PDA

Zobacz pełną wersję : Testu wyboru - z formatowanymi odpowiedziami ...?



man4business
29-05-2009, 16:22
Witam,

zanim zacząłem szukać wydawać by się mogło, że to coś prostego i będzie 100 takich dodatków. Potem nagle okazało się, że w dziale quiz & surveys niewiele jest do wyboru. Przetestowałem: BF Quiz, Mad Blanks, MediQnA, redCOMPETITION, Cosmo tests... a nawet pollXT i żaden z nich, przynajmniej na tyle na ile potrafiłem to obadać, to nie jest to.

A chodzi mi o przygotowanie dla studentów pytań z odpowiedziami (zwykle jedna prawidłowa, ale multiple choice test też byłby ok). Kluczowe zaś jest to, żeby sama odpowiedź, oprócz tego że jest A, B, C, D, E - mogła zawierać tekst formatowany (to jest coś kompletnie zlewanego przez powyższe produkty - o ile w pytaniu można wstawić wszystko, to odpowiedzi to zwykle marniutkie jednolinijkowe formularze). Fajnie by było też, gdyby pracowało to w trybie albo poprawnej odpowiedzi od razu, albo przedstawienia odpowiedzi na zakończenie wypełniania pewnej partii pytań.

Czy coś takiego istnieje dla joomla 1.5? (i nie kosztuje przy tym np. 100 euro?)

pozdrawiam i z góry dzięki!

magdaa
30-05-2009, 16:30
no to może coś całkiem nie związanego z joomla - ale generującego testy w html, które zawsze możesz podpiąć pod joomla! - http://hotpot.uvic.ca/

brama
30-05-2009, 23:33
Ew. zawsze można napisać taki komponent i później z niego korzystać długo długo.

Dobrze napisany komponent z zachowaniem MVC Joomli - będzie służył i służył - a aktualizacje Joomli go nie unieruchomią - pod warunkiem że nie zmieni się jądro i klasy :)

Niestety te gotowe rozwiązania są zbyt ogólne i często się tak zdarza, że są po prostu dla nas nie odpowiednie.

alex51
31-05-2009, 07:23
Ew. zawsze można napisać taki komponent i później z niego korzystać długo długo....
Jakoś podobne odpowiedzi kojarzą mi się osobiście bardzo komercyjnie, a nie dałoby się wspomóc rodzimej społeczności joomla w sposób bardziej altruistyczny? Potrafisz napisać odpowiedni komponent, zrób to i miej satysfakcję z zadowolenia i wdzięczności osób korzystających z niego.
Może zostanę źle odebrany, ale wykorzystywanie tego forum do reklamy swojej firmy nie powinno być głównym aspektem w pisaniu swoich wypowiedzi.

man4business
01-06-2009, 11:06
@magdaa (http://forum.joomla.pl/member.php?u=2850): dzięki za namiary, programik obejrzałem, stronkę wygenerowałem, ale to nie jest to... może gdybym pisał statyczne strony, to by było fajne rozwiązanie, a tak to (jestem w stanie) tyle samo, co napisać samemu formularze i obsłużyć je nawet lepiej, kawałkiem kodu w PHP

@brama: najlepszy kod jest "mój własny"? (tak myśli wielu ludzi, niekoniecznie piszących dobry kod...). Owszem, napisałbym taki moduł, ale czas to pieniądz, a nawet jeśli nie pieniądz - to czasu brak. I dlatego szukam czegoś, co (jak mi się wydawało) nie jest rzeczą skomplikowaną, właściwie standardową... a tu takie zaskoczenie.

Aż sobie zainstalowałem moodle, chociaż standardowy moduł też ma jednolinijkowe pole do odpowiedzi, ale z tego co widzę, można wczytać w odpowiednim formacie z zewnętrznego pliku, już jako sformatowany kawałek... jest to jakieś rozwiązanie.