PDA

Zobacz pełną wersję : Pomożcie koledzy...



buniar02
21-05-2009, 17:04
Koledzy mam już zainstalowaną stronę podstawową tzn na www.computer-servis24h.h2.pl od dłuższego czasu chce zrobić stronkę o serwisie komputerowym nie mogę sobie poradzić z szablonem nie mogę dogrywać komponentów mam joomle 1.0.15 nie zapisywalne katalogi są dlaczego? miałem 1.5.10 ale nie znalazłem spolszczenia i wgrałem 1.015 jak zabrać się za nią od czego byście radzili się wziąść buniar@wp.pl z góry dziękuje

Bazyl
21-05-2009, 17:07
www.wiki.joomla.pl (http://www.wiki.joomla.pl/nowicjusze)

Wersja 1.5.10, oczywiście.:)



powiedz TAK (http://www.powiedztak.allegro.pl) transplantologii

buniar02
21-05-2009, 17:11
kolego a skąd wziąść mam dodatki wiesz jakiś ładny szablon i menu tak zeby była strona startowa kontakt oferta pare gifów z kompami i co zrobić zeby znajdywało mi strone chociaż w google jak ktoś wpisze serwis komputerów to zeby mnie znalazło

buniar02
21-05-2009, 17:13
jakieś zródło wiedzy o joomla dobrze przygotowane merytorycznie

Bazyl
21-05-2009, 17:15
Kolego, sorki, ale jeśli tak zajmujesz się kompami, jak swoim Joomla! to nic nie będzie z tego interesu.

Założyłeś kolejny wątek na ten sam temat!
Nikt za Ciebie tego nie zrobi - nie masz czasu poczytać i popróbować?


edit/ aaa... Tobie o reklamę chodziło... Musisz kliknąć do @zwiastuna, o pozwolenie.

buniar02
21-05-2009, 18:12
mam mam nawet książkę z helionu o joomla tylko wiesz one są mało merytoryczne nie wiem gdzie znajde dobrze merytoryczną lekture google już używałem

papugam
21-05-2009, 19:24
No kolego śmiem twierdzić że raczej helion ma dobre książki ale co tam. Co masz zrobić:
1. Przeglądnąć wszystkie strony w stopce @zwiastuna łatwo go znajdziesz.
2. Helion jak najbardziej + joomla w praktyce ksiązki.
3. Joomla 1.5.10 najnowsza i rozwijana jest wersja PL (może nie tłumaczona co do słowa ale...)
4. Siedzieć próbować czytać próbować znowu czytać a jak już Ci coś nie wychodzi to pytać po to jest forum :D ale po spełnieniu poprzednich warunków
4. Szablonów do joomli masz multum wystarczy google i ("free joomla 1.5 templates")
5. pozycjonowanie temat rzeka też google Ci trochę pomoże. Wypozycjonować "serwis komputerowy" tak do pierwszej 5 będzie trudno ;) żart bardzo trudno.
Powodzenia przy pracy z joomlą
Michał

buniar02
24-05-2009, 19:58
Kolego bazyl dziękuje za motywacje masz racje ze trochę chaotycznie zabieram się za tą joomle wiesz bo próbowałem robić wszystko po kolei ale moja joomla miała juz kategorie do artykułów próbowałem zrobić to troche na łatwizne ale teraz wgram czystą instalacje joomla sam przyporządkuje kategorie artykułów i stworze sam od podstaw a jak nie będę coś potrafił to się odezwę ok ???

Bazyl
24-05-2009, 21:25
Postaw w podkatalogu nowego J! z przykładowymi danymi.
Zmieniaj wszystko, wedle uznania i obserwuj efekty.

Czytaj, czytaj, czytaj...

Jak nie wiesz - pytaj. Życzliwi podpowiedzą.

Zdobyte doświadczenia przenoś na wersję produkcyjną.

:)

buniar02
25-05-2009, 21:33
masz racje kolego teraz czytam i walczę z czystą instalacją joomla bez dodatków

trzepiz
25-05-2009, 22:10
oby była to jednak 1.5.10 .... (a link do spolszczenia jest na głównej stronie Joomla! - www.joomla.pl)

Pozdrawiam

buniar02
26-05-2009, 00:45
ok dziękuje kolego a jak nadac prawidłowe uprawnienia zeby katalogi były zapisywalne???

zwiastun
26-05-2009, 00:51
A ja, proszę Kolego, o przejrzenie najpierw materiałów pod adresami w mojej stopce, potem forum, a na koniec dostosowanie się do drugiej reguły:
|
V