PDA

Zobacz pełną wersję : Strona z Tutorialami - tematyczna



m4r3k
23-05-2009, 20:04
Witam, planuje postawić tematyczną stronę z tutorialami. Zabawe z Joomlą dopiero zaczynam więc nie jestem za bardzo na bierząco z dodatkami i różnego rodzaju modyfikacjami, więc proszę o pomoc i pomyśły w doborze rónego rodzaju komponentów do mojej strony.

Wszystko ma być podzielone mniej wicej tak:

- TUTORIALE VIDEO
- TUTORIALE ARTYKULY
- TUTORIALE PLIKI

---------------------
Klikając na którykolwiek z powyżej wymienionych typów tutoriali będzie rozwijał menu:

- ...:

1. Kategoria A
2. Kategoria B
3. Kategoria C
4. Kategoria D
itd...

Po kliknięciu na kategorie (sekcje) pokażą się kategorie w sekcji:

1. Podkategoria A
2. Podkategoria B
3. Podkategoria C

itd...

po kliknięciu na podkategorię pojawią się tutoriale z danej podkategorii

---------------------

Na stronie głównej chciałbym umieścić tabele z

1. Najlepiej ocenianymi
2. Najnowszymi
i ewentualnie z najczęściej czytanymi tutorialami z każdej z 3 grup (VIDEO, ARTYKUŁ, PLIKI)

Ze względu na to, że chciałbym aby strona rozwijała się sama, zeby była uzupełniana o kolejne treści przez samych np. graczy przydałby się jakiś system punktów (top) najlepszych użytkowników.

Liczę na ciekawe pomysły i propozycje ;)

Z góry dzięki za pomoc!

Bazyl
23-05-2009, 20:08
Poczytaj troszkę o J! - zdobędziesz wiedzę, która pozwoli napisać krótszy post.
Dużo krótszy.
Wszystko jest w stopce @zwiastuna.


Powiedz TAK (http://powiedztak.allegro.pl) transplantologii

m4r3k
23-05-2009, 20:24
Nie bardzo rozumiem, nie proszę o porady "Jak pisać krótkie posty" tylko o ciekawe pomysły przy tworzeniu tego typu strony. Rozpisałem to wszystko tak jak rozpisałem, bo wydaje mi się, że tak jest prościej i bardziej obrazowo.

Bazyl
23-05-2009, 20:36
Kupujesz mercedesa, wsiadasz i jedziesz, czy może najpierw ustawiasz fotel, lusterka i szukasz, gdzie są światła, klakson...

m4r3k
23-05-2009, 22:20
W tym przypadku projektuję Mercedesa... i pytam czy ktoś ma jakieś ciekawe pomysły np. gdzie umieścić ten klakson czy jakich świateł najlepiej użyć. Gdybym znał wszystkie dodatki świata do Joomli, uważał, że sam wiem wszystko najlepiej i nie warto nikogo pytać o zdanie czy prosić o pomoc to bym tego tematu nie założył ;)

zwiastun
23-05-2009, 22:28
I czego oczekujesz? Żeby ktoś Ci wymyślił, instrukcję realizacji Twojego pomysłu? Ja też dopiero uczę się jeździć na jowejku, a nie pytam, jak zostać mistrzem świata.

m4r3k
23-05-2009, 23:13
Ludzie ale sie uwzięliście, strona już jest, chciałem tylko wiedzieć czy ktoś zna lub spotkał jakieś ciekawe dodatki, komponenty itp. nadające się do tego typu strony. Jedna osoba nie jest w stanie ogarnąć wszystkiego, często na ciekawe komponenty trafia się przypadkowo.

seba.adm
23-05-2009, 23:29
Skoro


Zabawe z Joomlą dopiero zaczynam więc nie jestem za bardzo na bierząco z dodatkami

to może zacznij od lektur materiałów dotyczących podstaw joomla. Poczytaj >>Tutaj<< (http://wiki.joomla.pl/Nowicjusze) oraz >>Tutaj<< (http://wiki.joomla.pl/Joomla_1.5._Szybki_start)

Bazyl
23-05-2009, 23:54
Ach, jeżeli strona już jest, jak piszesz, daj adres.
Zobaczymy, skomentujemy, podpowiemy.