PDA

Zobacz pełną wersję : nowe pozycje stylow w edytorze tinymce.



bartspam
25-05-2009, 12:29
Chcialbym sobie przypisac nowe style tak aby bylo je mozna wybierac podczas pisania nowego artykulu prosto z edytora.

przejrzalem wszystkie topiki na necie o tym ale nadal nie moge tego zrobic...

Tworze editor.css wrzucam go do templates/mojatemplatka/css

Nic..

W module tinymce jest zaznaczony osobny arkusz stylow no to dodaje sciezke:

/templates/moja skorka/css/editor.css

Nic..

No to daje tak sciezke:

http://localhost/joomla%201.5.10/templates/moja skorka/css/editor.css

Nic..

Oczyszczam cache przegladarki, zamykam ja NIC...

Czy ja mam jakiegos mega pecha czy jakis ulomny jestem ?

w editor.css mam:




.quote
{
cos tam
}

.test
{
cos tam
}



Wiecie co moze byc nie tak ?

EDIT: dodalem w index.php

<link rel="stylesheet" href="/templates/templatka/css/editor.css" type="text/css" />

NIC..

zwiastun
25-05-2009, 14:28
Osobny arkusz stylów w TinyMce służy do tego, żeby edytor wczytywał jedynie style wykorzystywane w formatowaniu treści, a nie jako dodatkowy

bartspam
25-05-2009, 17:24
No i ma wczytywac style, ktore sluza formatowaniu tresci. Gdzie je wbic zeby lista STYLES w tym edytorze nie byla pusta,tylko abym mogl nadac newsowi jakies wlasciwosci za pomoca styli ?

comzit
06-06-2009, 20:35
Osobny arkusz stylów w TinyMce służy do tego, żeby edytor wczytywał jedynie style wykorzystywane w formatowaniu treści, a nie jako dodatkowy
A możesz to przetłumaczyć z polskiego na nasze?
Też mam ten problem i nie mam pojęcia gdzie to zrbić.

bartspam
10-06-2009, 12:51
Ja nadal sie z tym nie uporałem. Mam style opisane w templatce i w editor.css ale za zadne skarby nie moge tego wyswietlic w edytorze. Wiem, ze jest mozliwosc zmiany adytora. Ale ten wystarcza mi do wszystkiego, chcialbym tylko dodac te style aby w latwy sposob przypisywac tekstom np. kolory a nie za kazdym razem wklepywac #546gtr z photoshopa...

zwiastun
12-06-2009, 15:45
Uściślenie odpowiedzi z 25 maja:
Style, które chcemy widzieć w edytorze, umieszczamy w pliku editor.css
(możliwe dwie lokalizacje: w katalogu css używanego szablonu albo w katalogu templates/system/css (tu już taki plik jest! - trzeba go ewentualnie uzupełnić)
Edytor szuka stylów, które umieszcza na liście rozwijanej w pliku editor.css albo - w szablonach działających w trybie zgodności wstecznej w pliku template_css.css

W przypadku, gdy style są w pliku editor.css, nie podajemy jego nazwy w opcji "Własny arkusz stylu", a jeśli już, to musi to być bezwzględna ścieżka (np. http: // domena.com/templates/szablon/css/editor.css)

bartspam
14-06-2009, 01:43
Dokładnie tak jak opisuje to zwiastun. Tylko ze mimo dodania kodu, nie wyswietla mi stylu w edytorze... (probowalem an wszystkie sposoby).

Czy ktos komu to dziala moglby podac co wpisuje i jakie ma ustawione opcje w stosunku do editor.css ?

EDIT:

Kiedy przerobie w template.css od h1 do h6 to gdy wybiore je z listy (--FORMAT--) edytora formatuje je poprawnie wedlug wlasciwosci nadanych w template.css.

Mozna jakos dodac wiecej opcji do wyboru w oplu format z potem przypisac je do template.css tak aby przy dodawaniu artykulow latwo bylo mozna formatowac tekst ?

Ze stylami mi nie wychodzi...

EDIT:

Dodawanie styli do editor.css dziala ale tylko pod IE oraz FireFoxem !!! Pod Opera nie widac przypisanych styli podczas rozwijania listy ! Nie znalazlem rozwiazania ani nie uzyskalem zadnej odpowiedzi. Niech ktos jeszcze to potwierdzi.

zwiastun
14-06-2009, 02:07
Od dawna wiadomo, że pełną obsługę interfejsu zaplecza mamy w Firefox i w IE, z pozostałymi przeglądarkami bywa różnie!

bartspam
14-06-2009, 23:21
Nie wiedzialem ! To znaczy ze joomle najlepiej obslugiwac za posrednictwem FF i ... IE ? No bez jaj, co jak co ale Opera jest chyba stanowczo lepsza przegladarka niz IE :) Mam nadzieje ze to sie poprawi...

Dzieki za info. Widze ze 10 tys sie zbliza, kto wie moze to bedzie pomoc w temacie ktory ja zaloze :P

Przecinak
22-08-2012, 13:15
Trzeba pamiętać, że styl który jest ładowany do edytora (czy to przez opcję w parametrach pluginu czy też w arkuszu wewnętrznym tinyMCE) jest wyświetalny tylko podczas edycji. Aby nasz customowy styl który chcemy dodać do tiny był wyświetlany zarówno podczas edycji w backendzie jak i w postacji wynikowej we frontendzie należy postępować dwuetapowo:
1. Za pomocą ustawień pluginu dodać własny arkusz (efekt widzimy w edytorze)
2. Dokleić do template.css (efekty widoczny na frontendzie)

Czemu tak jest? To proste. Toki przetwarzania arkuszy css dla etapu edycji a dla ostatecznego wyświetlania strony są w Joomli (a przynajmniej w obsłudze tiny) zupełnie niezależne. Pozdro

zwiastun
22-08-2012, 13:33
@Przeciniak: ogólnie tak, w szczegółach nie.
Ogólnie - oczywiście, że style musza być umieszczone w arkuszu widocznym w edytorze. W tym arkuszu należy zebrać wszystkie style dotyczące typografii.
W szczegółach: ten arkusz stylów musi być jednym z odczytywanych przy wyświetlaniu strony (a wiec musi być podlinkowany do strony).

Można "doklejać", jak to określiłeś, ale to kwestia organizacji arkuszy stylów. Przy doklejaniu niekoniecznie musi być to template.css