PDA

Zobacz pełną wersję : Szablony z PSD - problem...



m4r3k
23-05-2009, 18:24
Witam, mam pewien problem. Nie wiem w jaki sposób dodać szablon zawierający psd. Plik *.ZIP wgrywam poprzez Panel Admina ale zostaje mi jeszcze folder z plikiem(ami) psd i problem w tym, że nie wiem gdzie go umieścić.:(

Z góry dziękuję za pomoc.

Jola
23-05-2009, 19:07
Z ciekawości - po co Ci pliki .psd?

m4r3k
23-05-2009, 19:22
hmm bardzo możliwe, że po nic...

To wygląda tak. Mam szablon "High-Class"... Rozpakowuję rar'a, otwieram wypakowany folder w którym jest plik ZIP, który wgrywam poprzez ACP->instalator i folder PSD z ktorym nie mam pojęcia co zrobić. Po wgraniu pliku zip i ustawieniu templatki brakuje elementów, które są w folderze PSD.

Mówiąc prościej, nie potrafie zainstalować templatki z psd :/

Jola
23-05-2009, 20:37
Co to za szablon? Czy jest to na pewno templatka do J 1.5?

safemode
23-05-2009, 21:37
Plik do Photoshopa (psd) dodawany jest do komercyjnych templatek żeby w prosty sposób, bez utraty jakości, edytować grafikę szablonu.

Po dokonaniu edycji eksportujesz zmienioną warstwę/warstwy graficzne do formatu jpeg lub png. Eksportwane obrazki mają zwykle taką samą nazwę, jak te, które są w odpowiednich katalogach gotowego szablonu.

Zatem gdy zmienisz coś w grafice, możesz podmienić po eksporcie wybrany plik graficzny.

Swoją drogą, to psd nie jest najlepszy jeśli chodzi o tworzenie warstwy graficznej szablonu, osobiście polecam png. Format ten także obsługuje warstwy, a dodatkowo mozna wyeksportować go do szablonu html, który ma opcję zapisu stylów css. Stąd juz tylko krok do własnej templatki dla Joomla :)

Photoshop jest ok do usuwania zmarszczek pod oczami :-)

Pozdrawiam.

Aha... a do edycji png trzeba mieć Fireworks-a, niestety....

m4r3k
24-05-2009, 01:32
Co to za szablon? Czy jest to na pewno templatka do J 1.5?

Tak :)


Plik do Photoshopa (psd) dodawany jest do komercyjnych templatek żeby w prosty sposób, bez utraty jakości, edytować grafikę szablonu.

Po dokonaniu edycji eksportujesz zmienioną warstwę/warstwy graficzne do formatu jpeg lub png. Eksportwane obrazki mają zwykle taką samą nazwę, jak te, które są w odpowiednich katalogach gotowego szablonu.

Zatem gdy zmienisz coś w grafice, możesz podmienić po eksporcie wybrany plik graficzny.

Swoją drogą, to psd nie jest najlepszy jeśli chodzi o tworzenie warstwy graficznej szablonu, osobiście polecam png. Format ten także obsługuje warstwy, a dodatkowo mozna wyeksportować go do szablonu html, który ma opcję zapisu stylów css. Stąd juz tylko krok do własnej templatki dla Joomla :)

Photoshop jest ok do usuwania zmarszczek pod oczami :-)

Pozdrawiam.

Aha... a do edycji png trzeba mieć Fireworks-a, niestety....

Hmm czyli rozumiem, że muszę zmienić format pliku i wrzucić do odpowiedniego folderu w templatce ?

Dzięki za zainteresowanie! Pozdrawiam.

solari_de_marco
24-05-2009, 13:33
"Plik do Photoshopa (psd) dodawany jest do komercyjnych templatek żeby w prosty sposób, bez utraty jakości, edytować grafikę szablonu."
- to wszystko powinno Ci wyjaśnić. Jeśli nie to inaczej. Jeśli masz szablon który w 100% Cię zadowala to ... wow. Zawsze chciałaby się coś zmienić, więc jeśli nawet jeden mały Cień będzie burzył Twoją koncepcje to możesz go łatwo wyedytować własnie przy pomocy pliku PSD no i programu oczywiście :) Wycinasz interesujący kawałek -> ekspert do www -> podmianka w katalogu grafiki templatki i załatwione. Banalne

m4r3k
28-05-2009, 18:04
Dziękuje za pomoc :)