PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiejszyć edytor



komara
22-05-2009, 09:47
Witam

Joomla 1.5.10
Editor - TinyMCE 2.0

Chciałbym zmniejszyć edytor ponieważ po zalogowaniu jako np autor wchodzi mi na prawą kolumną. W ustawieniach próbowałem wpisać mniejszą wielkość a za to większą wysokość i nic. W firebug-u zmniejszam szerokość procentowo
i też nic. Wiem że mogę schować prawą stronę ale wolałbym żeby została.
Jeśli zmniejszę typ z rozszerzonego to wyświetla się ok ale ma mniej opcji.
Czy jest inny sposób?

wahe
21-10-2009, 10:13
Doszukałem się w kodzie i utworzyłem coś takiego

.defaultSkin tr.mceFirst .mceToolbar tr td, .defaultSkin tr.mceLast .mceToolbar tr td {
float:left;
}

u mnie zawija ikony i wtedy dostosowuje się do szerokości środkowej kolumny. Tylko trochę rozciąga w dół ale to da radę przeżyć.

big_krzysiek
21-10-2009, 11:53
mozna np. ustawic szerokosc edytora w jego ustawieniach...rozszerzenia-dodatki-Editor - TinyMCE 2.0-parametry rozszerzone....

lub dla osob logujacych sie od frontu i dodajacych artylul... usunac prawa kolumne ...

wahe
22-10-2009, 08:13
W sumie to co napisałem dotyczy Firefoxa ale IE i Chrome nadal się rozwala. Moje pytanko dotyczy tego jak schować prawą kolumnę po naciśnięciu ikony edycji artykułu. Znam tylko to:

<?php if($this->countModules('right')<= 0) : ?>
<style type="text/css" media="screen">
#right-sektor { width:0px; height:0px; margin:0px; padding:0px;}
</style>
<?php endif; ?>

Jak nic nie ma w prawej pozycji to się chowa. Ale nie wiem jak to przerobić pod ten przycisk do edycji.

spidi
04-01-2010, 23:03
Odświeżam, jak zmniejszyć szerokość tinymce bo mi przy wyjeżdża na prawą kolumnę ?

Jola
04-01-2010, 23:22
Witam,
za ustawienie rozmiarów edytora przy dodawaniu artykułu od frontu odpowiada kod w components/com_content/views/article/tmpl/form.php linia 94

echo $this->editor->display('text', $this->article->text, '100%', '400', '70', '15');gdzie '100%' to szerokość
'400' to wysokość

spidi
05-01-2010, 13:22
Dzięki za odpowiedź, tylko że ja nie mam tam takiego pliku :/

ps. źle kliknąłem :) już mam ten plik...
ps2. cokolwiek tam wpiszę to nie zmienia edytora :( poprostu nie reaguje

Jola
05-01-2010, 14:48
Jeśli w swoim szablonie posiadasz plik templates/twoj_szablon/html/com_content/article/form.php to on jest wczytywany, a nie ten podany powyżej (metoda nadpisywania szablonów)

spidi
05-01-2010, 16:44
Nie mam takiego pliku.
Wcześniej miałem ten sam problem z Sobi2 - tj. alfabetowa szukajka wchodziła na prawą kolumnę ale zmniejszyłem jej czcionkę i jest OK. Reszta strony działa dobrze.

TinyMCE przy dodawaniu nowego art. z frontu likwiduje mi prawą kolumnę ale podczas edycji istniejącego już nie.
Nie zależy mi na widoczności prawej kolumny podczas dodawania i edycji więc może da się ją wyłączyć przy edytowaniu ?

Za cienki jestem w te klocki żeby aż tak ingerować w kod :)

nikszal
05-01-2010, 17:14
Nie mam takiego pliku.Najpierw dobrze sprawdź, a później pisz. Gdyby go nie było, to widziałbyś edytor?



