PDA

Zobacz pełną wersję : Ukrycie lewej części ...



rotsap
24-06-2006, 11:11
Witam, czy jest jakiś sposób, aby ukryć lewy panel dla konkretnego łącza, tak aby dany moduł/łącze wyświetlał się w trybie pełnoekranowym, ew. z górnym menu i bannerem, ale bez lewej strony/

Noi przy okazji, jak ustawić aby dane menu nie wyświetlało sie w po lewej, ale np po prawej stronie, np othermenu ...

Dylek
24-06-2006, 11:28
O ile Ci templatka na to pozwoli, to mozesz wszystkie moduly wyswietlane po lewej stronie wylaczyc dla tej danej podstrony, jaka ma byc na cala szerokosc ekranu

rotsap
24-06-2006, 11:32
ok, tworze sam templatkę, na bazie tabelek, ale jeśli jest jakaś funkcja odpowiadająca za to co napisałes to będę wdzięczny za jej podanie, noi cały czas aktualne pytanie czy w panelu admina da sie zmienić pozycje menu z lewej na prawą np, np main, lub other menu

swoją drogą przykre ze taki fajny CMS, nie pozwala na dowolony układ modułów, jak np AT dla MDPro, PN ...

mimo to Joomla to prawie same zalety i tu przynajmniej wszystko działa ... :)

Dylek
24-06-2006, 11:45
Uklad modulow ma taki, na jaki pozwala templatka. Jak wejdziesz do wlasciwosci modulu, to mozliwych do wyboru pol w jakich mozna go opublikowac masz ze dwadziescia - a jak sam robisz templatke, to sobie zaplanuj co i gdzie chcesz wyswietlac. Pozniej wystarczy tylko wybrac z rozwijanej listy ze main menu ma byc w polu left, right czy cokolwiek innego. Zobacz sobie z poziomu panelu admina podglad szablonu z pozycjami modulow - zrozumiesz o czym mowie. No chyba ze ja nie zrozumialem co co Ci chodzi :)

rotsap
24-06-2006, 12:16
taaaa, dzieki, w sumie otworzyłes mi oczy że takie rzeczy jak user3 itp mozna fajnie wykorzystać , cos jak AutoTheme :)



chociaz dalej niewiem w sumie jak za uzyciem tego wyświetlić np forum w trybie pełnoekranowym (bez lewego panelu), skoro templatka korzysta tylko z jednego pliku index, poprosiłbym jeszcze tutaj o naprowadzenie

pozdr

magic
24-06-2006, 12:32
Możesz sobie sprawdzać w pliku index.php templatki czy istnieje cokolwiek do wyświetlenia w danym miejscu, a wtedy np. inaczej zdefiniować fragment strony jeśli Tak, a inaczej jeśli Nie.
Pooglądaj gotowe templatki to się zorientujesz w szczegółach.
Albo wejdź na Pomoc w naszym serwisie - tam znajdziesz szczegółowe porady i opisy ;)

Rybik
24-06-2006, 21:50
http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=2336

rotsap
25-06-2006, 01:50
najpierw będę musiał widze mocno pokonbinowac i poznać Joomlę :) , bo do tej pory znałem systemu nukowe tylko, ale że one mnie zawiodły

rotsap
08-07-2006, 20:25
czy ja mam słuszne wrażenie ale mozna stworzyc osobny szablon html który poprzez funkcje przypisz (w ustawieniach szablonów) przypisujemy dla strony forum, a w tymże szablonie ładujemy tylko i wyłącznie np środkowe moduły i komponenty a lewych np nie, przez co w prosty sposób uzyskujemy np pełnoekranowe forum ??

jeśli tak to super ..

Rybik
08-07-2006, 21:05
owszem da sie ale eleganciej chyba byloby dostosowac templaka, wywalic mainmenu na gore gdzies, nie publikowac modulow dla opcji "nieprzypisane" i gasic obie boczne kolumny

Musaki
17-07-2006, 18:45
Pozwole sobię dokleić się do tematu.
Mam problem, chciałbym wyświetlić forum na całej szerokości ale przeszkadzało mi przy tym menu po lewej stronie. Więc ustawiłem że przy forum się nie będzie wyświetlać, faktem jest że przestało się wyświetlsć lecz po menu zostało puste miejsce zamiast ustąpić je dla poszerzenia forum. Czy istnieje jakiś sposób żeby zlikwidować te puste miejsce.