PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja DocMan zakończona białym ekranem



anja
29-05-2009, 13:14
Witam,
Joomla 1.5.10 stable, włączone proste adresy, php 5.1.2, MySQL 5.0.18, serwer Apache/2.2.0 (Linux/SUSE)
Instalowałam DocMana 1.4 stable zgodne ze wskazówkami wiki (włączony system-legacy, prawidłowe prawa do zapisu) za pomocą instalatora rozszerzeń - pojawiła się pusta, biała strona, żadnych komunikatów o błędach ani o pomyślnej instalacji.
Natomiast w zakładce Komponenty DocMan pojawił się, ale bez wpisów o wersji, dacie i autorze. W menu Komponenty DocMan był, dał się konfigurować, można było tworzyć kategorie, pliki, dokumenty (nie dał edytować się szablon).
Podczas tworzenia pozycji menu można było wybrać typ DocMan, ale na karcie Pozycja menu nazwa typu nie wyświetliła się, nie było też buttonu z parametrami podstawowymi.
Odinstalowanie Doc Mana skończyło się komunikatem:
JInstaller::install: Błąd. Nie znalazłem pliku instalacyjnego (XML) we wskazanym pakiecie. Być może pakiet jest podwójnie skompresowany. Jeśli to rozszerzenie korzysta z innych plików lub tabel w bazie danych, usuń je ręcznie.
Instalacja z pliku pobranego w innym miejscu przebiegała tak samo.
Może ktoś spotkał się z czymś takim i powie mi dlaczego tak się dzieje?

trzepiz
29-05-2009, 13:35
pousuwaj ręcznie wszystkie katalogi, które utworzył DocMan i spróbuj zainstalować go z katalogu "Instaluj z katalogu",

anja
29-05-2009, 14:21
Dziękuję bardzo trzepiz!
Instalacja udana. Wszystko działa - na pierwszy rzut okiem.
Nie otwiera się jedynie okno Home DocMana (reszta śmiga bez zarzutu), ale bez tego można przeżyć, przynajmniej na początku.

trzepiz
29-05-2009, 14:32
Nie otwiera się jedynie okno Home DocMana

Proponowałbym od razu znaleźć problem .. moze próba odinstalowania i ponownie zainstalowania ..

Jeśli taki problem występuje na początku - cała reszta też może mieć jakąś usterkę. Błędem byłoby się o tym przekonać po dodaniu np: 100 dokumentów ...


Pozdrawiam

anja
29-05-2009, 15:53
Ręce opadają......
Reinstalacja DocMan (różnie: odinstalowywanie z Instalatora Rozszerzeń, usuwanie ręczne plików) nic nie daje. Dalej Home jest białą stroną, tak jak i edycja szablonu.
pozdrowienia
Ania

trzepiz
29-05-2009, 16:03
zobacz tutaj :
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=1584&highlight=docman+bia%C5%82a

chociaż ten wątek prowadzi do wniosku, że lepiej przejść na ReMOSitory. :/


edit: przy okazji : http://wiki.joomla.pl/Docman - może się przyda ..

anja
29-05-2009, 16:28
Taak, wszystkie drogi prowadzą do ReMOSitory......
Wątek z forum Joomla 1.0 - u mnie białe ekrany są tylko na Zapleczu. Stronki chodzą wspaniale (przy 2 plikach w 2 kategoriach :rolleyes:).
Wiki - wspaniała pomoc, to ona zachęciła mnie do DocMana. tak to wszystko jest tam łopatologicznie wyłożone, że tylko instalować.