PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuły w archimum - problem



KYCu
29-05-2009, 01:10
Witam

Dziś kilka godzin nad tym ślęczałem ale problemu nie rozwiązałem. Zapraszam na stronę http://kycu.pl/blog-archiwum-2008.html , wyświetla się dobrze prawda?, proszę teraz wybierz jeden z artykułów. Po wejściu, artykuł się rozjeżdża...
Moje pytanie, który .php w Joomla! odpowiedzialny jest za wyświetlanie się artykułów? Zacząłem zabawę w Tempate Overrides i całkiem mi to dobrze idzie ;) no ale tego nie mogę rozgryźć. Zrobiłem nakładkę na artykuły strony głównej, na artykuł wyświetlany pojedynczo, nakładkę językową no ale archiwum mnie przerosło ;).
Proszę o pomoc i jakieś wskazówki,

#edit
przepraszam za błąd w temacie :/ ... późna godzina, zrozumiecie ;)

zwiastun
29-05-2009, 01:23
Wsio tak samo :)
Nadpisywanie szablonów możesz stosować tam, gdzie masz w katalogach komponentów lub modułów katalog ../tmpl, przy czym w przypadku komponentów są one ukryte nieco głębiej, w katalogu /views. Gdy więc zajrzysz do com_content/views...

KYCu
29-05-2009, 01:35
Dzięki zwiastun za odpowiedź. No i jest tam taki folder jak "archive" czyż nie? :D no właśnie. Z tym, że nie wiem, który z tych plików odpowiada za wyświetlanie artykułu, gdyż żaden z nich strukturą nie przypomina struktury artykułu...
I jeszcze tak sobie myślę... mogłem coś w CSS namieszać... ale z drugiej strony dziwi mnie to, że w artykułach z archiwum Tytuły artykułów mi się nie wyświetlają. Zauważyłeś zwiastun?

#edit

jednak coś schrzaniłem w pliku odpowiedzialnym za wyświetlanie artykułu... wystarczy, że wejdziesz w dowolny artykuł na stronie głównej i robi się to samo...

#edit 2

już prawie rozgryzłem, tylko teraz, po wejściu w artykuł, znika tytuł ;). Kwestia porozglądania się po kodzie. W razie "w" będę pisał. Dzięki Zwiastun... za szybką odpowiedź ;)

zwiastun
29-05-2009, 02:04
Artykuły są wyświetlane zgodnie z regułami dla artykułów i ustawieniami parametrów. Zatem szukaj, coś namieszał :)

KYCu
29-05-2009, 02:29
Nie wiem o co chodzi już...
Wchodząc na moją witrynę, strona główna, następnie wybierając pierwszy artykuł - brak tytułu. Kolejne artykuły, wchodząc w nie, tytuły posiadają... czy ma to jakiś związek adresowaniem tych artykułów? bo forma adresów różni się znacznie...
art.1 http://kycu.pl/technicznie/196-hello-again.html
art.2 http://kycu.pl/component/content/article/27-rozne/193-autostopem-na-hawaje.html

#edit

dodatkowo znika mi prawa kolumna po wejściu w artykuł z dłuższym linkiem.... :/

#edit 2

Już wiem. Problem tkwi, gdy dodam artykuł do kategorii "Technicznie". Wówczas po wejściu w taki artykuł tytuł znika a kolumna po prawej pozostaje. Gdy zaś dodam artykuł do innej kategorii, tytuł pozostaje a artykuł rozlewa się na cały ekran... nie wiem jak sobie z tym poradzić :( . W ustawieniach modułów nie da się przecież wybrać, w której kategorii mają się wyświetlać a w której nie..

KYCu
27-06-2009, 16:31
Przepraszam, że podbijam ale proszę o pomoc. Cóż może być nie tak? Jakieś sugestie?


Nie wiem o co chodzi już...
Wchodząc na moją witrynę, strona główna, następnie wybierając pierwszy artykuł - brak tytułu. Kolejne artykuły, wchodząc w nie, tytuły posiadają... czy ma to jakiś związek adresowaniem tych artykułów? bo forma adresów różni się znacznie...
art.1 http://kycu.pl/technicznie/196-hello-again.html
art.2 http://kycu.pl/component/content/article/27-rozne/193-autostopem-na-hawaje.html

#edit

dodatkowo znika mi prawa kolumna po wejściu w artykuł z dłuższym linkiem.... :/

#edit 2

Już wiem. Problem tkwi, gdy dodam artykuł do kategorii "Technicznie". Wówczas po wejściu w taki artykuł tytuł znika a kolumna po prawej pozostaje. Gdy zaś dodam artykuł do innej kategorii, tytuł pozostaje a artykuł rozlewa się na cały ekran... nie wiem jak sobie z tym poradzić :( . W ustawieniach modułów nie da się przecież wybrać, w której kategorii mają się wyświetlać a w której nie..

Myślałem, że może coś schrzaniłem, bo bawiłem się w Override ale to nie to. Gdy przywrócę standardowy układ wyświetlania artykułów, dzieje się to samo.

KYCu
19-08-2009, 11:25
Przepraszam, że odkopuje stary temat ale po części znalazłem rozwiązanie swojego problemu! Masakra. Do 3 rano nad tym siedziałem i okazało się, że problem nie tkwi w pliku htaccess ani nie w tym, że ja coś nie tak z Template Override zrobiłem. Nie. Problem siedział w bazie danych a dokładniej w tabeli xx_content pod polem 'atrribs'. Każdy artykuł, jaki dodaję do kategorii "Technicznie" bądź "Projekt", w bazie danych, w polu 'atrribs' przyjmuje wartosc

show_title=
link_titles=
show_intro=
show_section=
link_section=
show_category=
link_category=
show_vote=
show_author=
show_create_date=
show_modify_date=
show_pdf_icon=
show_print_icon=
show_email_icon=
language=
keyref=
readmore=A tytuł żeby był wyświetlany po wejściu do artykułu to wartość 'show_title=' musi mieć wartość '-1' :/. Dziwne. Natomiast dodając artykuł np do kategorii "Różne" artykuł taki w bazie danych, w polu 'atrribs' wartość 'show_title=' jest puste a tytuł jest wyświetlany.
Teraz moje pytanie, gdzie ustawić i czy się da ustawić aby wartość 'show_title='domyślnie przyjmowała '-1'
dlaczego tak się dzieje? Zainstalowanie na nowo Joomla! może poprawić sytuacje?

Proszę o pomoc

#edit

Problem rozwiązałem. Nie wiem czemu, kategorie były jakieś felerne. Utworzyłem nowe, przeniosłem artykuły i tytuły są widoczne.