Nie zależy mi na widoczności prawej kolumny podczas dodawania i edycji więc może da się ją wyłączyć przy edytowaniu ?Nie można wyłączyć modułów z prawej strony dla menu uzytkownika. Mnie się wydaje, że można.

spidi
05-01-2010, 17:53
Tylko edycja art. nie jest z menu użytkownika - o ile dobrze widzę - ale klika się ikonkę bezpośrednio przy wyświetlanym artykule.

nikszal
05-01-2010, 17:57
Nie zrozumiałeś - wyłącz moduły z prawej strony dla menu użytkownika, np do linku 'Wyslij artykuł'. Będziesz miał więcej miejsca.

spidi
05-01-2010, 19:56
Nie zrozumiałeś - wyłącz moduły z prawej strony dla menu użytkownika, np do linku 'Wyslij artykuł'. Będziesz miał więcej miejsca.
Zrozumiałem doskonale i po raz kolejny piszę, podczas pisania NOWEGO artykułu prawa kolumna jest wyłączona i jej NIE WIDAĆ przez co TinyMCE jest widoczne w całości.

Natomiast jako admin lub wydawca mogę EDYTOWAĆ napisane i opublikowane wcześniej artykuły nie wchodząc do panelu admina tylko od frontu. Po zalogowaniu się na stronę przy każdym artykule pokazuje mi się ikonka 'edytuj' i to WTEDY TinyMCE wychodzi na prawą kolumnę i to WTEDY nie wiem jak tą prawą kolumnę wyłączyć.

Mam nadzieję, że teraz już klarownie i po polsku to napisałem.

Jola
05-01-2010, 21:52
Powinieneś dodać w kodzie szablonu warunek wyświetlania modułów w prawej kolumnie. Podczas edycji do adresu strony dopisywana jest zmienna GET "ret"
Trzeba dodać sprawdzanie czy ta zmienna ma wartość.
Jeśli istnieje warunek np.

<?php if($this->countModules('right')) : ?>to dopisać

<?php if($this->countModules('right') && !JRequest::getVar('ret', '')) : ?>

spidi
06-01-2010, 15:07
:) poszło... jesteś ****

Hansolo
14-01-2010, 19:31
witam,

nie wiem czemu u mnie to dziala, (mam 3 kolm)
wpisalem kod od jolaass wprawdzie prawa koluma mi znika za JCE jest dalej taki waski jak byl, nie rozciaga sie w prawo,

moze trzeba to wpisac gdzies innej, inaczej (nie znam sie na php)
przesylam php:


<div id="content">

<?php if($this->countModules('left') and JRequest::getCmd('layout') != 'form') : ?>
<div id="leftcolumn">
<jdoc:include type="modules" name="left" style="rounded" />
<br />
<?php $sg = 'banner'; include "templates.php"; ?>
<br />
</div>
<?php endif; ?>

<?php if($this->countModules('left') and $this->countModules('right') and JRequest::getCmd('layout') != 'form') : ?>
<div id="maincolumn">
<div class="top">
<div class="bottom">

<?php elseif($this->countModules('left') and !$this->countModules('right') and JRequest::getCmd('layout') != 'form') : ?>
<div id="maincolumn_left">
<div class="top_l">
<div class="bottom_l">

<?php elseif(!$this->countModules('left') and $this->countModules('right') and JRequest::getCmd('layout') != 'form') : ?>
<div id="maincolumn_right">
<div class="top_r">
<div class="bottom_r">

<?php else: ?>
<div id="maincolumn_full">
<div class="top_full">
<div class="bottom_full">
<?php endif; ?>

<div class="nopad">
<jdoc:include type="message" />
<?php if($this->params->get('showComponent')) : ?>
<jdoc:include type="component" />
<?php endif; ?>
</div>
</div>
</div>
</div>

<?php if($this->countModules('right') && !JRequest::getVar('ret', '')) : ?>

<div id="rightcolumn">
<jdoc:include type="modules" name="right" style="rounded" />
</div>
<?php endif; ?>
<div class="clr"></div>

sory ze tak duzo ale juz nie wiem,
wszesniej mialem
<?php if($this->countModules('right') and JRequest::getCmd('layout') != 'form') : ?>
(dla "rightcolumn")


(http://forum.joomla.pl/member.php?u=10113)

Jola
14-01-2010, 19:50
Witam,
podany przeze mnie kod z wpisu #6 działa u mnie dla Joomla .1.5.15 i TinyMce.
Inny edytor wcale nie musi takich parametrów respektować - i tak się niestety dzieje.
Zmień rozmiar w ustawieniach edytora JCE, o których pisał @big_krzysiek w #2 (na przykładzie TinyMce).

