PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Mov'AMP-Joomla1.5.10_PL na Windows Vista... Pomocy!



wlooczykij
28-05-2009, 16:19
Witam!

Pobrałem Mov'AMP - Joomla 1.5.10_PL no i jest problem - przy próbie włączenia programu w przeglądarce wyskakuje okno błędu wczytywania strony...

Ten sam program uruchomiony u znajomego na win xp działa poprawnie :/
Tyle że ja przecież nie mam zamiaru przesiadywać u znajomego, wydaje mi się, że on też nie bardzo ma na to ochotę, bo nie może w tedy nic zrobić na kompie przecież ;p

Nie pomaga uruchamianie w trybie Windows XP...

Błagam, powiedzcie mi co mam zrobić!

trzepiz
28-05-2009, 16:24
a używasz SKYPE ?


zapoznaj się z tym .. :
http://www.wiki.joomla.pl/Mov%27AMP_PL_-_Joomla!_wsz%C4%99dzie_tam_gdzie_chcesz


może pomoże: )

wlooczykij
28-05-2009, 16:35
Nie, nie używam...
A z tym artykułem już wczoraj się zapoznałem...

P.S. Jeśli chodzi o mój OS, to jest to dokładniej mówiąc Windows Vista Business 64-BIT

trzepiz
28-05-2009, 16:52
uu - nie mam niestety Visty 64-bit, wiec nie pomogę, trzeba by zapytać kogoś kto instalował na takim systemie. (Jeśli w ogole mov'AMP - działa na 64-bitach)

wlooczykij
28-05-2009, 17:37
No mam nadzieję wielką, że działa!

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?...

markoo
31-05-2009, 20:56
Witaj,

Ja też mam ten sam problem na Windows Vista. Jeżeli jest ktoś w stanie pomóc to również bardzo o to proszę.

markoo
31-05-2009, 21:02
Witam ponownie,

Mnie już działa, wyłączyłem skypa i uruchomiłem ponownie program MOV'amp i działa:)

wlooczykij
01-06-2009, 09:58
Tak, tyle ze ja nie używam Skype'a...
Powtarzam, chodzi o Windows Vista Business 64-BIT.
Wie ktoś czy da się coś z tym zrobić, żeby na takim OS uruchomić Mov'AMP?

hess
17-06-2009, 10:43
U mnie działa na Ultimate 64, co prawda nie dałem mu niechcący przejścia przez zaporę ;) ale działa bez problemów

trzepiz
17-06-2009, 12:14
Czyli mamy jasność, że działa

Dzięki za odpowiedź.

wlooczykij
23-06-2009, 00:16
U mnie działa na Ultimate 64, co prawda nie dałem mu niechcący przejścia przez zaporę ;) ale działa bez problemów

To gratuluję bezproblemowego działania! Ja niestety musiałem się troszkę nagimnastykować



Czyli mamy jasność, że działa

Dzięki za odpowiedź.

No pewność pewnością, ale widzisz gdzieś rozwiązanie problemu?
Otóż NIE!

Nie mniej jednak już wiem, co było przyczyną problemu:
Trzeba w pliku C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts dokonać pewnej modyfikacji, a mianowicie w miejsce "::1" wpisać "127.0.0.1".

Co prawda mój problem rozwiązałem sam :D , ale dziękuję wszystkim zaangażowanym w pomoc.

