PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja na Home.pl



Kerov
25-05-2009, 12:50
Koledzy jest problem, nie wiem czy każdą instalację joomli 1.5.15 na serwerze home.pl trzeba instalować w ten sposób??
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=11134
Zainstalowałem wszystko bez żadnych błędów... wszystko było na zielono :)
Usunąłem katalog instalacyjny ,tak jak napisali i ... ****************... nie wyświetla grafiki na stronie , obojętnie jaki szablon... panel admina chodzi bez zarzutów a stronka niestety nie ;/ miał już ktoś podobny problem?? Licze na szybką pomoc...
Jeśli coś będzie jeszcze potrzebne do szybkiego rozszyfrowania problemu to mogę podać, ale nie wiem co??

link do topa
http://wolsztyn.home.pl/templates/ja_purity/images/header/header2.jpg
404 Not Found

The request /templates/ja_purity/images/header/header2.jpg was not found on this server.


a przez FTPa widzę że plik jest... ;/

edit:

instalacja jest w katalogu a link się odwołuje do głównego...

idek
25-05-2009, 15:34
zerknij tutaj: http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=27235

Kerov
25-05-2009, 15:45
hmm no wpisałem ścieżkę... zobaczymy jak podziała...

idek
25-05-2009, 20:21
hmm... efekt powinieś widzieć natychmiast ;)

phen0mena
02-06-2009, 12:40
to ja się podepnę pod temat:
korzystając z promocji zarezerwowałem domene, na próbe 14 dni założyłem serwer, ściągnąłem Joomla 1.5.10

rozpakowałem joomel lokalnie
zalogowałem sie do konta przez ftp - założyłem katalog test
do test przegrałem zwartość rozpakowanego lokalnie joomla
zalogowałem sie do konta na home.pl przez www i założyłem bazę danych SQL
w konfiguracji domeny zrobiłem przekierowanie na katalog /test
wchodzę na strone www.mojadomena.pl uruchamia się skrypt instalacyjny joomla
jedynine wyświetlanie błędów mam włączone ale ignoruję ten błąd
uzyskuje podłączenie do bazy
uzyskuje podłączenie do ftp
ładuję przykładowe dane do bazy danych
kończe instalacje

strona ładuje się - linki działają
sciągam spolszczenie witryny i panelu admina
niestety automat do isntalacji nie działa
loguje sie do konta ftp - przechodze do /test/administration/languages/ zakładam folder pl-PL i kopiuje tam niezbedne plik
przechodze do test/languages - zakładam folder pl-PL i kopiuje pliki
loguje się do panelu admina joomla - zmieniam język witryny i panelu - jest ok

niestety próba dogrania kolejnych komponentów korzystając z Rozszczrzenia / Zainstaluj / Wczytaj paczkę kończy się błędem: Nie można znaleźć pakietu instalacyjnego.

Ustawiłem prawa 0707 dla katalogu test i wszystkiego co pod nim (czyli cała joomla)

próbowałem dograć creation3dGallery-pl oraz PonyGallery_ML_2.5.0_PL_utf.zip

wtf? miało być tak pięknie i łatwo :)

ppilus
02-06-2009, 20:59
Na początku będąc na twoim miejscu tutaj bym szukał rozwiązania http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/438/51/

idek
02-06-2009, 21:01
Pomoc > Informacje o systemie > prawa do katalogów...

no i zobacz czy aby masz wszystko na zielono..
nie jestem pewiien ale na home chyba trzeba założyć folder tmp... ale zobacz czy masz i czy musi być (czy jest na liście)

Jola
03-06-2009, 02:44
Instalowałam niedawno najnowszą Joomlę na home.pl i wszystko poszło bardzo sprawnie.
Folder tmp został założony. Jedyna niedogodność to awersja home.pl do obcych adresów email - stąd konieczne ustawienia wysyłania poczty z uwierzytelnianiem smtp.
Zauważyłam, że komunikat o niemożliwości zainstalowania dodatków pojawia się wówczas gdy plik xml dodatku jest zapisany w innym kodowaniu niż utf-8.
Treść komunikatu: "Błąd. Nie znalazłem pliku instalacyjnego (XML) we wskazanym pakiecie. Być może pakiet jest podwójnie skompresowany."
Rada:
Pakiet instalacyjny rozpakować, otworzyć plik xml dodatku w edytorze, zapisać w kodowaniu utf-8, spakować i ponowić próbę.
W moim przypadku poskutkowało.
pozdrawiam,

phen0mena
03-06-2009, 09:30
Pomoc > Informacje o systemie > prawa do katalogów...

