PDA

Zobacz pełną wersję : Problem logowanie, joomla 1.5.10



Silvan
29-05-2009, 14:40
Nim opiszę problem, chciałbym poinformować, że przejrzałem wnikliwie całe forum szukając po słowie "logowanie", nie znalazłem dostatecznej pomocy, więc się wypowiadam.

Wersje:
Joomla_1.5.10-Stable-Full_Package

Pakiety językowe:
pl-PL.joomla1510_latka
pl-PL.joomla1510-admin-site

+ jakaś templatka ściągnięta z netu, aczkolwiek nie ona powodu problem.

Problem:
Logowanie było dość częstym problemem na forum, aczkolwiek nikt nie miał takiego problemu jak ja.
Mianowicie bez problemu mogę się zalogować do systemu poprzez PA, a przez stronę niestety nie.

Sprawdzałem próbę logowania na kilku komputerach, kilka różnych przeglądarkach z różnymi ustawieniami, przez co sądzę, że ustawienia cookies nie mają znaczenia.
Jeżeli chodzi o logowanie, to nie ustawiałem żadnego szyfrowania, jak i również proste nazwy są wyłączone.
Serwera nie będę opisywał, ponieważ sądzę, że dobrze działa (mam na tym samym serwerze joomle 1.0.15 i działa bardzo dobrze, aczkolwiek potrzebuję osobno zainstalować wersję 1.5.x).

Logując się przez stronę, wchodzi mi na stronę ustawioną w komponencie, aczkolwiek użytkownik nie jest zalogowany.
Nie widać go na liście zalogowanych użytkowników, w liście użytkowników pisze, że ta osoba nigdy się nie logowała.

Dalsze moje spostrzeżenia:
Nie ma znaczenia, czy użytkownik w systemie istnieje, czy nie, po próbie zalogowania przenosi w obu przypadkach na stronę ustawioną w module czy komponencie, a użytkownik nie jest zalogowany.
Nie pomaga zaznaczanie opcji "Pamiętaj mnie", ani nic innego.

Przywracanie haseł działa.

Nie wiem co jeszcze mogę napisać. Mam nadzieję, że naświetliłem problem wystarczająco.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

zwiastun
29-05-2009, 14:43
Raczej podaj link do strony, może ktoś to przetestuje...

Jola
30-05-2009, 00:54
Czy masz zainstalowane "coś" mające własny moduł logowania inny niż standardowy (np VirtueMart) i czego używasz przy logowaniu (moduł czy komponent)?

Silvan
30-05-2009, 09:18
Na początek dziękuję za zainteresowanie.


Czy masz zainstalowane "coś" mające własny moduł logowania inny niż standardowy (np VirtueMart) i czego używasz przy logowaniu (moduł czy komponent)?

Jolaass: nie miałem nic zainstalowane, co by posiadało własny moduł logowania. Ba, nawet jak ten błąd się pojawił, to próbowałem zainstalować komponent "extended user login" czy coś w tym stylu, ale nie pamiętam konkretnie nazwy. Nie udawało mi się trego komponentu zainstalować.

Problem po krótkim czasie się powiększył - nie mogłem się zalogować do PA, mimo iż tam nic nie zmieniałem. Próbowałem z źródeł kopiować pliki "mod_login" i "com_login", ale to również nie pomagało.

Fakt faktem, problem minął po reinstalacji joomli.
Zainstalowałem joomla 1.5.9, od razu nie było problemów z logowanie. Aby to przetestować, użyłem bazy danych z poprzedniej instalacji, gdzie ten błąd występował. Okazało się, że ponownie nie da się zalogować :-)

W efekcie głównym przeniosłem dane z bazy poza tabelą jos_users (po istalacji nowej joomli bak_users) do nowej instalacji i wszystko działa bardzo dobrze.

Dziękuję jeszcze raz za zainteresowanie.