PDA

Zobacz pełną wersję : Tworzenie MENU



lisek1988
22-05-2009, 11:50
Witam mam problem :(
Nie wiem mecze sie od godziny i naprawde mi cos nie wychodzi moze mi dacie jakis mala instrukcje co mam zrobic chce w moim menu dodac kolejne katerogie

http://lisek.zxy.me/PPP/

Tak jak widac narazie jest tylko "Strona Główna"

Ale teraz na obrazku pokazuj wam ze w projekcie menu mam juz wszystko ladnie potworzone na dodatkowa kategorie o nazwie "orzecznictwo" opublikowane itd itd a za chiny ludowe nie chce sie pokazac pod "Strona Główna"

xxxxxxxxxxxx/usunięto/zwiastun

Mam nadzieje ze zrozumieliscie o co mi chodzi:
Chce aby to wygladalo mniej wiecej tak

MENU:
- Strona Główna
- Orzecznictwo


A drugi problem jaki posiadam to stworzenie drugiego dzialu tzn tak jak mam np teraz MENU bym chcial przypuscmy XYZ

tzn zeby wygladalo to tak:

MENU:
- Strona Główna
- Orzecznictwo

XYZ
- Cos tam 1
- Cos tam 2

Z gory dziekuje wam wszystkim za pomoc

papugam
22-05-2009, 12:53
Z pierwszym problemem chyba sobie poradziłeś bo na stronie masz dobrze. Przynajmniej mi się tak wyświetla ale może źle ciebie zrozumialem. Co do drugiego robisz tak:
1. Menu/projektant menu tworzysz tutaj kolejne menu Twoje XYZ.
2. Wchodzisz do Rozszerzenia/moduly i masz tam już pokazane XYZ tylko nie opublikowane klikasz na xyz ustawiasz w jakiej pozycji ma być wyświetlane i klikasz opublikowane.
3. Wchodzisz do menu/xyz i jak klikniejsz utworz to robisz - Cos tam 1
- Cos tam 2 tak jak w Twoim menu.
Pozdrawia
Michał

lisek1988
26-05-2009, 00:20
Z problemem czesciowo sobie poradzilem ... okazalo sie ze wszystko robie dobrze tylko po utworzeniu czegos przypuscmy nowego menu na stronie pojawia sie gdzies po okolo 10-15 min dowiedzialem sie mniej wiecej ze to wina moze byc cache... moze mi ktos wytlumaczyc co zrobic zeby bylo ok ze ustawie cos i nagle jest zmiana?
Oczywiscie krok po kroku z gory dziekuje:)

A co do tworzenia nowego menu problem wyglada nastepujaco stworzylem w projekcie menu ale gdy wchodze na moduly rozszerzenia mam tylko Main Menu a nic nowego :(

zwiastun
26-05-2009, 00:55
1. Pamięć podręczną proszę sobie odpowiednio skonfigurować. Jak nie wiesz,jak i gdzie, to poszukaj w podstawowych materiałach o Joomla! (ekrany pomocy)
2. Przed zadaniem kolejnych niewątpliwie ważnych dla Ciebie, ale banalnych dla nas i zaśmiecających forum pytań, posłuż się w swoich probach wiedzą, która po to została spisana i opublikowana.