no i zobacz czy aby masz wszystko na zielono..
nie jestem pewiien ale na home chyba trzeba założyć folder tmp... ale zobacz czy masz i czy musi być (czy jest na liście)


wszystko jest na zielono
folder tmp jest w katalogu głównym (prawa 711) - zmieniłem testowo tutaj prawa na 707 i ...
.... instaluje pakiet creation3dGallery-pl.zip za pomocą Wczytaj i Zainstaluj


JFTP::login: Unable to login
JClientHelper::setCredentialsFromRequest failed te dwie wiadomości wyżej pewnie dlatego że pomyliłem hasło do konta ftp - nie było chyba potrzebne gdyż:

Zainstaluj Komponent: Powodzenie
... instaluje pakiet PonyGallery_ML_2.5.0_PL_utf.zip (wchodzący w skład pakietu PonyGallery_joomla_pack_iso+utf.zip) za pomocą Wczytaj i Zainstaluj Tym razem nie uzupełniam informacji o koncie FTP. Joomla zwraca

PonyGallery ML is a native Joomla! gallery component
Corrected category menu link... OK
PonyGallery ML zainstalowana.


w katalogu głównym jest też katalog test a w nim joomla (prawa 707)
folder tmp jest także w katalogu test (z prawami 707 które odziedziczył po nadrzędnym katalogu test)

zobaczymy jak to teraz działa.... Wygląda na to że trzeba nadać prawa do zapisu do folderu tmp w głównym katalogu konta na home.pl aby dostać poprawny komunikat od instalatora komponentu. Czy komponent działa? O tym w następnym odciunku po południu....

phen0mena
09-06-2009, 10:28
...oj się działo...

większość interesujących mnie dodatków udało się zainstalować
ale pojawił się kolejny fatal error ;)
mianowicie po włączeniu opcje Proste adresy i przespaniu się z tym problemem rano na home.pl można oglądać komunikat:

jtablesession::Store Failed
DB function failed with error number 2006
MySQL server has gone away SQL=INSERT INTO `jos_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`clie nt_id` ) VALUES ( '9fbe1232d123bd3ba123e1328b5fa0ca','1244535123','' ,'0','1','0' )

pogooglałem sobie w temacie, lgouje sie do panelu phpMyAdmin - odnajduje jos_session - na początek Napraw i o dziwo nic się nie dzieje
no to może Wyczyść
TRUNCATE `jos_session`;
[TAK]

Błąd

zapytanie SQL:
TRUNCATE `jos_session`
MySQL zwrócił komunikat:
#1053 - Server shutdown in progress

buhahaha

Może administracja home.pl prowadzi prace konserwatorskie :)
Szybki czat z pomocą techniczną nie daje rozwiązania - niezbędna jest głębsza diagnoza po autoryzacji przez telefon - znaczy się cdn (a zegar 14 dniowej próby serwera tyka nieubłaganie...)
Zdzwonimy sie po południu...

trzepiz
09-06-2009, 11:04
Ja w takim razie jednak mam trochę szczęścia,

testowo założyłem konto na home.pl, żeby sprawdzić o co z tym home.pl tak naprawdę chodzi.

instalacja - bez problemów
instalacja dodatków - bez problemów

Jedyne co zauważam to dość wolne połączenie z bazą danych :/

phen0mena
09-06-2009, 12:24
Jedyne co zauważam to dość wolne połączenie z bazą danych :/

no właśnie
(w tzw międzyczasie)
konsultant w rozmowie telefonicznej osobiście poprosił mnie o cierpliwość ;) i przekazał sprawę administratorowi który lokalnie uruchomił proces Naprawianie przez sortowanie danych w jos_session
dziwna dla mnie sprawa - phpMyAdmin pokazuje ilość rekordów 27 i rozmiar tablicy 35,3 KB
zalecił też stosowanie zewnętrznych narzędzi do administrowania bazą MySQL i kazał czekać godzinę

Pytanie - czy wywołane lokalnie polecenie sortowania danych dla 27 rekordów może trwać aż godzinę na komercyjnym serwerze?
Moja strona testowa nie jest znana - to jest jedynie test joomla @ home.pl - nie sądze aby wiele osób wygenerowało sesje.
Strona padła już po 8 dniach - co się stanie gdy na stronę będzie wchodziło dziennie 100 osób i więcej? Ok padnie wcześniej ale czy proces naprawy musi trwać tak długo?