Hansolo
14-01-2010, 21:39
no da sie,w konfigu JCE przy wymiarach ale wszystko jest puste czyli sie nie ma JCE ograniczen wymiarowych,

nadal prawa kolumna mi znika i ok ale JCE sie nie rozciaga (do prawej kr. przegladarki)
naprawde nikt nie wie why?

moze to php blokuje?

Jola
14-01-2010, 22:30
Możesz podać adres strony?

Jola
14-01-2010, 22:56
Sprawdziłam, JCE również reaguje na tak podane ustawienia

echo $this->editor->display('text', $this->article->text, '100%', '400', '70', '15');Trzeba jednak pamietać, że tak jak inny element strony jest uzależniony od "udostępnionej" przez nadrzędny element szerokości.
Najlepiej sprawdzić działanie przez wpisanie konkretnych (nie procentowych) i małych wartości.

Hansolo
15-01-2010, 13:19
ale wpisac powywszy kod (w ktory miejscu kodu php) ?
(tylko jedna wartosc?)
caly czas mowimy o edycji pliki html z zaplecza czy w innym plilku php?


a to zostawić?

<?php if($this->countModules('right') && !JRequest::getVar('ret', '')) : ?>
<div id="rightcolumn">
<jdoc:include type="modules" name="right" style="rounded" />
</div>
<?php endif; ?>

Mlodystanislaw
14-12-2010, 23:42
Witam,
niestety na powyższe pytanie już nie padła odpowiedź a problem mam identyczny.

W szablonie, którego używam wskazany wcześniej
<?php if($this->countModules('right')) : ?>występuje wielokrotnie.

Próbowałem chyba na wszystkie możliwe sposoby i za nic nie chce być "dobrze".
Dodatkowo po wybraniu opcji "Wyślij artykuł" znikają moduły z lewej i prawej kolumny...

Poniżej obszerniejsza część kodu.


<div id="content">
<?php if($this->countModules('left') and $this->countModules('right') and JRequest::getCmd('layout') != 'form') : ?>
<div class="c_middle">
<?php elseif($this->countModules('left') and !$this->countModules('right') and JRequest::getCmd('layout') != 'form') : ?>
<div class="c_left">
<?php elseif(!$this->countModules('left') and $this->countModules('right') and JRequest::getCmd('layout') != 'form') : ?>
<div class="c_right">
<?php else: ?>
<div class="c_full">
<?php endif; ?>
(...)

<?php if($this->countModules('left') and $this->countModules('right') and JRequest::getCmd('layout') != 'form') : ?>
<div id="maincolumn">
<?php elseif($this->countModules('left') and !$this->countModules('right') and JRequest::getCmd('layout') != 'form') : ?>
<div id="maincolumn_left">
<?php elseif(!$this->countModules('left') and $this->countModules('right') and JRequest::getCmd('layout') != 'form') : ?>
<div id="maincolumn_right">
<?php else: ?>
<div id="maincolumn_full">
<?php endif; ?>
(...)
<?php if($this->countModules('right') and JRequest::getCmd('layout') != 'form') : ?>
<div id="rightcolumn">
<jdoc:include type="modules" name="right" style="rounded" />
</div>
<?php endif; ?>


Z góry dzięki za każdą pomoc

Bazyl
14-12-2010, 23:52
Cześć,

Nie podpinamy się pod cudze wątki.
Z kawałka kodu będzie chyba ciężko, a lekko - poszukaj szablonu (jeśli to początek pracy), gdzie kolumny się schowają zgodnie z tym , co jest napisane wyżej.

jurek_joomla
09-01-2011, 14:20
A możesz podpowiedzieć gdzie ustawia się wyłączanie prawej kolumny podczas korzystania z edytora ? Ja używam JCE i też mam problem z tym, że edytor chowa się pod prawą kolumną. Nie chciałbym zmniejszać edytora tylko wymusić znikanie prawej kolumny.

Jola
09-01-2011, 18:05
Odpowiedź znajduje się w tym wątku - przeczytaj uważnie.