PDA

Zobacz pełną wersję : whoisonline zle zlicza uzytkownikow ?



bartspam
30-05-2009, 02:10
Wydaje mi sie, ze modol whoisonline nie wiedzac czemu mocno zawyzami ilosc uzytkownikow na stronie. Czy jest jakis inny sposob mierzenia liczby uzytkownikow, ktorzy odwiedzaja/czytaja nasza witryne ? Czy wy rowniez spotkaliscie sie z takim przypadkiem, ze nagle w ciagu 2 minut liczba odwiedzajacych wzrasta o 80 osob ? Adres strony to www.diii.pl (http://www.diii.pl) strona nie jest nawet dodana do goole bo wszystko jest w fazie testow a pokazuje mi po 120 uzytkownikow online. Ewentualnie moze cie polecic cos podobnego do whoisonline a dzialajacego dokladniej ?

Jola
30-05-2009, 03:36
Gdzieś to już widziałam na forum,
ale tutaj sprawa jest oczywista:
ruch generują diabełki i inne dziwne stwory ;)

nikszal
30-05-2009, 14:00
A nie masz przypadkiem zainstalowanego komponentu SEF Service Map? Miałem ten sam problem, bo strona była ciągle pingowana.

bartspam
30-05-2009, 16:14
NIe mam tego komponentu. Hejj diablikow na stronie jest tylko kilka :) Nie sa w stanie nagle rozmnozyc sie do 120 osobnikow ^^

Sova
30-05-2009, 22:18
jak ją często odświeżasz - może czasem tak się dziwnie zachowywać... + "zbłąkane" robociki wyszukiwarek itp

..no chyba, że koledzy się zbiegli :)

bartspam
31-05-2009, 00:15
Nie strona jest niekompletna, nigdzie nie dodana malo kto o niej wie no chyba ze podsylacie mi ludzi z tego forum :)

Znacie jakies narzedzie, ktorym bede mogl dokladniej monitorowac liczbe uzytkownikow online ? Od 2 dni non-stop pokazuje mi 5 uzytkownikow - nawet o 2 w nocy. ja wiem ze sowy nie spia w nocy ale bez przesady. W panelu admina - na hostingu mam Advanced Web Statistics 6.9 (build 1.925) przydatne dane, ale nie ma opcji ilu jest aktualnie online.

EDIT: lol 3 pozycja w google po tagu diii, a to mnie zaskoczylo bo jak nie dodawalem strony do google to chyba nie powinno jej pokazywać w wynikach... sam juz nie wiem.

Jola
31-05-2009, 00:38
No dobra - dosyć żartów. Za wyświetlanie treści modułu whoisonline odpowiedzialna jest tabela jos_session. Czasami z różnych przyczyn pozostają tam wpisy, mimo że gościa już nie na stronie.
Rozwiązanie: wyczyścić zawartość tabeli jos_session (jeśli jesteś zalogowany jako admin swoją sesję pozostaw).
Pozdrawiam

Sova
31-05-2009, 00:44
ponadto:
4 pozycja w G świat i 1 w G Polska - popatrz w staty może jednak ludzie zaglądają... :D
optymalizacja, optymalizacja...
pobaw się z szablonem - mi się sypie w FF jak widać:
http://fotoo.pl/zdjecia/files/2009-05/80d644c2.jpg

nie lekceważ potęgi G.....

bartspam
31-05-2009, 12:48
Bo szablon byl robiony od podstaw i to moj etap uczenia sie joomli. Mam juz nowy w 90% gotowy tylko...

Natrafilem na problem z którym nie moge sobie poradzic. A mianowicie chcialbym aby strona konczyla sie na footerze (stopce) - aby dalej jej nie mozna bylo przewijac (w dol, aby bylo to niemozliwe ponizej stopki) - tak jak na tej stronie.

2 problem polega na tym, ze gdy zmniejsze rozdzielczosc do 1024 to okno przegladarki mozna przesunac w prawo. Chcialbym aby przy tej rozdzielczosci bylo to niemozliwe - aby wyswietlalo sie tylko te 1000px stony bez mozliwosci przesuniecia w prawo.

Z gory dzieki za uwagi/porady.

EDIT:

Problem z stopka nie istnieje pod FF (dziala nawet przy IE), nie mozna przewinac strony ponizej stopki. Za to pod Opera mozna co bardzo mnie dziwi. Ktos wie jak rozwiazac ten problem ?

Stone mozna przewinac w prawo (bo lewa czesc strony ladnie styka sie z przegladarka) pod wszystkimi przegladarkami, nie wiem jak to rozwiazac...

Dzieki za wszelkie uwagi, pobawie sie ta tabela.

Sova
02-06-2009, 04:12
podpowiedź:

div.moduletable-news -> top:-2940px?

bartspam
03-06-2009, 00:36
Sowa kod zostal juz poprawiony i wgrany na strone. Tamto to moje poczatki, gdzie wszystko pozycjonowalem relatywnie i stad te kosmiczen wartosci :)

Jezeli chodzi o css to pozostaly 2 problemy (w przyszlosci chce zmienic na strone automatycznie dopasowywujaca sie do rozdzielczosci, ale to jak poducze sie css) a mianowicie, jak widzicie na poczatku, gdy tylko zaladuje sie strona mozna bardzo mocno przewinac strone w dol, poza stopke, po kliknieciu w jakis link juz tak nie ma - strona poprawnie zatrzymuje sie na stopce. Wydaje mi sie ze to dlatego, ze srodkowa czesc strony(bez menu) jest podzielona na float left i right a sama jest ustawiona jako left, i cos sie gryzie.

2 sprawa to taka, ze strone mozna przewijac w prawa strone przy rozdzielczosci 1024px. Chcialbym aby bylo to niemozliwe.

Co do modulu whoisonline to wydaje mi sie ze uzytkownicy sa liczeni kilkakrotnie. Na razie nie umiem tego poprawic.

Sova
03-06-2009, 16:50
2 sprawa to taka, ze strone mozna przewijac w prawa strone przy rozdzielczosci 1024px. Chcialbym aby bylo to niemozliwe
Zwężyć lekko środek i pola dla modułów z prawej strony.. całość też może tak do 960-980px

bartspam
04-06-2009, 07:23
Nic to nie daje, calosc i tak standardowo jest ustawiona na 1005px z paskiem przewijania miesci sie w 1024 wiec dziwi mnie to tym bardziej. Problem ze stopka wystepuje tylko pod opera wiec nie jest tak tragicznie.

bartspam
07-06-2009, 21:47
Problem rozwiazany.

Jola
26-09-2009, 23:29
Z reguły nie odpowiadam na pytania zawierające tego typu słownictwo. Myślę, że sam to zaraz poprawisz!!!
Musisz chyba coś zmienić (może okulary), wiem, że sections i session wyglądają podobnie, ale to nie to samo. ;)

omen1989
06-10-2009, 15:13
faktycznie podobne, ale przekonalem sie ze nie to samo:) przepraszam za język. Pozdrawiam