naprawdę nie musiałeś zmieniać atrybutów katalogów?
Instalowałeś w głównym katalogu czy założyłeś katalog dedykowany dla Joomla?
Która wersja Joomla?

smokk
06-08-2009, 13:23
witam
Pisze w tym wątku bo dotyczy instalacji na home.pl.
Otóż chciałem na jednym serwerze miec dwie domeny i obydwie na joomla. Jest to moj pierwszy kontakt z joomla, wszyscy pisza ze to takie latwe a ja przeczytalem podreczniki i dalej nie rozumiem co mam zrobic. W pomocy home dowiedzialem sie ze mam zalozyc dwa katalogi i do nich instalowac i ze moze byc jedna baza danych ale nie musi a tak w ogole te pliki co sa w katalogu glownym jak sie przez Total Commandera dostane to mogą zostać albo nie.
Więc założylem dwa katalogi i sciagnalem i rozpakowalem pakiet instalacyjny i językowy. do jednego z tych katalogów przegralem to co się rozpakowalo (trwalo to wieki az dziw bo to tylko ze 6mb) no i doczytalem sie, że mam baze danych MYSQL utworzyc przez strone home.
Otoz siedzialem i szukalem kupe czasu i nigdzie nie znalazlem takakiej opcji. Utkwilem w martwym punkcie. Czy ktos moglby napisac taka instrukcje dla dziadka krok po kroku co zrobic zeby ustawic te dwie domeny na jednym serwerze albo skontaktowac sie na lizutr@post.pl albo gg4581883.
Bardzo dziękuję za okazaną pomoc i przepraszam jeśli czegos nie doczytalem, te wczesniejsze watki o instalowaniu na home nie dotycza dwoch domen
Joomla 1.5.14

idek
06-08-2009, 17:00
1. zakładasz tutaj: https://home.pl/setup/www/sql dwie bazy danych
2. tutaj przypisujesz domene do katalogu: https://home.pl/setup/service/domain

potem juz tylko wgrać pliki do katalogów, wpisac adres domen w przeglądarke i zainstalować :) to tak po ktrótce:)

smokk
06-08-2009, 19:17
Ok dzieki. tak też zrobiłem. Potem za pomocą TC stworzylem 3 katalogi - inst dla wgrania plikow joomla, aaa dla wgrania jednej domeny i bbb dla drugiej. Wgrałem pliki do inst i na inst ustawilem pierwsza domene. Wpisalem w przegladarke nazwe pierwszej domeny, zaczela sie instalacja.
Zainstalowalem wszystko i komunikat - usun katalog instalacyjny. Wiec zaczalem szukac takiego, w ktorym zainstalowaly sie te pliki joomla. I nic widze tylko te instalacyjne w katalogu inst. Wiec wykasowalem te bo innych nie widzialem. No i okazalo sie ze wszystko zniklo. Zalamka. Czy mozna prosic o rownie jasną instrukcje jakie pliki do jakich katalogow i co mam potem usunąć?
Dziekuję i pozdrawiam

indego
06-08-2009, 20:16
Jesli pliki joomli skopiowales do katalogu inst, to po dokonaniu instalacji katalog instalacyjny znajduje sie wlasnie w katalogu inst, ma on nazwe installation, musisz go usunac

zibi68
27-10-2009, 20:47
witam. mam podobne pytanie czyli 2 domeny pod joomla. krótko mówiąc mam już uruchomioną stronkę - domenę na joomla ale chciałbym mieć na tym samym serwerku drugą domenę dokładnie subdomenę i też na joomla
- czy mogę zainstalować joomla w katalogu subdomeny
- czy nie rozwali mi poprzedniej instalacji w innym katalogu a co z bazami generalnie chciałbym utworzyć inną bazę
- czy tak można
dziękuje za pomoc

grzegorz1973
12-11-2009, 18:38
Mam jedną stronę w joomla 1.5.14 na home i działa bardzo wolno. Na tym samym serwerze mam działające inne strony, w płatnych cms'ach i tamte działają szybko. Home składa winę na obciążenie serwera przez skrypt jednej ze stron obsługujących bazę danych klientów. Na ale ta strona i ten skrypt działają szybko, a to joomla strasznie długo się ładuje.
W ogóle home jest specyficzny ze swoim interfejsem administracyjnym i nie tylko ;)