PDA

Zobacz pełną wersję : Kunena Error



czocza1
29-05-2009, 03:03
Witam,

Przy próbie instalacji Kuneny wyskakuje mi następujący błąd:

Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 43301 bytes) in C:\Programy\WebServ\httpd\joomla\libraries\joomla\ utilities\simplexml.php on line 177

Kunene instaluje z ZIP'a, pobranego z strony twórcy tego forum.
Serwer stoi na moim komputerze, który działa pod kontrolą programu WebServ 2.0.
Wersja Joomla 1.510, wersja PHP 5.2.5, wersja MySQL 5.2.5.

Czym tkwi problem?

Czekam na odpowiedz.

Pozdrawiam,

zwiastun
29-05-2009, 03:12
Możesz w php.ini zwiększyć limit pamięci np. do 60 s, ale prościej zainstalować metodą "z katalogu na serwerze". Taki komunikat sygnalizuje zwykle nienajlepiej napisany skrypt. Stąd nie ma co zmieniać ustawienia PHP, bo pozbawisz się informacji (nawet, jesli nie wiesz, co z nią zrobić, to i tak warto wiedzieć)

czocza1
29-05-2009, 03:22
Możesz w php.ini zwiększyć limit pamięci np. do 60 s, ale prościej zainstalować metodą "z katalogu na serwerze". Taki komunikat sygnalizuje zwykle nienajlepiej napisany skrypt. Stąd nie ma co zmieniać ustawienia PHP, bo pozbawisz się informacji (nawet, jesli nie wiesz, co z nią zrobić, to i tak warto wiedzieć)


Wielkie dzięki za taką szybką odpowiedz.
Jutro sprawdze ręczna instalacje zobacze czy zadziała. Jeśli nie to będę wasz męczył o pomoc.

czocza1
30-05-2009, 04:10
Przepraszam ze post pod postem.

Zmieniłem w php.ini z 30s na 60 ale nadal wyskakuje ten błąd.

max_execution_time = 60 ; Maximum execution time of each script, in seconds
max_input_time = 60 ; Maximum amount of time each script may spend parsing request data
memory_limit = 8M ; Maximum amount of memory a script may consume (8MB)

Czy jakoś inaczej ta funkcja się nazywa?
Instalacji ręcznej nie próbowałem wolałbym z automatu za dużo roboty z ręczna.

Ma ktoś jakiś pomysł?

czocza1
03-06-2009, 02:10
Udało mi się rozwiazac powyższy problem teraz pytanie czy ktoś posiada spolszczenie do tej wersji Kuneny: kunena_v1.5.1b_not_for_production_b1523_2009-05-05

Pobrałem wersje Kunena Forum 1.5 alpha PL, spolszczenie działa ale niestety nie działa tworzenie nowych działów.

Jakieś pomysły?

zwiastun
03-06-2009, 02:23
Uzmysławiam to, co wyraźnie uzmysławiają projektanci: w witrynach opartych na Joomla 1.5 należy nadal korzystać z forum w wersji dla Joomla 1.0, w trybie zgodności wstecznej. Wydanie dla Joomla 1.5 jest w fazie alpha - to jest wydanie do testów, a nie do czynnych witryn!

czocza1
03-06-2009, 03:50
OK, dzieki za info, zainstalowałem teraz wersje 1.0.9 Stable PL. Działa już dodawanie kategorii na forum.

Mam pytanie dlaczego pod Firefoxem nie widać pola do wpisywania hasła i loginu? Zna ktoś przepis aby to poprawić? Pod IE działa normalnie :|
Screen:
http://img190.imageshack.us/my.php?image=70889343.png

Joomla 1.5 i Kunena 1.0.9

czocza1
04-06-2009, 20:00
Znów post pod postem ale mam kolejny problem.

Przy zmianach dokonywanych w profilu osobistym(zmiana daty urodzenia, płci, wprowadzenia swojego nicku na SKYPE, nr AIM itd..), otrzymuje taki komunikat z błędem:

Warning: mysql_real_escape_string() expects parameter 1 to be string, object given in /homez.167/xxx/www/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 193

Czym to może byc spowodowane i jak to naprawić?

Joomla 1.5 i Kunena 1.0.9

czocza1
05-06-2009, 14:30
Znów post pod postem ale mam kolejny problem.

Przy zmianach dokonywanych w profilu osobistym(zmiana daty urodzenia, płci, wprowadzenia swojego nicku na SKYPE, nr AIM itd..), otrzymuje taki komunikat z błędem:

Warning: mysql_real_escape_string() expects parameter 1 to be string, object given in /homez.167/xxx/www/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 193

Czym to może byc spowodowane i jak to naprawić?

Joomla 1.5 i Kunena 1.0.9

Ten problem udało mi sie rozwiazać, aktualizacją Kuneny do wersji 1.0.10.

Ale ten problem nadal mnie nęka.


OK, dzieki za info, zainstalowałem teraz wersje 1.0.9 Stable PL. Działa już dodawanie kategorii na forum.

Mam pytanie dlaczego pod Firefoxem nie widać pola do wpisywania hasła i loginu? Zna ktoś przepis aby to poprawić? Pod IE działa normalnie :|
Screen:
http://img190.imageshack.us/my.php?image=70889343.png

Joomla 1.5 i Kunena 1.0.9