PDA

Zobacz pełną wersję : mapy google w kontakcie



pabmar
29-05-2009, 21:05
Witam,
Temat stary lecz ja nowy :(
Joomla 1.5.1 pl
googlemaps z koncowka " i " czyli najnowsze.
Dodałem kontakt (komponenty-kontakty), wstawiłem jako strone kontakt.
Chciałbym aby mapa wyświetlała się w miejscu " Inne informacje: "

Probowałem z opcją mosmap itp. mam swoj key z google itp. patrzałem tez z geofinder.

Co wstawić lub jaką opcję wł. lub wył. aby działało konkretnie w tym miejscu.

pozdrawiam

prince15
30-05-2009, 10:13
Zacznijmy od tego, że twoja Joomla to nadaje się do muzeum, mamy już wersję 1.5.10, wypadałoby zaktualizować, dla własnego bezpieczeństwa.

Spróbuj pokombinować z pluginem GoogleMaps lub z samym kodem np. z geofinder'a (kod powinno się dać wstawić w miejsce Inne informacje, chociaż pewien nie jestem i nigdy nie próbowałem (wprawdzie html przyjmuje), ale zawsze warto). Ewentualnie trzeba sobie pogrzebać w kodzie komponentu kontaktu i wstawić gotową mapkę, ewentualnie i to chyba najprostsze rozwiązanie, skorzystać z modułu i umieścić go np. pod komponentem kontaku.

idek
30-05-2009, 10:30
chyba najprostsze rozwiązanie, skorzystać z modułu i umieścić go np. pod komponentem kontaku.

dokładnie, to rozwiązanie jest chyba najlepsze i przyznam, że sam je z powodzeniem od dawna stosuje, wiec nie powinineś mieć z nim żadnych problemów

pabmar
01-06-2009, 17:47
Witam,
Dziękuję za odpowiedzi.



Zacznijmy od tego, że twoja Joomla to nadaje się do muzeum, mamy już wersję 1.5.10, wypadałoby zaktualizować, dla własnego bezpieczeństwa.

Joomle mam naj. 1.5.10 tylko 0 nie dopisałem.


Spróbuj pokombinować z pluginem GoogleMaps lub z samym kodem np. z geofinder'a (kod powinno się dać wstawić w miejsce Inne informacje, chociaż pewien nie jestem i nigdy nie próbowałem (wprawdzie html przyjmuje), ale zawsze warto). Ewentualnie trzeba sobie pogrzebać w kodzie komponentu kontaktu i wstawić gotową mapkę, ewentualnie i to chyba najprostsze rozwiązanie, skorzystać z modułu i umieścić go np. pod komponentem kontaku.

Dodatek googlemaps (i, najnowszy) sciagnoełm i zainstalowałem. Wczytał się, lecz nie bardzo wiem jak go wywołać na stronie.

skorzystałem z map4you i wygenerowałem kod.
Wyłączyłem edytor tekstu i wstawiłem kod na stronę jako artykuł. Działa wyświetla się mapa - OK.
Teraz mój problem jest taki.
W utworzonym menu utworzyłem KONTAKT jako
" Lista - Kontakty w kategorii kontakty" jest taki gotowy formularz co go wypełniasz.
I tu pytanie jak połączyć taki kontakt z "artykułem" w którym mam mapkę (wklejony kod).
Lub na odwrót.
Wiem, że mogę stworzyć artykuł z opcją wpisania danych adresowych i mapą, lecz nie będzie gotowego formularza do wysłania wiadomości ze strony.

pozdrawiam

idek
02-06-2009, 21:10
proponuję skorzystać z mojego posta powyżej...

pabmar
03-06-2009, 13:25
ewentualnie i to chyba najprostsze rozwiązanie, skorzystać z modułu i umieścić go np. pod komponentem kontaku.

I ostatnie pytanie:
Jak go umieści pod komponentem kontaktu??

pozdrawiam
Marcin

prince15
03-06-2009, 16:17
Jeżeli pod komponentem masz miejsce na moduł, to go tam opublikuj, jeżeli nie to musisz edytować templatkę i dodać nową pozycję modułu.