam go włączonego i nic to nie daje.

jafeth
13-02-2011, 23:33
a wcześniej konto użytkownika plugin do rejestracji dobrze zsynchronizował? i czy właśnie plugin do rejestracji jest włączony wcześniej?

asik713
14-02-2011, 13:24
pobawiłam się od początku w konfiguracji i zaskoczyło :] co prawda osoby, które zarejestrowały się wcześniej muszą zalogować się jednorazowo na stronie "matce", żeby "zaskoczyło" logowanie na drugiej stronie.

Mam jednak pytanie - czy istnieje opcja, aby Administrator miał inne hasła na obu stronach ? Głownie to chodzi mi o logowanie do panelu administracyjnego - wolałabym, aby hasła były inne. W przyszłości może się zdarzyć, że ktoś inny będzie zarządzał jednym serwisem i wolałabym, aby nie miał dostępu do drugiego.

adbacz
14-02-2011, 16:59
To dziwne, bo mi tylko pokazywało, że zdarzenie logowania i wylogowywania zostało przesłane, lecz nie było widać, że osoba zalogowana na tamtej stronie, jest jednocześnie zalogowana na stronie "matce".

No chyba, że Tobie chodzi o to, że można się logować na obu stronach ale osobno, przy użyciu jednej rejestracji.

asik713
14-02-2011, 19:36
To dziwne, bo mi tylko pokazywało, że zdarzenie logowania i wylogowywania zostało przesłane, lecz nie było widać, że osoba zalogowana na tamtej stronie, jest jednocześnie zalogowana na stronie "matce".

No chyba, że Tobie chodzi o to, że można się logować na obu stronach ale osobno, przy użyciu jednej rejestracji.

No właśnie teraz tak mam i szkoda, że nie ma opcji, aby jedno logowanie umożliwiało poruszanie się po obu stronach bez konieczności drugiego logowania. No chyba że jest na to sposób ?