Pozdrawiam!
wlooczykij

zwiastun
23-06-2009, 00:23
Cenne, ale byłoby jeszcze cenniejsze, gdybyś dopisał krótką charakterystykę problemu i jego rozwiązanie w artykule o mow'amp na wiki.joomla.pl

wlooczykij
23-06-2009, 00:53
Cenne, ale byłoby jeszcze cenniejsze, gdybyś dopisał krótką charakterystykę problemu i jego rozwiązanie w artykule o mow'amp na wiki.joomla.pl
Nie ma problemu. Napisałem już najkrócej jak umiałem.
Pozdrawiam!
wlooczykij

andigigant
29-07-2009, 21:35
Skorzystałem z wszystkich wymienionych porad i niestety nie otwiera się w przeglądarce nic (FF pisze 'Zakończono', a ja widzę białą kartkę). Mam Vistę Premium 32. Wyłączyłem Skypa, ustawiłem w pliku hosts '127.0.0.1' , w zaporze Windows wybrałem programy: 'Apache.exe, mysql.exe, php.exe' jako wyjątki umożliwiające komunikację i nic....a na laptopie gdzie jest XP wszysko działa OK.
Gdzie jeszcze szukać?
Co jeszcze można poustawiać?
Nie mam pomysłu!!:(

Robert1724
06-08-2009, 23:59
Skorzystałem z wszystkich wymienionych porad i niestety nie otwiera się w przeglądarce nic (FF pisze 'Zakończono', a ja widzę białą kartkę). Mam Vistę Premium 32. Wyłączyłem Skypa, ustawiłem w pliku hosts '127.0.0.1' , w zaporze Windows wybrałem programy: 'Apache.exe, mysql.exe, php.exe' jako wyjątki umożliwiające komunikację i nic....a na laptopie gdzie jest XP wszysko działa OK.
Gdzie jeszcze szukać?
Co jeszcze można poustawiać?
Nie mam pomysłu!!:(

hmmm, ja też mam ten sam problem, studiuje wiki... szukam przyczyn, ale żadnych efektów, jak kolega wykonałem w/w wskazówki... i nic..

co może jeszcze wpływać na taki stan ?:confused:

Robert1724
08-08-2009, 02:52
....... nie mogę znaleźć przyczyny braku wyświetlania obrazu panelu do phpadmin i msql ........ ? ? ? ?...... sprawdzałem swój komputer czy nie mam jakiegoś uruchomionego innego serwer czy jakiegoś programu z kolizją dla apacha... i nic...
przestudiowałem i wykonałem próbę instalacji XAMPP i ... pojawia się problem z rozruchem sewera Apache, natomiast Mysql śmiga i wyświetla stan Uruchomiony... co może być przyczyną że Apache nie chcę się uruchomić ... ???... temat skypa i portu 80 przerobiłem...
następna ciekawostka dla potrzeb testowych od instalowałem XAMPP i zainstalowałem Sugar CRM w wersji pod Viste z środowiskiem serwerowym w komplecie i wszystko działalo... już nic nie rozumię ... co blokuje XAMPP...

Robert1724
08-08-2009, 14:44
temat z mojej strony rozwiązany... zrezygnowałem z instalacji Mov'AMP'a i skupiłem się na XAMPP,
rozwiązanie problemu z XAMPP było po całkowitym usunięciu Mov'AMP i XAMPP (spradzenie dokładne czy w tle nie działa któryś z serwerów) wystarczyło wykonać instalację XAMPP, i koniec, na razie fajnie hula, joomla stoi stabilnie, doinstalowałem sugarCRM bez problemowo...

sugestia :
wpis do pliku :
C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts
nie musi mieć wpis jak został opisany w wiki joomla :
http://wiki.joomla.pl/Mov%27AMP_PL_-_Joomla!_wsz%C4%99dzie_tam_gdzie_chcesz (http://wiki.joomla.pl/Mov%27AMP_PL_-_Joomla%21_wsz%C4%99dzie_tam_gdzie_chcesz)

mój w/w plik miał standardową zawartość :

127.0.0.1 localhost
::1 localhost
i tutaj jest udowodnione iż mogą wspólnie występować w/w wpisy a serwer i tak się uruchomi.:D

KrzysztofM
13-09-2009, 16:35
Skorzystałem z wszystkich wymienionych porad i niestety nie otwiera się w przeglądarce nic (FF pisze 'Zakończono', a ja widzę białą kartkę). Mam Vistę Premium 32. Wyłączyłem Skypa, ustawiłem w pliku hosts '127.0.0.1' , w zaporze Windows wybrałem programy: 'Apache.exe, mysql.exe, php.exe' jako wyjątki umożliwiające komunikację i nic....a na laptopie gdzie jest XP wszysko działa OK.
Gdzie jeszcze szukać?
Co jeszcze można poustawiać?
Nie mam pomysłu!!:(
Ja po wykonaniu powyższych wskazówek odpaliłem program jako Administrator w trybie zgodności z Windows XP i ... działa.

kondzio2003
30-09-2009, 21:27
U mnie problem jest taki, że wyświetla tylko stronę startową programu a nie chce wyświetlać stron phpMyAdmina, phpinfo i wszystkich innych... plik hosts jest poprawny, nie mam skype. Co wy na to?

trzepiz
30-09-2009, 21:31
startuje apache a nie startyje mysql ? ...

sprawdz dobrze w zaporze systemowej czy masz dodany wyjatek dla "mysqld"

Jeśli to możliwe to wyłącz zaporę i wszelkie programy antywirusowe na chwilę i sprawdz ..

jakiej wersji mov'AMP-a używasz ? jaki masz system operacyjny ..

kondzio2003
01-10-2009, 22:07
win XP, Mov AMP 0.6, zaporę wyłączona mam...

Wyłączyłem Avasta i zaczęło działać jak trzeba :)) wielkie dzięki. Pogrzebię w jego ustawieniach i będzie działać ;)

Dzięki za pomoc.

kondzio2003
03-10-2009, 00:53
ale jednak nie jest do końca tak fajnie... teraz jak byłem podłączony do sieci to w żaden sposób nie chciał wystartować... dopiero po odłączeniu kabelka sieciowego zaczęło działać. Avast jest włączony i pracuje normalnie. Podłączyłem kabelek spowrotem i nadal działa. Dziwne akcje. Zapora na pewno jest wyłączona. Czy może to mieć jakiś związek z ustawieniami Avasta?

Firefox daje taki error:

Podczas sprowadzania URL-a: http://localhost/
wystąpił następujący błąd:

Nie można zrealizować połączenia System zwrócił następującą wartość: (111) Connection refused Serwer źródłowy lub sieć mogą być nieczynne. Spróbuj ponowić żądanie później.

moje
03-10-2009, 14:12
Mam Avast'a i nie mam żadnych problemów, albo masz coś nawalone w systemie albo w połączeniach z siecią albo masz jakiegoś syfa na kompie.

kondzio2003
03-10-2009, 14:16
Mam Avast'a i nie mam żadnych problemów, albo masz coś nawalone w systemie albo w połączeniach z siecią albo masz jakiegoś syfa na kompie.

a co może być w połączeniach nawalone?

i pojawił się nowy wątek do problemu... Na IE 6.0 działa jak trzeba a w tym samym czasie FF wyświetla błąd.

moje
03-10-2009, 14:20
a co może być w połączeniach nawalone? ...
Nie wiem, nie ma mnie przy Twoim komputerze.


... i pojawił się nowy wątek do problemu... Na IE 6.0 działa jak trzeba a w tym samym czasie FF wyświetla błąd.
Zostaw IE6 (nigdy się nie sugeruj IE6, dla Twojego dobra), jak już to sprawdź na 7.

kondzio2003
03-10-2009, 15:40
ale jeżeli wszystko działa na jednej przeglądarce a druga wyświetla błąd, że się nie da... więc problem chyba jest po stronie firefoxa?

moje
03-10-2009, 15:43
ale jeżeli wszystko działa na jednej przeglądarce a druga wyświetla błąd, że się nie da... więc problem chyba jest po stronie firefoxa?
zrobiłeś to co pisałem wyżej o IE?

kondzio2003
03-10-2009, 15:46
A jednak problem leżał w Firefoxie... Proxy.

Wyłączyłem proxy i zaczęło działać :))